pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili
  • Zaproszenie: II Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nocy Niepojęta” Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie – Godowie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Kałkowie – Godowie oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji  w...
  • SRWŚ: Premie na zakładanie działalności gospodarczej Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej informuje, iż w terminie od 7 do 25 stycznia 2019 r. przeprowadzi nabór wniosków dla osób chcących uruchomić działalność gospodarczą. Premie w wysokości 50 000 zł mogą...
  • Zagrożenia zimowe Zimowa aura niesie  ze sobą wiele zagrożeń. Ujemne temperatury, przenikliwy wiatr i duża wilgotność sprzyjają wychłodzeniu organizmu. Stanowi to realne zagrożenie szczególnie dla osób dotkniętych problemem bezdomności. Zdarza się jednak,...
  • I Sesja Rady Gminy w Pawłowie w kadencji 2018-2023 21 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy w Pawłowie w kadencji 2018 – 2023. Nowością jest możliwość śledzenia posiedzeń Rady „na żywo”, dzięki transmisji obrad do serwisu YouTube....
  • Cyfrowy Pawłów – Bezpłatne szkolenia komputerowe dla mieszkańców gminy Pawłów 252 osoby w wieku 25+ bezpłatnie podniesie swoje kompetencje dzięki nowemu projektowi realizowanemu przez Gminę Pawłów – „Cyfrowy Pawłów – rozwój kompetencji komputerowych mieszkańców gminy Pawłów”. Ruszyły zapisy na szkolenia....

Wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży ze Stowarzyszeniem Gmina Pawłów Plus

Wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży ze Stowarzyszeniem Gmina Pawłów Plus
09 sierpnia
13:19 2018

Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne, wakacyjne warsztaty muzyki etnicznej oraz warsztaty beatboxu, prowadzone przez Studium Instrumentów Etnicznych ze Skarżyska Kamiennej oraz mistrza beatboxu Patryka TikTaka Matela z Warszawy. Na zakończenie projektu przewidziano wspólny Koncert oraz wyjątkowo wyczekiwane wydarzenie – Festiwal Kolorów z Plusem kończący się wspólną zabawą z DJ na świeżym powietrzu. Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY.

Warsztaty będą obywać się w świetlicy środowiskowej w Pawłowie w terminie: 22, 23, 24 sierpnia (warsztaty muzyki etnicznej) 29, 30, 31 sierpnia (warsztaty beatboxu) w godzinach od 12:00 do 14:00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 511 317 166.

Koncert Studium Instrumentów Etnicznych odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 15:00. Wstęp wolny. Następnie na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbędzie się Festiwal Kolorów z Plusem oraz dyskoteka z muzyką nowoczesną prowadzone przez DJ. Wydarzenie dla uczestników warsztatów, realizatorów projektu, wolontariuszy, grup nieformalnych i wszystkich chętnych z całej gminy Pawłów.

Warsztaty muzyki etnicznej – prowadzone przez członków zespołu Studium Instrumentów Etnicznych ze Skarżyska Kamiennej, którzy prowadzą swoje warsztaty przy użyciu instrumentów etnicznych z całego świata, (głównie bębnów afrykańskich, które są znakiem rozpoznawczym zespołu), swoją stylistyką nawiązują również do folkloru Gór Świętokrzyskich. Warsztaty zabiorą dzieci oraz młodzież w trzydniową muzyczną podróż dookoła świata. Uczestnicy spotkają się z muzyką europejską afrykańską, brazylijską, kubańską i australijską. W ramach zajęć poznają instrumenty z tych kultur i techniki gry, wykonają proste kolorowe instrumenty.

Warsztaty beatboxu – warsztaty z formy rytmicznego tworzenia dźwięków prowadzone przez Patryka TikTaka Matela, nauczyciela beatboxu z ponad 10-letnim doświadczeniem, współorganizatora Polish Beatbox Battle, pioniera łączącego beatbox z nietypowymi stylami, autora pierwszej w Polsce książki o human beatbox. Więcej o Patryku: http://beatboxinstrument.com/o-autorze/. Warsztaty te, to okazja do doskonałej dźwiękowej zabawy, ośmielenia się, nauczenia się podstaw muzyki. Nawet po jednorazowych zajęciach uczestnicy zapamiętują wiele rytmów i ćwiczą je później w domu. Warsztaty wspierają pracę logopedy.

Koncert Studium Instrumentów Etnicznych – przygotowany przez zespół oraz beatboxera Patryka. Zapraszamy wszystkich chętnych chcących zobaczyć nietypową grupę muzyczną ze Skarżyska i usłyszeć niespotykane dotąd dźwięki. Gwarantujemy niespotykaną energię tego wydarzenia!

Festiwal Kolorów z Plusem – takie Festiwale organizowane są w dużych miastach w Polsce, biorą w nich udział tysiące osób. Wydarzanie te nawiązują do oryginalnego hinduistycznego święta radości i wiosny. Drugiego dnia święta hindusi polewają się wodą i obrzucają się nawzajem kolorowym proszkiem, który tradycyjnie był wytwarzany z roślin kwitnących na wiosnę. W Polsce właśnie podczas Festiwalu Kolorów mamy szansę poznać tę tradycję i również wtedy obrzucamy się kolorowymi proszkami holi. Takie proszki z łatwością spierają się z ubrań, dlatego nie trzeba się martwić, że zniszczymy ubrania podczas zabawy.

Projekt pn. „Kulturowo kolorowo – pokoloruj się na Plus” jest realizowany przez Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018 realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.  

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury 
w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018.

 

O autorze

Izabela Wrona

Izabela Wrona

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. Ja również uważam, że nasza młodzież powinna się odżywiać lepiej. Dzieci...

Dzień Dobry, Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Pozwoliłem sobie zadać to pytanie, gdyż...

Witam. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie...

Logowanie