pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Wspieramy działania UNICEF

Wspieramy działania UNICEF
20 czerwca
09:31 2017

Z inicjatywy członków Samorządu Uczniowskiego Zespół Szkół w Rzepinie przyłączył się do Klubu Szkół UNICEF. Jest to klub, która zrzesza szkoły zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Aktywnie działamy promując idee pomocy humanitarnej wśród naszych uczniów już od kilku lat. W tym roku również postanowiliśmy dołączyć do Programu UNICEF365 i ratować dzieci, które walczą o każdy dzień w Afryce, gdzienawet 1,4 miliona dzieci potrzebuje pilnej pomocy. Otrzymują one za mało jedzenia, aby mogły rozwijać się i żyć w zdrowiu. Chcieliśmy podarować maluszkom szansę na zdrowe dzieciństwo.

Po obejrzeniu spotu reklamowego w telewizji oraz usłyszeniu wymownych słów: Chłopiec, którego widzisz na zdjęciu, ma na imię Tuhafeni. Jest skrajnie niedożywiony, a każdy kolejny dzień jest dla niego walką o życie. Nie pozwól, aby głód odebrał mu szanse na szczęśliwe dzieciństwo!– nie mogliśmy pozostać obojętni.

Uczniowie klas IV-VI naszej szkoły w dniu 6 czerwca 2017r. zorganizowali akcję pod hasłem „Dzieci-dzieciom”. Akcja polegała na wysłaniu wiadomości SMS o treści UNICEF, UNICEF1, UNICEF2 lub UNICEF3 pod numer PREMIUM SMS 74567. Dochód z tego przedsięwzięcia przekazany zostanie na programy pomocy dzieciom prowadzone przez UNICEF.

Uczniowie klasy VIA wraz z wychowawcą włączyli się również w kolejną akcję UNICEF-  projekt edukacyjny „Po pierwsze dziecko”. Celem tego projektu jest uświadomienie uczniom, że wojna to nie jest miejsce dla dzieci, i że ucieczka z ojczyzny, a przez to zostanie uchodźcą to jedna z najtrudniejszych decyzji podejmowanych przez ludzi.

Poprzez ten projekt UNICEF pragnie zachęcić do poświęcenia uwagi tematowi dzieci uchodźców, ponieważ podstawą pomocy niesionej potrzebującym jest przede wszystkim zrozumienie ich sytuacji. Obecnie na świecie ponad 10 milionów uchodźców to dzieci. Największą grupę uchodźców stanowią ofiary wojny w Syrii oraz konfliktów zbrojnychw Afganistanie i Iraku. Mieszkańcy tych krajów uciekają przed wojną, prześladowaniami i reżimem. Nie mają wyjścia, uciekają aby żyć.

Uczniowie kl. VIA uczestniczyli w zajęciach poświęconych sytuacji dzieci uchodźców we współczesnym świecie w oparciu o materiały udostępnione przez UNICEF, zaangażowali się w dyskusję o sytuacji ich rówieśników. Prezentowali swoje skojarzenia związane z tematem uchodźctwa. Ich wiedza na temat tego kto to jest uchodźca i jak trudna jest ich sytuacja była niewielka. Poprzez udział w tym projekcie uczniowie mogli zweryfikować swoje pierwotne skojarzenia na temat uchodźców z tym, co usłyszelii zobaczyli w materiale podczas zajęć. Byli zaskoczeni, zwłaszcza wtedy gdy dowiedzieli się o kilku znanych z historii postaciach, które doświadczyły życia uchodźcy. Następnie uczniowie zastanawiali się co mogą zrobić mieszkańcy krajów, do których uchodźcy uciekają, by ułatwić im rozpoczęcie życia w nowym miejscu. Po krótkiej dyskusji wszyscy stwierdzili, że bycie uchodźcą jest bardzo trudne i nigdy nie chcieliby znaleźć się w takiej sytuacji.

Kolejne działania w ramach współpracy z UNICEF będą realizowane w naszej szkole w przyszłym roku szkolnym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za wsparcie akcji UNICEF.

 

Opracowanie: Agnieszka Żur

 

 

O autorze

Sylwia Zapała

Sylwia Zapała

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Lipiec 2018
P W Ś C P S N
« Cze    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam Panie Wójcie, proszę o informację czy zapadły już jakieś decyzje w...

Dzień dobry Panie Wójcie Czy gmina posiada jakieś domy,mieszkania do wynajęcia.Bardzo przydałby nam się...

Witam. ponawiam temat uregulowania sprawy własności/zasiedzenia działek graniczących z linią byłej kolejki wąskotorowej. Są pilniejsze...

Logowanie