pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili
  • Informacja o kwalifikacji wojskowej w 2020 roku Wójt Gminy Pawłów informuje, że dla osób podlegających obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji  wojskowej z terenu gminy Pawłów, Powiatowa Komisja Lekarska w Starachowicach (ul. Borkowskiego 4, 27-200 Starachowice, budynek Starostwa...
  • Dofinansowanie do sterylizacji psów i kotów w 2020 roku Wójt gminy Pawłów Marek Wojtas podpisał zarządzenie w sprawie ustalenia „Regulaminu dofinansowania do zabiegów sterylizacji lub kastracji psów i kotów na terenie gminy Pawłów w 2020 roku....
  • 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej! Zaczęło się „orkiestrowe granie” na terenie gminy Pawłów. Podczas tegorocznego Finału w sztabie działającym w Pawłowie będzie kwestowało 45 wolontariuszy. W każdej z 9 szkół zlokalizowanych na terenie gminy do...
  • Zagrożenia zimowe Zimowa aura niesie  ze sobą wiele zagrożeń. Ujemne temperatury, przenikliwy wiatr i duża wilgotność sprzyjają wychłodzeniu organizmu. Stanowi to realne zagrożenie szczególnie dla osób dotkniętych problemem bezdomności. Zdarza się jednak,...
  • Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku Z okazji wyjątkowego wydarzenia narodzin Bożego Syna wszystkim przesyłamy życzenia wewnętrznego pokoju wypływającego ze wzajemnej miłości i szacunku. W Nowym Roku życzymy, by nikt nie musiałżyć w pośpiechu, ale zawsze...

„Życie to nieustanne odkrywanie samego siebie”

„Życie to nieustanne odkrywanie samego siebie”
27 czerwca
22:18 2019

18.06.2019 roku w PSP w Rzepinie odbyło się uroczyste pożegnanie ostatniego rocznika gimnazjalistów.

W obecności sekretarza Gminy Pawłów pana Krzysztofa Charemskiego, radnej – pani Katarzyny Sikory, dyrekcji szkoły, nauczycieli,  rodziców i pracowników obsługi trzecioklasiści potwierdzili – pięknym programem artystycznym – wielką mądrość zawartą  w  sentencji: „Życie to nieustanne odkrywanie samego siebie” H. Jacksona  Browna.

Przemyślenia na temat najważniejszych życiowych wartości potwierdzone były aforyzmami ludzi pióra,  naukowców, odkrywców, filozofów i wielkich polityków. Doskonała oprawa muzyczna do głównej myśli przedstawienia stworzyła niepowtarzalny nastrój.

Tegoroczni absolwenci  pozostawili po sobie piękny ślad, zamknięty w kartach fotografii i kronice  szkoły.  Wśród nich znaleźli się znakomici informatycy, matematycy, geografowie, literaci, sportowcy i muzycy. Gimnazjaliści odkryli, że są mądrymi, otwartymi, wrażliwymi ludźmi, pełnymi altruizmu i miłości do Świętokrzyskiej Ziemi. W tej placówce  przekonali się o swoich zdolnościach artystycznych, którymi popisywali się w najważniejszych uroczystościach szkolnych i środowiskowych, dlatego w drugiej części tegoż widowiska pokazali publiczności swoje umiejętności aktorskie i niezwykłe poczucie humoru. Szukając Małego Księcia przenieśli widzów  w świat lektur szkolnych („Dziadów”, „Pana Tadeusza”, „Małego Księcia”, „Balladyny”, „Ballad i romansów” i „Zemsty”).

Na zakończenie swojego występu pokazali również, że są świetnymi kabareciarzami,  potrafiącymi  znakomicie rozbawić publiczność.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrali przedstawiciele klas ósmych, którzy serdecznie pożegnali starszych kolegów i koleżanki.

Niezwykle wzruszającym momentem tego spotkania była recytacja wiersza o rozstaniu, wykonana na tle utworu „Cisza”, która stanowiła przejście do pięknych podziękowań i życzeń dla dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców i gości. Wyrazem wdzięczności były symboliczne kwiaty i słodkie upominki. Uczniowie w niezwykły i wyjątkowy sposób podziękowali również swoim wychowawcom.

Kolejnym punktem uroczystości były przemówienia: pani dyrektor Urszuli Majewskiej, pana sekretarza gminy Krzysztofa Charemskiego oraz wychowawcy- Wiesławy Rutkowskiej, w których nawiązywano do przewodniej myśli tej uroczystości, życząc absolwentom nieustannego odkrywania samego siebie. Udzielono też wielu cennych rad na dalszą drogę życia.

Na zakończenie wychowawcy klas: pani Wiesława Rutkowska (IIIa) i pan Leszek Pastuszka (IIIb) wraz z panią dyrektor wręczyli uczniom nagrody i dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce, sukcesy w konkursach przedmiotowych, literackich, muzycznych i sportowych oraz za promowanie szkoły poprzez działalność artystyczną i kultywowanie zwyczajów, obrzędów oraz gwary świętokrzyskiej, pracę  w chórze szkolnym, wolontariacie i samorządzie uczniowskim. Wszyscy trzecioklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy absolwenta.

Słowa uznania i podziękowania za owocną współpracę skierowano również do rodziców, którym wręczono Listy gratulacyjne oraz Podziękowania.

Rodzice natomiast wyrazili swoją wdzięczność gronu pedagogicznemu za trud włożony w kształcenie i wychowanie ich dzieci. Wyrazem szacunku był prezent dla szkoły, przekazany na ręce pani dyrektor.

Część oficjalna zakończyła się pięknym polonezem w wykonaniu absolwentów.

 

Scenariusz i reżyseria uroczystości – pani Wiesława Rutkowska

Oprawa muzyczna i choreografia – pani Ewa Schmalenberg

Opracowała: W. Rutkowska

O autorze

Sylwia Zapała

Sylwia Zapała

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2020 roku

Pobierz harmonogramy na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam! W roku 2020 przewidziane jest dofinansowanie do sterylizacji i kastracji psów i kotów. Będzie...

Dzień dobry, Od 1 lutego na terenie gminy Pawłów zaczną obowiązywać nowe stawki: Nowe stawki...

Witam panie Wójcie kiedy będzie realizowana przebudowa drogi Jadowniki-Jawor czyli poszerzenie drogi do 6 metrów...

Logowanie