pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Wiosenne echa z przedszkola „Krasnoludki”

Wiosenne echa z przedszkola „Krasnoludki”
28 kwietnia
21:15 2018

Jak co roku przedszkolaki z przedszkola „Krasnoludki” w Rzepinie żegnały zimę i witały wiosnę. Pierwszy dzień wiosny okazał się dniem zimnym i wietrznym, a mimo to dzieci dzielnie przemaszerowały wokół przedszkola z kukłą marzanny. Zgodnie z zasadą ekologii nasza kukła powędrowała do kosza. W trakcie codziennych spacerów bacznie obserwowaliśmy, kiedy wreszcie wiosna się obudzi, szukaliśmy pierwszych jej oznak.
Przed świętami wielkanocnymi posialiśmy owies do doniczek. Dbaliśmy o systematyczne jego podlewanie, a gdy już urósł, wykonaliśmy ozdoby wielkanocne i gotowe stroiki dzieci zabrały do domów.
Uczestniczyliśmy w akcji Sprzątania Świata porządkując teren wokół przedszkola i na placu zabaw. Wykonaliśmy Kodeks Małego Przyjaciela Przyrody, który został przypieczętowany kolorowym odciskiem paluszka dziecka. Wzięliśmy udział w akcji charytatywnej „Gorączka złota” przekazaliśmy pojemnik grosików do Szkolnego Koła PCK.
W dniu 20 kwietnia odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starachowicach panią psycholog Anną Adamczyk oraz panią pedagog Anetą Sokół. Celem spotkania było uświadomienie rodzicom roli środowiska rodzinnego w procesie wychowywania dziecka w wieku przedszkolnym. Temat spotkania dotyczył problemu „Jak radzić sobie z wychowaniem dziecka w wieku przedszkolnym”.
W kolejnym tygodniu zajmowaliśmy się dbałością o zdrowie. Utworzyliśmy ścieżkę zdrowia, podczas której kładliśmy nacisk na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń ruchowych. Odbyliśmy wycieczkę do kuchni szkolnej, gdzie przybliżyliśmy dzieciom miejsce przygotowywania posiłków. Pomogliśmy dzieciom dostrzec prawidłowości i zależności pomiędzy odżywianiem a utrzymywaniem zdrowia. Przeprowadziliśmy konkursy, gry i zagadki smakowe. Pomagałyśmy dzieciom w prawidłowym szczotkowaniu zębów. Uświadomiłyśmy im konieczność systematycznego mycia zębów i odwiedzania gabinetu stomatologicznego. Cały ten czas poświęcony zdrowiu towarzyszyła dzieciom wyeksponowana Piramida Zdrowia.
Opracowała: Anna Wiosło

O autorze

Sylwia Zapała

Sylwia Zapała

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Maj 2018
P W Ś C P S N
« Kwi    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. Problem ugoru przy szkole w miejscowości Chybice jest znany od dawna. Zarówno działka...

Witam serdecznie. Gmina Pawłów corocznie realizuje program opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt...

Witam serdecznie. W zakresie budowy kanalizacji w miejscowości Jadowniki nie ma żadnych zmian....

Logowanie