pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży ze Stowarzyszeniem Gmina Pawłów Plus

Wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży ze Stowarzyszeniem Gmina Pawłów Plus
09 sierpnia
13:19 2018

Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne, wakacyjne warsztaty muzyki etnicznej oraz warsztaty beatboxu, prowadzone przez Studium Instrumentów Etnicznych ze Skarżyska Kamiennej oraz mistrza beatboxu Patryka TikTaka Matela z Warszawy. Na zakończenie projektu przewidziano wspólny Koncert oraz wyjątkowo wyczekiwane wydarzenie – Festiwal Kolorów z Plusem kończący się wspólną zabawą z DJ na świeżym powietrzu. Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY.

Warsztaty będą obywać się w świetlicy środowiskowej w Pawłowie w terminie: 22, 23, 24 sierpnia (warsztaty muzyki etnicznej) 29, 30, 31 sierpnia (warsztaty beatboxu) w godzinach od 12:00 do 14:00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 511 317 166.

Koncert Studium Instrumentów Etnicznych odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 15:00. Wstęp wolny. Następnie na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbędzie się Festiwal Kolorów z Plusem oraz dyskoteka z muzyką nowoczesną prowadzone przez DJ. Wydarzenie dla uczestników warsztatów, realizatorów projektu, wolontariuszy, grup nieformalnych i wszystkich chętnych z całej gminy Pawłów.

Warsztaty muzyki etnicznej – prowadzone przez członków zespołu Studium Instrumentów Etnicznych ze Skarżyska Kamiennej, którzy prowadzą swoje warsztaty przy użyciu instrumentów etnicznych z całego świata, (głównie bębnów afrykańskich, które są znakiem rozpoznawczym zespołu), swoją stylistyką nawiązują również do folkloru Gór Świętokrzyskich. Warsztaty zabiorą dzieci oraz młodzież w trzydniową muzyczną podróż dookoła świata. Uczestnicy spotkają się z muzyką europejską afrykańską, brazylijską, kubańską i australijską. W ramach zajęć poznają instrumenty z tych kultur i techniki gry, wykonają proste kolorowe instrumenty.

Warsztaty beatboxu – warsztaty z formy rytmicznego tworzenia dźwięków prowadzone przez Patryka TikTaka Matela, nauczyciela beatboxu z ponad 10-letnim doświadczeniem, współorganizatora Polish Beatbox Battle, pioniera łączącego beatbox z nietypowymi stylami, autora pierwszej w Polsce książki o human beatbox. Więcej o Patryku: http://beatboxinstrument.com/o-autorze/. Warsztaty te, to okazja do doskonałej dźwiękowej zabawy, ośmielenia się, nauczenia się podstaw muzyki. Nawet po jednorazowych zajęciach uczestnicy zapamiętują wiele rytmów i ćwiczą je później w domu. Warsztaty wspierają pracę logopedy.

Koncert Studium Instrumentów Etnicznych – przygotowany przez zespół oraz beatboxera Patryka. Zapraszamy wszystkich chętnych chcących zobaczyć nietypową grupę muzyczną ze Skarżyska i usłyszeć niespotykane dotąd dźwięki. Gwarantujemy niespotykaną energię tego wydarzenia!

Festiwal Kolorów z Plusem – takie Festiwale organizowane są w dużych miastach w Polsce, biorą w nich udział tysiące osób. Wydarzanie te nawiązują do oryginalnego hinduistycznego święta radości i wiosny. Drugiego dnia święta hindusi polewają się wodą i obrzucają się nawzajem kolorowym proszkiem, który tradycyjnie był wytwarzany z roślin kwitnących na wiosnę. W Polsce właśnie podczas Festiwalu Kolorów mamy szansę poznać tę tradycję i również wtedy obrzucamy się kolorowymi proszkami holi. Takie proszki z łatwością spierają się z ubrań, dlatego nie trzeba się martwić, że zniszczymy ubrania podczas zabawy.

Projekt pn. „Kulturowo kolorowo – pokoloruj się na Plus” jest realizowany przez Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018 realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.  

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury 
w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018.

 

O autorze

Izabela Wrona

Izabela Wrona

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

15 miejsc na całą gmine jest poprostu śmieszne!! Co mają rodzice zrobic ?? Bez...

Żłobek dla bezrobotnych. Super pomoc dla osób pracujących. Najlepiej zwolnic sie, dac dziecko do żłobka,...

A co z internetem w godowie. Klikomnet do tej pory nie wywiązał się z...

Logowanie