pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Zaproszenie: Dożynki w Kałkowie oraz I Bieg po Ziemi Pawłowskiej – Biegaj z Plusem (10.09.2017)

Zaproszenie: Dożynki w Kałkowie oraz I Bieg po Ziemi Pawłowskiej – Biegaj z Plusem (10.09.2017)
Wrzesień 05
07:16 2017

W dniu 10 września w Kałkowie, gmina Pawłów, odbędą się coroczne Dożynki diecezjalno-powiatowo-gminne oraz po raz pierwszy towarzyszące im wydarzenia: Piknik Dożynkowy z gwiazdą wieczoru – folkową kapelą „Góralska Hora” oraz I Bieg po Ziemi Pawłowskiej – Biegaj z Plusem – organizowany przez Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus. W tym roku oprócz corocznych uroczystości kościelnych dla uczestników dożynek organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 wielobarwnym korowodem dożynkowym drogami Kałkowa i Godowa, następnie odbędzie się Msza św., przy ołtarzu polowym obok Golgoty Martyrologii Narodu Polskiego. Po części liturgicznej odbędzie się I Bieg po Ziemi Pawłowskiej – Biegaj z Plusem organizowany przez Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus. Po raz kolejny, dzięki Stowarzyszeniu na terenie gminy Pawłów miłośnicy biegania będą mogli przeżyć sportową przygodę. Równolegle do biegu, od godz. 14:00 na boisku sportowym w Kałkowie odbędzie się piknik dożynkowy. Organizatorzy zapraszają całe rodziny. Dla najmłodszych będą darmowe dmuchańce, gry i zabawy z nagrodami, ścianka wspinaczkowa, duże piłkarzyki oraz strzelanie z łuku. Na scenie prezentować się będą lokalne zespoły i soliści, a gwiazdą wieczoru będzie kapela folkowa „Góralska Hora”. Podczas pikniku skosztować będzie można przepysznej grochówki oraz zjeść kiełbaskę z grilla.

I Bieg po Ziemi Pawłowskiej – Biegaj z Plusem, to akcja motywująca ludzi do aktywności i wspólnej zabawy. Na biegających czeka aż 12 biegów dostosowanych pod względem płci i wieku. Biegi dzieci i młodzieży rozpoczynają się od godz. 14:30 na dystansach: 300 m, 500 m, 800 m, 1500 m, 1800 m oraz bieg główny na dystansie 5000 m. Trasa biegu zaplanowana została ulicami Kałkowa i Godowa. Rejestracja uczestników do biegów odbywa się pod adresem: http://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=281, liczba uczestników jest ograniczona! Udział bezpłatny! Regulamin, zgoda rodzica na udział dziecka oraz szczegółowe informacje na stronie: www.sgpp.org.pl.

Organizatorzy: Gmina Pawłów, Sanktuarium Matki Bożej, Bolesnej Królowej Polski, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie – Godowie, Starostwo Powiatowe w Starachowicach oraz Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus.

O autorze

Piotr Maj

Piotr Maj

Kierownik Referatu Organizacyjnego, Urząd Gminy w Pawłowie, tel. 41 272 16 14 wew. 114

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. W tej chwili gmina nie bardzo dysponuje działkami na których mogłaby...

Witam. Czy jest jakakolwiek szansa na powstanie przy którejś Szkole Podstawowej bieżni lekkoatletycznej? Nie mówię...

Witam serdecznie. Niestety nie ma jeszcze rozstrzygnięcia konkursu na Odnawialne Źródła Energii. Termin składania wniosków...

Logowanie