pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

W zaszczytnym gronie laureatów

W zaszczytnym gronie laureatów
Kwiecień 19
10:31 2019

Klaudia Klamczyńska – uczennica klasy III gimnazjum w Publicznej Szkole Podstawowej im. L. i M. Ambrożów w Szerzawach zdobyła tytuł laureatki XVI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego dla uczniów klas trzecich gimnazjów oraz klas trzecich oddziałów gimnazjalnych prowadzonych w szkołach innego typu województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2018/2019.

Klaudia wykazała się dużym talentem polonistycznym, który w połączeniu z ciężką pracą i zaangażowaniem zaowocował uzyskaniem tytułu laureatki konkursu na szczeblu wojewódzkim. Droga do sukcesu nie należała do łatwych. Każdy uczestnik konkursu musiał bowiem sprostać obszernemu zakresowi wiedzy i umiejętności, który obejmował: wysoki poziom kompetencji czytelniczych, znajomość tekstów kultury, rozwiniętą świadomość językową oraz sprawność twórczego i poprawnego redagowania dłuższych form wypowiedzi. Na trzecim, wojewódzkim etapie zmagań konkursowych uczniowie stanęli również przed zadaniem ustnej prezentacji analizy i interpretacji wylosowanego utworu poetyckiego.

Uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję konkursów przedmiotowych odbyła się 4 kwietnia 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Na spotkaniu tym dokonano wręczenia Dyplomów Laureata oraz medali, co stanowi najlepszy dowód sukcesu najzdolniejszych uczniów województwa świętokrzyskiego.

Wspaniałe osiągnięcie uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzawach po raz kolejny potwierdziło, że talent wspomagany ciężką pracą i determinacją w dążeniu do celu prowadzą do sukcesu.

Uczennicę do konkursu przygotowywała pani mgr Magdalena Tokarska – nauczyciel języka polskiego.

Gorące podziękowania oraz gratulacje kierujemy na ręce Rodziców Klaudiipani Anny i Krzysztofa Klamczyńskich.

Klaudia tak wypowiada się na temat swoich zainteresowań i osiągnięć: Moja przygoda z językiem polskim zaczęła się już w pierwszych latach szkoły podstawowej. Wtedy to zainteresowały mnie zagadnienia związane z literaturą, a także polubiłam tworzenie wypowiedzi pisemnych, co szło mi całkiem dobrze. Zachwycałam się ciekawymi opowiadaniami, baśniami i legendami, później także powieściami, często sięgając po książki spoza kanonu lektur szkolnych, co robię do tej pory. Najczęściej wybieram literaturę młodzieżową z wątkami fantastycznymi, dlatego wieczory spędzam w towarzystwie utworów Cassandry Clare, Ricka Riordana, Jamesa Dashnera czy Kiery Cass. Ponadto z zaciekawieniem słucham ciekawostek językowych, gramatycznych, których znajomość często wykorzystywałam na konkursach polonistycznych, w jakich miałam okazję brać udział. Nie spodziewałam się jednak, że uda mi się zajść aż tak daleko w XVI Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego. Cieszę się jednak, że sumienne przygotowywanie się do każdego z trzech etapów tego konkursu poskutkowało. Niezwykle przyjemnym momentem było zobaczenie swojego nazwiska na liście laureatów, a także odebranie medalu i dyplomu, które miało miejsce 4 kwietnia. Jestem niezmiernie wdzięczna pani Magdalenie Tokarskiej za ogromną pomoc w przygotowaniach, a także bliskim osobom za wiarę we mnie i wsparcie. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się brać udział w kolejnych konkursowych zmaganiach, a także poszerzyć swoją wiedzę w zakresie naszego języka ojczystego.

Opracowanie i  fotogaleria: Magdalena Tokarska

Fotogaleria: fotoreporter Echa Dnia p. Krzysztof Krogulec

 

O autorze

Izabela Kalisz

Izabela Kalisz

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam. mam dość ważne pytanie dotyczące rowów przy gminnych drogach. Mianowicie - czy owe rowy...

Witam Droga na wynysłów wola o pomstę do nieba . Kiedy będzie...

Panie Wójcie Prosimy ponownie o wykonanie w Jadownikach Działkach pobocza i rowów dylatacyjnych. ...

Logowanie