pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Żegnaj szkoło!

Żegnaj szkoło!
Czerwiec 24
18:40 2019

14 czerwca 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach miała miejsce  uroczystość pożegnania absolwentów. Akademię rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Po miłym przywitaniu przez panią dyrektor Elżbietę Pożoga przybyłych gości: Wójta Gminy Pawłów pana Marka Wojtasa, Sekretarza Gminy Pawłów pana Krzysztofa Charemskiego, nauczycieli, uczniów i rodziców rozpoczęła się część oficjalna. Uczniowie klasy ósmej złożyli uroczyste ślubowanie, po czym przekazali młodszym kolegom symbole szkolnej władzy uczniowskiej. Następnie absolwenci zaprosili wszystkich obecnych do obejrzenia przygotowanego przez nich występu. Rozpoczęli go od odtańczenia  poloneza. Wzruszającymi przemówieniami, refleksyjnymi utworami poetyckimi, lirycznymi piosenkami poruszyli serca nauczycieli, rodziców i przyjaciół. Niektórzy występujący nie kryli wzruszenia i uronili niejedną łezkę. Ósmoklasiści wykazali się również niebywałym kunsztem aktorskim. W zabawnych scenkach wspominali rozmaite sytuacje z wybranych lekcji. Z wielkim wdziękiem zatańczyli urokliwą „Belgijkę”. Na zakończenie jeszcze raz podziękowali pedagogom, rodzicom oraz pracownikom obsługi za opiekę i trud włożony w edukację i wychowanie. Pożegnali także swoich młodszych kolegów i koleżanki. Słowa wdzięczności skierowali do nauczycieli również rodzice klasy ósmej.

Krótkim montażem słowno – muzycznym pożegnała w imieniu całej społeczności uczniowskiej tegorocznych absolwentów klasa siódma. Przekazali oni swoim  przyjaciołom wiele praktycznych rad i złożyli życzenia. W dowód przyjaźni wręczyli im efektowne upominki.

Po części oficjalnej głos zabrali przybyli goście i pani dyrektor. W swoich przemówieniach gratulowali absolwentom wysokich wyników w nauce, życzyli sukcesów w dalszej edukacji oraz udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

Po akademii nauczyciele i rodzice udali się na wspólny poczęstunek. Uczniowie klasy ósmej i siódmej wzięli udział w wieczorku pożegnalnym.

Uroczystość pożegnania absolwentów przygotowała i prowadziła pani Elżbieta Madej, o oprawę muzyczną i choreografię taneczną zadbały panie: Aleksandra Bicz i Małgorzata Mergalska.

Opracowała: Elżbieta Madej

Fotogaleria:

O autorze

Aneta Wojteczek

Aneta Wojteczek

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam. mam dość ważne pytanie dotyczące rowów przy gminnych drogach. Mianowicie - czy owe rowy...

Witam Droga na wynysłów wola o pomstę do nieba . Kiedy będzie...

Panie Wójcie Prosimy ponownie o wykonanie w Jadownikach Działkach pobocza i rowów dylatacyjnych. ...

Logowanie