pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Zaproszenie: Dożynki w Kałkowie oraz I Bieg po Ziemi Pawłowskiej – Biegaj z Plusem (10.09.2017)

Zaproszenie: Dożynki w Kałkowie oraz I Bieg po Ziemi Pawłowskiej – Biegaj z Plusem (10.09.2017)
05 września
07:16 2017

W dniu 10 września w Kałkowie, gmina Pawłów, odbędą się coroczne Dożynki diecezjalno-powiatowo-gminne oraz po raz pierwszy towarzyszące im wydarzenia: Piknik Dożynkowy z gwiazdą wieczoru – folkową kapelą „Góralska Hora” oraz I Bieg po Ziemi Pawłowskiej – Biegaj z Plusem – organizowany przez Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus. W tym roku oprócz corocznych uroczystości kościelnych dla uczestników dożynek organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 wielobarwnym korowodem dożynkowym drogami Kałkowa i Godowa, następnie odbędzie się Msza św., przy ołtarzu polowym obok Golgoty Martyrologii Narodu Polskiego. Po części liturgicznej odbędzie się I Bieg po Ziemi Pawłowskiej – Biegaj z Plusem organizowany przez Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus. Po raz kolejny, dzięki Stowarzyszeniu na terenie gminy Pawłów miłośnicy biegania będą mogli przeżyć sportową przygodę. Równolegle do biegu, od godz. 14:00 na boisku sportowym w Kałkowie odbędzie się piknik dożynkowy. Organizatorzy zapraszają całe rodziny. Dla najmłodszych będą darmowe dmuchańce, gry i zabawy z nagrodami, ścianka wspinaczkowa, duże piłkarzyki oraz strzelanie z łuku. Na scenie prezentować się będą lokalne zespoły i soliści, a gwiazdą wieczoru będzie kapela folkowa „Góralska Hora”. Podczas pikniku skosztować będzie można przepysznej grochówki oraz zjeść kiełbaskę z grilla.

I Bieg po Ziemi Pawłowskiej – Biegaj z Plusem, to akcja motywująca ludzi do aktywności i wspólnej zabawy. Na biegających czeka aż 12 biegów dostosowanych pod względem płci i wieku. Biegi dzieci i młodzieży rozpoczynają się od godz. 14:30 na dystansach: 300 m, 500 m, 800 m, 1500 m, 1800 m oraz bieg główny na dystansie 5000 m. Trasa biegu zaplanowana została ulicami Kałkowa i Godowa. Rejestracja uczestników do biegów odbywa się pod adresem: http://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=281, liczba uczestników jest ograniczona! Udział bezpłatny! Regulamin, zgoda rodzica na udział dziecka oraz szczegółowe informacje na stronie: www.sgpp.org.pl.

Organizatorzy: Gmina Pawłów, Sanktuarium Matki Bożej, Bolesnej Królowej Polski, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie – Godowie, Starostwo Powiatowe w Starachowicach oraz Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus.

O autorze

Piotr Maj

Piotr Maj

Kierownik Referatu Organizacyjnego, Urząd Gminy w Pawłowie, tel. 41 272 16 14 wew. 114

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Maj 2018
P W Ś C P S N
« Kwi    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. Problem ugoru przy szkole w miejscowości Chybice jest znany od dawna. Zarówno działka...

Witam serdecznie. Gmina Pawłów corocznie realizuje program opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt...

Witam serdecznie. W zakresie budowy kanalizacji w miejscowości Jadowniki nie ma żadnych zmian....

Logowanie