pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili

W Kałkowie powstanie plac zabaw

W Kałkowie powstanie plac zabaw
23 października
12:46 2020

W przyszłym roku przy boisku sportowym w Kałkowie, dzięki współpracy samorządu gminy Pawłów i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałkowie, powstanie plac zabaw.

W sierpniu 2020 roku zakończył się nabór wniosków na rozwój infrastruktury rekreacyjnej prowadzony przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. W ramach naboru swój projekt zgłosiła Ochotnicza Straż Pożarna w Kałkowie, która wnioskowała o kwotę 113 000 zł na inwestycję „Budowa placu zabaw w miejscowości Kałków”.  W ramach naboru wsparcie finansowe pozyskały także:

  • Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łagów w kwocie 113 000 zł na inwestycję „Modernizacja, remont utwardzenia oraz wyposażenie placu przy Gminnym Zespole Szkół w Łagowie.
  • Stowarzyszenie „Barchan Krynki” w kwocie 58 420 zł na projekt „Zakup sprzętu audiowizualnego na potrzeby społeczności lokalnej”.
  • Stowarzyszenie Profilaktyczno-Społeczne AZYL w kwocie 54 406 zł na projekt „Zakup sprzętu do organizacji imprez rekreacyjnych”.
  • Ochotnicza Straż Pożarna Włochy w kwocie 79 990 zł na inwestycję „Przebudowa placu zabaw przy Publicznym Przedszkolu w Rudkach, Gmina Nowa Słupia”.
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Słupi w kwocie 33 010 zł na inwestycję „Budowa placu zabaw przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Słupi.

Projekt obejmuje budowę placu zabaw w miejscowości Kałków przy boisku sportowym (w miejscu dawnego Ośrodka Zdrowia). Plac zabaw zaprojektowano o kształcie zbliżonym do prostokąta dzieląc go na dwie strefy: zabawową i pozostawiając przestrzeń zieloną. Plac zabaw zostanie wyposażony w urządzenia tj: huśtawka typu bocianie gniazdo, zestaw zabawowy, karuzela, huśtawka – ważka, bujak (piesek, skuter), stolik do gier planszowych, podest z klockami z 2 trampolinami, dwie ławki i kosz na śmieci oraz urządzenia siłowni zewnętrznej min. prasa nożna, orbitek, twister wyciąg górny, biegacz, drabinka. Teren wokół urządzeń będzie posiadał nawierzchnię z piasku oraz kostki brukowej.   Wykonane zostaną dojścia z kostki betonowej. Cały plac zostanie ogrodzony siatką i będzie pełnił funkcję infrastruktury rekreacyjnej ogólnodostępnej i niekomercyjnej.

Projekt placu zabaw w Kałkowie

Projekt placu zabaw w Kałkowie

– To kolejny projekt, który gmina Pawłów realizować będzie we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz kolejny w którym korzystamy z funduszy, których dysponentem jest Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. W poprzednich latach we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmina Pawłów realizowaliśmy jeden z etapów budowy kompleksu sportowego w Rzepinie, a ze Stowarzyszeniem „Żyj Godnie” budowę kompleksu sportowego w Łomnie. Prawdopodobnie na przełomie roku nastąpi podpisanie umowy o dofinansowanie tej inwestycji, a same prace powinny rozpocząć się na wiosnę 2021 roku – mówi Marek Wojtas, Wójt Gminy Pawłów.

Dofinansowanie zostało udzielone w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej finansowanej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Logo UE

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

wiem że wielu (prawie wszystkim) mieszkańcom to wszystko. A potem wielkie zdziwko jak się okaże...

Czerwone metalowe serca należą do jakiegoś stowarzyszenia bodajże przyjaciół Rudek....

Witam. Panie Wójcie czy wiadomo już kiedy będzie remont drogi osiedlowej prowadzącej do dawnego PGR-u...

Logowanie