pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Zmagania w I Gminnym Konkursie Przyrodniczo – Ekologicznym w PSP w Łomnie

Zmagania w I Gminnym Konkursie Przyrodniczo – Ekologicznym w PSP w Łomnie
23 kwietnia
14:44 2021

W tym roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Łomnie w dniu 22 kwietnia 2021r. zainaugurowany został  I Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny dla uczniów klas IV-V. Celem konkursu stała się popularyzacja wiedzy i umiejętności przyrodniczych uczniów oraz pogłębienie zamiłowania i szacunku do przyrody. Zadaniem konkursu jest też poszerzanie wiadomości związanych z zachowaniami ekologicznymi i ukierunkowywanie uczniów na zależności między człowiekiem i środowiskiem.

Współzawodnictwo dzieci przystępujących do konkursu odbywało się w dwóch etapach – szkolnym i gminnym. Etap szkolny przeprowadzany był wśród wszystkich chętnych uczniów, a najlepszym dwóm osobom dawał kwalifikacje do następnego etapu, już na szczeblu gminnym. Na tym etapie uczestnicy konkursowych zmagań, w związku z pandemią koronawirusa, rozwiązywali test w macierzystych szkołach. Test udostępniony został poprzez link na aplikacji Teams.

Tematyka tegorocznego konkursu obejmowała zagadnienia związane z prowadzeniem obserwacji terenowych, znajomością środowiska przyrodniczego najbliższej okolicy, ochroną przyrody. Uczestnicy wykazywali się również wiedzą o parkach narodowych i ekosystemach lasu, pola i łąki. Dodatkowo musieli znać podstawowe pojęcia związane z ekologią i rozpoznawać różnorodne gatunki roślin i zwierząt.

W wyniku rywalizacji, po podsumowaniu wyników, wyłoniono najlepszych. Zwycięzcą I Gminnego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego została Lena Zabawska z PSP w Chybicach. Drugie miejsce zajęli Jakub Gwardyś z PSP w Szerzawach i Piotr Kozłowski z PSP w Łomnie. Zdobywcami trzeciego miejsca zostali Bartłomiej Gałek z PSP w Łomnie i Natalia Pająk z PSP w Godowie. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe częściowo ufundowane przez Zarząd Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu. Organizatorami konkursu byli: Mariusz Wójcicki, Maria Kita i Ewa Jeziorska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy ogromu wiedzy przyrodniczej i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Fotogaleria:

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Maj 2021
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. W obecnym budżecie nie mamy zagwarantowanych środków na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków....

R

Również jestem ciekaw odpowiedz, ponieważ również byłbym zainteresowany taką inwestucją....

Dołączam się do pytania, gdyż w innych gminach faktycznie takie inwestycje są sukcesywnie i efektywnie...

Logowanie