pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży ze Stowarzyszeniem Gmina Pawłów Plus

Wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży ze Stowarzyszeniem Gmina Pawłów Plus
09 sierpnia
13:19 2018

Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne, wakacyjne warsztaty muzyki etnicznej oraz warsztaty beatboxu, prowadzone przez Studium Instrumentów Etnicznych ze Skarżyska Kamiennej oraz mistrza beatboxu Patryka TikTaka Matela z Warszawy. Na zakończenie projektu przewidziano wspólny Koncert oraz wyjątkowo wyczekiwane wydarzenie – Festiwal Kolorów z Plusem kończący się wspólną zabawą z DJ na świeżym powietrzu. Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY.

Warsztaty będą obywać się w świetlicy środowiskowej w Pawłowie w terminie: 22, 23, 24 sierpnia (warsztaty muzyki etnicznej) 29, 30, 31 sierpnia (warsztaty beatboxu) w godzinach od 12:00 do 14:00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 511 317 166.

Koncert Studium Instrumentów Etnicznych odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 15:00. Wstęp wolny. Następnie na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbędzie się Festiwal Kolorów z Plusem oraz dyskoteka z muzyką nowoczesną prowadzone przez DJ. Wydarzenie dla uczestników warsztatów, realizatorów projektu, wolontariuszy, grup nieformalnych i wszystkich chętnych z całej gminy Pawłów.

Warsztaty muzyki etnicznej – prowadzone przez członków zespołu Studium Instrumentów Etnicznych ze Skarżyska Kamiennej, którzy prowadzą swoje warsztaty przy użyciu instrumentów etnicznych z całego świata, (głównie bębnów afrykańskich, które są znakiem rozpoznawczym zespołu), swoją stylistyką nawiązują również do folkloru Gór Świętokrzyskich. Warsztaty zabiorą dzieci oraz młodzież w trzydniową muzyczną podróż dookoła świata. Uczestnicy spotkają się z muzyką europejską afrykańską, brazylijską, kubańską i australijską. W ramach zajęć poznają instrumenty z tych kultur i techniki gry, wykonają proste kolorowe instrumenty.

Warsztaty beatboxu – warsztaty z formy rytmicznego tworzenia dźwięków prowadzone przez Patryka TikTaka Matela, nauczyciela beatboxu z ponad 10-letnim doświadczeniem, współorganizatora Polish Beatbox Battle, pioniera łączącego beatbox z nietypowymi stylami, autora pierwszej w Polsce książki o human beatbox. Więcej o Patryku: http://beatboxinstrument.com/o-autorze/. Warsztaty te, to okazja do doskonałej dźwiękowej zabawy, ośmielenia się, nauczenia się podstaw muzyki. Nawet po jednorazowych zajęciach uczestnicy zapamiętują wiele rytmów i ćwiczą je później w domu. Warsztaty wspierają pracę logopedy.

Koncert Studium Instrumentów Etnicznych – przygotowany przez zespół oraz beatboxera Patryka. Zapraszamy wszystkich chętnych chcących zobaczyć nietypową grupę muzyczną ze Skarżyska i usłyszeć niespotykane dotąd dźwięki. Gwarantujemy niespotykaną energię tego wydarzenia!

Festiwal Kolorów z Plusem – takie Festiwale organizowane są w dużych miastach w Polsce, biorą w nich udział tysiące osób. Wydarzanie te nawiązują do oryginalnego hinduistycznego święta radości i wiosny. Drugiego dnia święta hindusi polewają się wodą i obrzucają się nawzajem kolorowym proszkiem, który tradycyjnie był wytwarzany z roślin kwitnących na wiosnę. W Polsce właśnie podczas Festiwalu Kolorów mamy szansę poznać tę tradycję i również wtedy obrzucamy się kolorowymi proszkami holi. Takie proszki z łatwością spierają się z ubrań, dlatego nie trzeba się martwić, że zniszczymy ubrania podczas zabawy.

Projekt pn. „Kulturowo kolorowo – pokoloruj się na Plus” jest realizowany przez Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018 realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.  

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury 
w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018.

 

O autorze

Izabela Wrona

Izabela Wrona

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam, Panie Wójcie a co da akcja informacyjna? moim zdaniem niewiele. Zmniejszenia problemu upatrywałabym raczej...

Witam. Tak, wyniki badań są prawidłowe. Jutro opublikujemy komunikat w tej sprawie. Pozdrawiam serdecznie....

Aga

04,10, wydany był komunikat dotyczący wody pitnej w Szerzawach, czy woda jest już całkowicie bezpieczna?...

Logowanie