pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Zajęcia pozalekcyjne

Czerwiec 22
18:56 2017

W roku szkolnym 2016/ 2017 w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej w Szkole Podstawowej im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dąbrowie prowadzono następujące zajęcia:

Edukacja wczesnoszkolna

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze. Na zajęciach tych doskonalono zdobyte wiadomości i umiejętności. Zapobiegano trudnościom w nauce związanym z czytaniem, pisaniem, liczeniem i wypowiadaniem się. Ćwiczono głośne czytanie, czytanie ze zrozumieniem, rachunek pamięciowy, tabliczkę mnożenia i dzielenia. Doskonalono umiejętności związane z układaniem i rozwiązywaniem zadań tekstowych.

Zajęcia rozwijające uzdolnienia: Na zajęciach tych uczniowie byli przygotowywani do konkursów klasowych i gminnych, do uroczystości i apeli szkolnych. Do pracy z dziećmi wykorzystywane były różnorodne pomoce dydaktyczne, które wzbudzały zainteresowanie uczniów i przyczyniły się do efektywnej i ciekawej pracy.

Koło wokalno-katechetyczne. Na zajęciach koła katechetycznego uczniowie przygotowywali uroczystość o tematyce religijnej-Jasełka Bożonarodzeniowe. Uczniowie klasy II doskonalili umiejętności recytatorskie i wokalne w związku z przygotowaniem się do I Komunii Świętej.

Koło j. angielskiego. Celem zajęć było utrwalenie i poszerzenie zagadnień omawianych na zajęciach lekcyjnych. Uczniowie mieli możliwość rozwijania wszystkich kluczowych kompetencji językowych: mówienia, pisania, słuchania i czytania ze zrozumieniem. Uczniowie z klasy III przygotowywali się do II Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas III „Young Masters In English.

Klasy IV-VI

Zajęcia wyrównawcze z matematyki. Zajęcia wyrównawcze z matematyki miały na celu pomoc uczniom mającym braki w podstawowych wiadomościach i umiejętnościach matematycznych. Podczas zajęć wykorzystywane były różnorodne pomoce dydaktyczne, w tym również komputerowe programy edukacyjne. Nauka poprzez zabawę uatrakcyjniała zajęcia, a omawiany materiał był łatwiej przyswajany przez uczniów. Indywidualna praca z uczniem sprawiała, iż był on bardziej zaangażowany w rozwiązywanie zadań i problemów matematycznych.

Koła matematyczne. Głównym celem zajęć było rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów, doskonalenie wcześniej zdobytych oraz nabywanie nowych umiejętności w rozwiązywaniu problemów matematycznych. Ważnym założeniem było również rozwijanie zdolności poznawczych uczniów oraz pobudzanie ich do samodzielnego i logicznego myślenia poprzez zabawy, gry, ćwiczenia, różnego rodzaju łamigłówki umysłowe, rebusy oraz ciekawostki matematyczne. Zadania, zabawy i ćwiczenia były dobierane w taki sposób, aby pobudzały zainteresowania uczniów i zachęcały do podejmowania inicjatywy i realizowania własnych pomysłów. Tematyka zajęć wykraczała poza obowiązujący program nauczania, uwzględniając zainteresowania uczniów. Podczas zajęć uczniowie przygotowywali się do szkolnych i pozaszkolnych konkursów matematycznych.

Koło przyrodnicze. Koło historyczne. W ramach pracy w/w kół przygotowywano uczniów do gminnych i powiatowych konkurów przedmiotowych.

Na zajęciach plastycznych wykonywano dekoracje do szkolnych uroczystości oraz uaktualniano gazetki .

 

 

 

 

 

O autorze

Grażyna Turek

Grażyna Turek

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2017 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Sierpień 2017
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam. Proszę zwrócić uwagę, że pełna nazwa biegu brzmi "Bieg po Ziemi Pawłowskiej - Biegaj...

Dzień dobry. Panie Wójcie mam zapytanie czemu stowarzyszenie piesze ze to pierwszy bieg po ziemi...

Panie Wójcie czy jest już wiadomo coś wsprawie rowów we wsi Świslina Dolna chodzi o...

Logowanie