pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Zdalne nauczanie – informacje

Zdalne nauczanie – informacje
24 marca
22:45 2020

Drodzy Rodzice, Uczniowie. W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej przedłużającą okres zawieszenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w przedszkolach i szkołach do 10 kwietnia 2020r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  w tym okresie zadania jednostek oświatowych będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia zdalnego.

Od dnia 25 marca 2020 r. do odwołania w Publicznej Szkole Podstawowej w Chybicach będzie realizowane zdalne nauczanie na wszystkich etapach edukacyjnych. Zajęcia będą realizowane zgodnie z podstawą programową, zgodnie z tygodniowym planem zajęć obowiązującym dotychczas na rok szkolny 2019/20 z uwzględnieniem możliwości psychofizycznych uczniów i zasady bezpiecznego i higienicznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną.

Nauczyciele będą komunikować się z uczniami za pomocą obowiązującego w szkole dziennika elektronicznego LIBRUS Synergia w zakładkach: wiadomości lub zadanie domowe. Dodatkowo mogą utworzyć inne kanały komunikacji po wcześniejszej konsultacji z Rodzicami. Na stronie internetowej szkoły oraz w ogłoszeniach w dzienniku elektronicznym będą na bieżąco zamieszczane ważne informacje i komunikaty.

Ocenianie postępów w nauce będzie odbywać się zgodnie  z zasadami oceniania obowiązującymi  w placówce oraz ustaleniami przekazanymi Uczniom i ich Rodzicom na czas zdalnej nauki przez nauczycieli. Ocenianiu podlegać będą wykonywane  zadania i zagadnienia zlecone uczniom, odesłane nauczycielowi w formie elektronicznej lub innej ustalonej indywidualnie z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Na czas zdalnej nauki do dyspozycji rodziców  i uczniów są nauczyciele świadczący konsultacje w godzinach swojej  pracy od poniedziałku do piątku. Komunikowanie z nimi będzie możliwe za pośrednictwem dziennika LIBRUS Synergia w zakładce wiadomości lub innej formie ustalonej w porozumieniu nauczycieli z rodzicami i uczniami.

Wszyscy nauczyciela są zobowiązani do opracowania i wysłania rodzicom i uczniom realizowanych przez niego zajęć edukacyjnych formy i godziny konsultacji do  dn.25.03.2020 r. poprzez dziennik elektroniczny.

Pomocnymi materiałami do pracy zdalnej ucznia  mogą być https://cke.gov.pl/egzamin-ósmoklasisty/materiały-dodatkowe/ – dotyczy klas VIII

Zintegrowana Platforma Edukacyjna epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji lub inne materiały dydaktyczne lub portale edukacyjne wskazane przez nauczyciela uczniom do pracy na poszczególnych zajęciach edukacyjnych.

Zważywszy na skalę zjawiska i wprowadzanie w nadzwyczajnym trybie do praktyki edukacyjnej technik nauczania, z których dotychczas w polskiej oświacie nie korzystano i których wykorzystania nie przewidywało prawo oświatowe – Zwracam się z ogromną prośbą  do: Uczniów, Rodziców i Nauczycieli o wzajemną wyrozumiałość, świadomość ograniczeń ludzkich i technicznych – oraz o zwyczajne danie sobie i innym prawa do błędów.

Kontakt z dyrektorem szkoły: telefon 41-334-41-25, lub email: chybiceszkola@interia.pl
w godzinach od 8.00 -15.00

Z poważaniem: Dariusz Linek dyrektor szkoły

 

O autorze

Małgorzata Orczyk

Małgorzata Orczyk

Zespół Szkół w Chybicach

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2020 roku

Pobierz harmonogramy na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam! Program dofinansowania zabiegów kastracji i sterylizacji psów i kotów rozpoczął się 15 stycznia 2020...

Witam. Program kastracji i sterylizacji. Przez połowę lipca nie dało rady się zapisać bo weterynarz...

Witam. Gmina zajmuje się koszeniem poboczy przy drogach gminnych i powiatowych. Przy drogach wojewódzkich koszeniem...

Logowanie