pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili
 • Zaproszenie: II Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nocy Niepojęta” Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie – Godowie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Kałkowie – Godowie oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji  w...
 • SRWŚ: Premie na zakładanie działalności gospodarczej Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej informuje, iż w terminie od 7 do 25 stycznia 2019 r. przeprowadzi nabór wniosków dla osób chcących uruchomić działalność gospodarczą. Premie w wysokości 50 000 zł mogą...
 • Zagrożenia zimowe Zimowa aura niesie  ze sobą wiele zagrożeń. Ujemne temperatury, przenikliwy wiatr i duża wilgotność sprzyjają wychłodzeniu organizmu. Stanowi to realne zagrożenie szczególnie dla osób dotkniętych problemem bezdomności. Zdarza się jednak,...
 • I Sesja Rady Gminy w Pawłowie w kadencji 2018-2023 21 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy w Pawłowie w kadencji 2018 – 2023. Nowością jest możliwość śledzenia posiedzeń Rady „na żywo”, dzięki transmisji obrad do serwisu YouTube....
 • Cyfrowy Pawłów – Bezpłatne szkolenia komputerowe dla mieszkańców gminy Pawłów 252 osoby w wieku 25+ bezpłatnie podniesie swoje kompetencje dzięki nowemu projektowi realizowanemu przez Gminę Pawłów – „Cyfrowy Pawłów – rozwój kompetencji komputerowych mieszkańców gminy Pawłów”. Ruszyły zapisy na szkolenia....

XX Dni Pawłowa: BAJM, Classic i Marcin Daniec (05.08.2018)

XX Dni Pawłowa: BAJM, Classic i Marcin Daniec (05.08.2018)
04 sierpnia
10:06 2018

Tegoroczne jubileuszowe XX Dni Pawłowa odbędą się 5 sierpnia na terenie za Urzędem Gminy w Pawłowie. Na scenie pojawią się gwiazdy największego formatu m.in. Beata Kozidrak z zespołem BAJM, zespół Classic oraz kabareciarz Marcin Daniec.

– Gminne świętowanie rozpocznie się ok. godz. 14:00 blokiem lokalnym. Wystąpią podczas niego laureaci Gminnego Przeglądu Artystycznego, który odbył się 8 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie – mówi Alicja Imiołek, dyrektor pawłowskiego ośrodka kultury. – Na scenie pojawią się także zespoły działające przy gminnym ośrodku kultury m.in. Dziecięcy Zespół Folklorystyczyny „Mała Okrasa”, Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „Duża Okrasa” oraz zespół „Sołtyski”. Po bloku lokalnym ok. godz. 18:00 na scenie pojawi się artysta kabaretowy Marcin Daniec. Po nim, ok. godz. 19:30 zagra zespół Classic, a ok. godz. 21:00 gwiazda wieczoru Beata Kozidrak z zespołem BAJM. Gminne świętowanie zakończy dyskoteka pod gwiazdami w trakcie której obejrzymy pokaz sztucznych ogni – dodaje dyrektor.

– Dni Pawłowa to impreza kulturalno-rozrywkowa doskonale znana w naszym regionie. Co roku na pawłowską scenę zapraszamy najlepsze gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz kabaretowej. Nie inaczej będzie w tym roku. XX Dni Pawłowa – jubileuszowe będą dużym wydarzeniem. Na pawłowskiej scenie, 5 sierpnia, pojawią się: Beata Kozidrak z zespołem Bajm, zespół z nurtu disco polo Classic oraz świetny artysta kabaretowy Marcin Daniec. Jak co roku nie zabraknie również lokalnych artystów – prezentować się będą gminni wokaliści, zespoły ludowe, koła gospodyń wiejskich. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców gminy Pawłów i sympatyków naszej gminy na nasze gminne święto. 5 sierpnia, teren za Urzędem Gminy w Pawłowie. Musisz tu być… – mówi Marek Wojtas, wójt gminy Pawłów.

MARCIN DANIEC

Marcin Daniec jest jednym z najpopularniejszych satyryków w historii polskiego kabaretu. Od lat święci triumfy na scenach w Polsce i za granicą. Fenomen Marcina Dańca wiąże się z jego znakomitym kontaktem z publicznością, której reakcje stają się częścią programu.

Artysta jest znaną postacią telewizyjną, autorem i głównym wykonawcą programów: „Meeting Kabaretowy” oraz „Marzenia Marcina Dańca”. Prowadził również lubiany przez publiczność „Hit Dekady” oraz „Euro Show” w TVP2.

Wyrazem sympatii publiczności dla tego wspaniałego artysty są liczne nagrody. Pierwszym cennym wyróżnieniem była otrzymana w 1993r. „Karolinka” za debiut na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Następnie nagroda tygodnika „Wprost” uznająca Marcina Dańca za jednego z dwudziestu „Kreatorów Rzeczywistości”. Artysta posiada także 4 Telekamery (w tym Złota Telekamera) oraz 5 „Błękitnych Meloników Charliego” przyznanych przez publiczność podczas Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Marcin Daniec w 2003 roku został uznany „Satyrykiem Wszechczasów”. Nic dziwnego zatem, że satyryk przez cały rok odwiedza sale koncertowe i domy kultury w kraju i za granicą. Marcin Daniec ma to szczęście, że sympatia ludzi przekłada się na frekwencję na koncertach.

ZESPÓŁ CLASSIC

Zespół Classic powstał w 1992 roku w Iłowie. W pierwszym roku występował w składzie: Robert Klatt, Jacek Ambroziak i Waldemar K

iełbasiński. W 1993 roku Waldka Kiełbasinskiego zastąpił Mariusz Winnicki. Zespół w swoim regionie od samego początku zyskał duże grono wielbicieli. Z czasem jego popularność zaczęła zataczać coraz szersze kręgi, a w dorobku grupy zaczęły pojawiać się pierwsze krążki. W 1994 roku zespół wydał swój debiutancki album zatytułowany „Jolka, Jolka”. Wtedy to też pojawił się pierwszy wideoklip zespołu do piosenki „Jolka, Jolka”- emitowany był w programie muzycznym: Muzyczna Skrzynka Teleexpresu. II piosenką promującą ten album był utwór pt. „Piękną miałaś twarz”.

Od kilku lat zespół Classic przeżywa swoją drugą młodość.

2015 rok to praca nad wydaniem płyty i nagranie video do utworu „Miłego dnia” w którym udział bierze cała plejada aktorskich gwiazd: Joanna Koroniewska, Robert Gonera czy Krzysztof Kiersznowski. O najnowszym videoklipie zespołu jest głośno. Polecają go takie media jak Teleexpress czy Program Pierwszy Polskiego Radia.

2016 to dla Classica to przede wszystkim sukces piosenki „Nie płacz Ewka”. Zespół kręci teledysk do tego utworu w którym bierze udział ponad 30 postacji takich jak: Laura Breszka, Monika Ordowska, Krzysztof Skiba i ponad 10 sobowtórów: Chuck Norris, Sylwestre Stallone, Lech Wałęsa, Michael Jackson, Freddie Mercury i wielu innych.

2017 zaczął się od zmian personalnych w zespole Classic. Z zespołu odszedł Waldek Orłowski, aby kontynuować karierę w innych muzycznych klimatach, a jego miejsce zajął Łukasz Zacieski. W sierpniu zespół świętował jubileusz 25-lecia działalności artystycznej. Tuż po sezonie wakacyjnym nadszedł czas na pracę nad klipem do utworu „Ja dla Ciebie, Ty dla mnie”, natomiast sama piosenka pojawia się wśród 30 najpopularniejszych przebojów na playlistach w rozgłośniach radiowych.

BAJM

BAJM to polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza popu i pop-rock, założony w 1978 w Lublinie.

Skład zespołu zmieniał się kilkukrotnie, jedyną osobą będącą w zespole od jego początków jest wokalistka oraz współzałożycielka grupy, Beata Kozidrak. Nazwa zespołu pochodzi od pierwszych liter imion jego założycieli: Beaty Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego. Ostateczny skład od 1993 roku tworzą: Beata Kozidrak, Adam Drath, Piotr Bielecki, Artur Daniewski, Krzysztof Nieścior, a od 2000 roku także Maria Dobrzańska. Grupa w roku bieżącym obchodzi 40-lecie działalności.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM XX DNI PAWŁOWA:

14.00 BLOK „TRZEŹWE POPOŁUDNIE” / BLOK LOKALNY
14:05 – Dziecięcy zespół folklorystyczny „Mała Okrasa”
14.20 – Aleksandra Mergalska (PSP Jadowniki)
14.25 – Paulina Gąsior (PSP Chybice)
14.30 – „Taniec z szarfami” nawiązujący do 100-lecia odzyskania Niepodległości (PSP Jadowniki)
14:40 – Kamila Sitek (PSP Chybice, filia Grabków)
14:45 – Kinga Śmigielska (PSP w Łomnie)
14:50 – Zespół „Ravvivando” (PSP Pawłów)
14:55 – Wiktoria Nowak (PSP Pawłów)
15:00 – Zespół „Cantabile” (PSP Pawłów)
15.05 – Grupa taneczna „The Barbies” (PSP Szerzawy)
15.15 – Wiktoria Saramak i Aleksandra Nowak (PSP Dąbrowa)
15:20 – Marcelina Sikora (PSP Radkowice)
15:25 – Pokaz zumby w wykonaniu dwóch zespołów – dziecięcego i seniorek.
16:00 Uroczyste otwarcie XX Dni Pawłowa 2018
16:10 – Młodzieżowa Grupa Teatralna z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie zaprezentuje taniec „Ostatni mazur” z przedstawienia „W saloniku dziedziczki Omskiej”
16:15 – Weronika Styk i Karolina Cioroch (PSP Rzepin)
16:20 – RADIO ESKA (wejście LIVE)
16:30 – KONKURSY PROFILAKTYCZNE
16:40 – Zespół „Sołtyski”
17:00 – Martyna Bidzińska i Wojciech Makowski (Stowarzyszenie Przyjacielska Dłoń i Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Kałkowie)
17:05 – Konkurs profilaktyczny dla dzieci
17:10 – Zespół Wokalny „Kałkowianki” (Koła Gospodyń Wiejskich z Kałkowa Godowa).
17.25 – Męski Zespół Wokalny „Juchy Świętokrzyskie” (OSP w Kałkowie)
17:35 – Chór „Violino” (PSP Rzepin)
17:40 – Młodzieżowa Grupa Teatralna GOKSiR „Walc” i „Polonez” z przedstawienia „W saloniku dziedziczki Omskiej”
17:50 – Weronika Styk (PSP Rzepin)
18:00 MARCIN DANIEC
19:00 – RADIO ESKA – konkursy z nagrodami
19:30 Koncert zespołu „CLASSIC”
21:00 Koncert BEATY KOZIDRAK zespołem BAJM
22:30
– Sztuczne ognie
22:40 – Koncert zespołu Crimson Eyes
23:00 – Dyskoteka pod gwiazdami
23:59 – Zakończenie imprezy

O autorze

Piotr Maj

Piotr Maj

Kierownik Referatu Organizacyjnego, Urząd Gminy w Pawłowie, tel. 41 272 16 14 wew. 114

2 komentarze

 1. mateusz4243
  mateusz4243 Sierpień 20, 09:18

  A kiedy będzie fotorelacja z Dni Pawłowa?

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. Ja również uważam, że nasza młodzież powinna się odżywiać lepiej. Dzieci...

Dzień Dobry, Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Pozwoliłem sobie zadać to pytanie, gdyż...

Witam. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie...

Logowanie