pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

„Życie to nieustanne odkrywanie samego siebie”

„Życie to nieustanne odkrywanie samego siebie”
Czerwiec 27
22:18 2019

18.06.2019 roku w PSP w Rzepinie odbyło się uroczyste pożegnanie ostatniego rocznika gimnazjalistów.

W obecności sekretarza Gminy Pawłów pana Krzysztofa Charemskiego, radnej – pani Katarzyny Sikory, dyrekcji szkoły, nauczycieli,  rodziców i pracowników obsługi trzecioklasiści potwierdzili – pięknym programem artystycznym – wielką mądrość zawartą  w  sentencji: „Życie to nieustanne odkrywanie samego siebie” H. Jacksona  Browna.

Przemyślenia na temat najważniejszych życiowych wartości potwierdzone były aforyzmami ludzi pióra,  naukowców, odkrywców, filozofów i wielkich polityków. Doskonała oprawa muzyczna do głównej myśli przedstawienia stworzyła niepowtarzalny nastrój.

Tegoroczni absolwenci  pozostawili po sobie piękny ślad, zamknięty w kartach fotografii i kronice  szkoły.  Wśród nich znaleźli się znakomici informatycy, matematycy, geografowie, literaci, sportowcy i muzycy. Gimnazjaliści odkryli, że są mądrymi, otwartymi, wrażliwymi ludźmi, pełnymi altruizmu i miłości do Świętokrzyskiej Ziemi. W tej placówce  przekonali się o swoich zdolnościach artystycznych, którymi popisywali się w najważniejszych uroczystościach szkolnych i środowiskowych, dlatego w drugiej części tegoż widowiska pokazali publiczności swoje umiejętności aktorskie i niezwykłe poczucie humoru. Szukając Małego Księcia przenieśli widzów  w świat lektur szkolnych („Dziadów”, „Pana Tadeusza”, „Małego Księcia”, „Balladyny”, „Ballad i romansów” i „Zemsty”).

Na zakończenie swojego występu pokazali również, że są świetnymi kabareciarzami,  potrafiącymi  znakomicie rozbawić publiczność.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrali przedstawiciele klas ósmych, którzy serdecznie pożegnali starszych kolegów i koleżanki.

Niezwykle wzruszającym momentem tego spotkania była recytacja wiersza o rozstaniu, wykonana na tle utworu „Cisza”, która stanowiła przejście do pięknych podziękowań i życzeń dla dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców i gości. Wyrazem wdzięczności były symboliczne kwiaty i słodkie upominki. Uczniowie w niezwykły i wyjątkowy sposób podziękowali również swoim wychowawcom.

Kolejnym punktem uroczystości były przemówienia: pani dyrektor Urszuli Majewskiej, pana sekretarza gminy Krzysztofa Charemskiego oraz wychowawcy- Wiesławy Rutkowskiej, w których nawiązywano do przewodniej myśli tej uroczystości, życząc absolwentom nieustannego odkrywania samego siebie. Udzielono też wielu cennych rad na dalszą drogę życia.

Na zakończenie wychowawcy klas: pani Wiesława Rutkowska (IIIa) i pan Leszek Pastuszka (IIIb) wraz z panią dyrektor wręczyli uczniom nagrody i dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce, sukcesy w konkursach przedmiotowych, literackich, muzycznych i sportowych oraz za promowanie szkoły poprzez działalność artystyczną i kultywowanie zwyczajów, obrzędów oraz gwary świętokrzyskiej, pracę  w chórze szkolnym, wolontariacie i samorządzie uczniowskim. Wszyscy trzecioklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy absolwenta.

Słowa uznania i podziękowania za owocną współpracę skierowano również do rodziców, którym wręczono Listy gratulacyjne oraz Podziękowania.

Rodzice natomiast wyrazili swoją wdzięczność gronu pedagogicznemu za trud włożony w kształcenie i wychowanie ich dzieci. Wyrazem szacunku był prezent dla szkoły, przekazany na ręce pani dyrektor.

Część oficjalna zakończyła się pięknym polonezem w wykonaniu absolwentów.

 

Scenariusz i reżyseria uroczystości – pani Wiesława Rutkowska

Oprawa muzyczna i choreografia – pani Ewa Schmalenberg

Opracowała: W. Rutkowska

O autorze

Sylwia Zapała

Sylwia Zapała

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam. mam dość ważne pytanie dotyczące rowów przy gminnych drogach. Mianowicie - czy owe rowy...

Witam Droga na wynysłów wola o pomstę do nieba . Kiedy będzie...

Panie Wójcie Prosimy ponownie o wykonanie w Jadownikach Działkach pobocza i rowów dylatacyjnych. ...

Logowanie