pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Zajęcia pozalekcyjne

Czerwiec 22
18:56 2017

W roku szkolnym 2016/ 2017 w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej w Szkole Podstawowej im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dąbrowie prowadzono następujące zajęcia:

Edukacja wczesnoszkolna

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze. Na zajęciach tych doskonalono zdobyte wiadomości i umiejętności. Zapobiegano trudnościom w nauce związanym z czytaniem, pisaniem, liczeniem i wypowiadaniem się. Ćwiczono głośne czytanie, czytanie ze zrozumieniem, rachunek pamięciowy, tabliczkę mnożenia i dzielenia. Doskonalono umiejętności związane z układaniem i rozwiązywaniem zadań tekstowych.

Zajęcia rozwijające uzdolnienia: Na zajęciach tych uczniowie byli przygotowywani do konkursów klasowych i gminnych, do uroczystości i apeli szkolnych. Do pracy z dziećmi wykorzystywane były różnorodne pomoce dydaktyczne, które wzbudzały zainteresowanie uczniów i przyczyniły się do efektywnej i ciekawej pracy.

Koło wokalno-katechetyczne. Na zajęciach koła katechetycznego uczniowie przygotowywali uroczystość o tematyce religijnej-Jasełka Bożonarodzeniowe. Uczniowie klasy II doskonalili umiejętności recytatorskie i wokalne w związku z przygotowaniem się do I Komunii Świętej.

Koło j. angielskiego. Celem zajęć było utrwalenie i poszerzenie zagadnień omawianych na zajęciach lekcyjnych. Uczniowie mieli możliwość rozwijania wszystkich kluczowych kompetencji językowych: mówienia, pisania, słuchania i czytania ze zrozumieniem. Uczniowie z klasy III przygotowywali się do II Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas III „Young Masters In English.

Klasy IV-VI

Zajęcia wyrównawcze z matematyki. Zajęcia wyrównawcze z matematyki miały na celu pomoc uczniom mającym braki w podstawowych wiadomościach i umiejętnościach matematycznych. Podczas zajęć wykorzystywane były różnorodne pomoce dydaktyczne, w tym również komputerowe programy edukacyjne. Nauka poprzez zabawę uatrakcyjniała zajęcia, a omawiany materiał był łatwiej przyswajany przez uczniów. Indywidualna praca z uczniem sprawiała, iż był on bardziej zaangażowany w rozwiązywanie zadań i problemów matematycznych.

Koła matematyczne. Głównym celem zajęć było rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów, doskonalenie wcześniej zdobytych oraz nabywanie nowych umiejętności w rozwiązywaniu problemów matematycznych. Ważnym założeniem było również rozwijanie zdolności poznawczych uczniów oraz pobudzanie ich do samodzielnego i logicznego myślenia poprzez zabawy, gry, ćwiczenia, różnego rodzaju łamigłówki umysłowe, rebusy oraz ciekawostki matematyczne. Zadania, zabawy i ćwiczenia były dobierane w taki sposób, aby pobudzały zainteresowania uczniów i zachęcały do podejmowania inicjatywy i realizowania własnych pomysłów. Tematyka zajęć wykraczała poza obowiązujący program nauczania, uwzględniając zainteresowania uczniów. Podczas zajęć uczniowie przygotowywali się do szkolnych i pozaszkolnych konkursów matematycznych.

Koło przyrodnicze. Koło historyczne. W ramach pracy w/w kół przygotowywano uczniów do gminnych i powiatowych konkurów przedmiotowych.

Na zajęciach plastycznych wykonywano dekoracje do szkolnych uroczystości oraz uaktualniano gazetki .

 

 

 

 

 

O autorze

Grażyna Turek

Grażyna Turek

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2017 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Dzien dobry Szanowany Panie Wojcie, Mam pytanie odnośnie odbioru eternitu z posesji po...

Chodzi o konkretne problemy typu : brak funduszy by wybudować to boisko , np firma...

Witam serdecznie. Konserwacją oświetlenia ulicznego w Gminie Pawłów zajmuje się nasz zakład budżetowy – Gminny...

Logowanie