pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Ważne informacje w sprawie szczepienia przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2

Ważne informacje w sprawie szczepienia przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2
15 stycznia
13:45 2021

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 – osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 – osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Punkty szczepień na terenie gminy Pawłów znajdują się w Ośrodku Zdrowia w Pawłowie oraz w Ośrodku Zdrowia w Ambrożowie.

Jeśli chcesz zaszczepić się w Ośrodku Zdrowia w Pawłowie zadzwoń pod nr tel. 41 334-31-28, 41 274-06-04.

Jeśli chcesz zaszczepić się w Ośrodku Zdrowia w Ambrożowie zadzwoń pod nr tel. 41 272-25-10.

Jeżeli chcesz zaszczepić się w innym konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

W celu sprawnego przeprowadzenia szczepień Ośrodek Zdrowia w Pawłowie i Ośrodek Zdrowia w Ambrożowie proszą o zgłaszanie się pacjentów w wyznaczonym terminie i godzinie. O wyznaczonym terminie i godzinie szczepienia pacjent będzie informowany telefonicznie/sms co najmniej 24 godziny wcześniej. Pacjent w dniu szczepienia nie może wykazywać jakichkolwiek objawów infekcji oraz nie może mieć kontaktu z osobami zarażonymi w ostatnich 6 dniach. O niemożności przybycia w wyznaczonym terminie i godzinie należy powiadomić co najmniej 24 godziny wcześniej.

Możliwość transportu

Osoby, które nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień mogą skorzystać z transportu organizowanego przez Gminę Pawłów. Z transportu gminnego skorzystać mogą:

  • osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę,
  • mające trudności z dostępem do punktu szczepień (w szczególności osoby starsze, nie mające możliwości samodzielnego dojazdu do punktów szczepień).

Telefon dla osób chcących skorzystać z transportu organizowanego przez gminę: Urząd Gminy w Pawłowie, tel. 41 271-16-14, 41 272-16-70.

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

wiem że wielu (prawie wszystkim) mieszkańcom to wszystko. A potem wielkie zdziwko jak się okaże...

Czerwone metalowe serca należą do jakiegoś stowarzyszenia bodajże przyjaciół Rudek....

Witam. Panie Wójcie czy wiadomo już kiedy będzie remont drogi osiedlowej prowadzącej do dawnego PGR-u...

Logowanie