pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Wyprawa do lasu

Wyprawa do lasu
30 września
18:15 2021

Dnia 21 września br. uczniowie klasy VII wraz z opiekunami Jolantą Gliwą i Katarzyną Zabawską wybrali się  na wycieczkę do pobliskiego lasu w Bronkowicach. W trakcie tej wyprawy, dzieci spotkały się również z leśniczym. Dość ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom. Byliśmy ciekawi, czy do lasu zbliża się już Pani Jesień. Jak się okazało aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest zadziwiająco piękny. Mogliśmy zaobserwować, jak drzewa przybrały najróżniejsze barwy i odcienie.

Pan leśniczy- Zbigniew Pastuszka opowiedział wiele ciekawostek, które skrywa las. Przedstawił nam fascynujący i zadziwiający świat roślin oraz żyjących tu zwierząt leśnych. Zapoznaliśmy się m.in. z gatunkami drzew i roślin tworzących warstwy lasu. Podczas tej lekcji, uczniowie mieli możliwość  obserwowania prac wykonywanych w lesie (wycinka drzew), dowiedzieli się na przykład, dlaczego niektóre drzewa są wycinane.

Wsłuchując się w  odgłosy przyrody, mogliśmy posłuchać ptasich koncertów. Wszyscy wiemy, że las to miejsce relaksu, odpoczynku od hałasu i zanieczyszczonego powietrza oraz bogactwo darów natury. Uczestnicy tej lekcji nauczyli się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumieli ogromne znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt.

Wycieczka do lasu wzbogaciła ich wiedzę oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły bardzo miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej i malowniczej leśnej przyrody. Możliwość bezpośredniego obcowania  z naturą dostarczyła wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość.

Spotkanie z leśniczym uświadomiło im, że o przyrodę należy dbać i szanować jak najlepszego przyjaciela i pamiętać, że również oni są za nią odpowiedzialni.

Ważnym elementem tego wyjścia była akcja „Sprzątanie Świata 2021” pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”. Uczestnicy , zaopatrzeni w worki i rękawiczki, posprzątali tereny w lesie , którymi biegła trasa wycieczki. Z przeprowadzonej akcji można wywnioskować, że ludzie nadal mają małą wiedzę i odpowiedzialność za stan środowiska. Ogromna ilość zebranych śmieci na tak małym obszarze powinna dać młodym ludziom dużo do zrozumienia. Dbałość o środowisko to – zwłaszcza w obecnych czasach –  bardzo ważny aspekt naszego życia, którego należy uczyć od najmłodszych lat.

Miłym akcentem pod koniec wspólnej wyprawy było ognisko i pieczenie kiełbasek na pożegnanie lata oraz powitanie kolorowej jesieni.

 

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. W przedmiotowej sprawie proszę o kontakt z Referatem Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Planowania...

Witam serdecznie. Montaż oświetlenia ulicznego na odcinku od Dąbrowy do Kalkowa planowany jest na przyszły...

Witam serdecznie. Obowiązek utrzymania w czystości chodnika przylegającego do posesji ciąży na właścicielu posesji. Jednak...

Logowanie