pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili

W Kałkowie powstanie plac zabaw

W Kałkowie powstanie plac zabaw
23 października
12:46 2020

W przyszłym roku przy boisku sportowym w Kałkowie, dzięki współpracy samorządu gminy Pawłów i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałkowie, powstanie plac zabaw.

W sierpniu 2020 roku zakończył się nabór wniosków na rozwój infrastruktury rekreacyjnej prowadzony przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. W ramach naboru swój projekt zgłosiła Ochotnicza Straż Pożarna w Kałkowie, która wnioskowała o kwotę 113 000 zł na inwestycję „Budowa placu zabaw w miejscowości Kałków”.  W ramach naboru wsparcie finansowe pozyskały także:

  • Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łagów w kwocie 113 000 zł na inwestycję „Modernizacja, remont utwardzenia oraz wyposażenie placu przy Gminnym Zespole Szkół w Łagowie.
  • Stowarzyszenie „Barchan Krynki” w kwocie 58 420 zł na projekt „Zakup sprzętu audiowizualnego na potrzeby społeczności lokalnej”.
  • Stowarzyszenie Profilaktyczno-Społeczne AZYL w kwocie 54 406 zł na projekt „Zakup sprzętu do organizacji imprez rekreacyjnych”.
  • Ochotnicza Straż Pożarna Włochy w kwocie 79 990 zł na inwestycję „Przebudowa placu zabaw przy Publicznym Przedszkolu w Rudkach, Gmina Nowa Słupia”.
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Słupi w kwocie 33 010 zł na inwestycję „Budowa placu zabaw przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Słupi.

Projekt obejmuje budowę placu zabaw w miejscowości Kałków przy boisku sportowym (w miejscu dawnego Ośrodka Zdrowia). Plac zabaw zaprojektowano o kształcie zbliżonym do prostokąta dzieląc go na dwie strefy: zabawową i pozostawiając przestrzeń zieloną. Plac zabaw zostanie wyposażony w urządzenia tj: huśtawka typu bocianie gniazdo, zestaw zabawowy, karuzela, huśtawka – ważka, bujak (piesek, skuter), stolik do gier planszowych, podest z klockami z 2 trampolinami, dwie ławki i kosz na śmieci oraz urządzenia siłowni zewnętrznej min. prasa nożna, orbitek, twister wyciąg górny, biegacz, drabinka. Teren wokół urządzeń będzie posiadał nawierzchnię z piasku oraz kostki brukowej.   Wykonane zostaną dojścia z kostki betonowej. Cały plac zostanie ogrodzony siatką i będzie pełnił funkcję infrastruktury rekreacyjnej ogólnodostępnej i niekomercyjnej.

Projekt placu zabaw w Kałkowie

Projekt placu zabaw w Kałkowie

– To kolejny projekt, który gmina Pawłów realizować będzie we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz kolejny w którym korzystamy z funduszy, których dysponentem jest Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. W poprzednich latach we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmina Pawłów realizowaliśmy jeden z etapów budowy kompleksu sportowego w Rzepinie, a ze Stowarzyszeniem „Żyj Godnie” budowę kompleksu sportowego w Łomnie. Prawdopodobnie na przełomie roku nastąpi podpisanie umowy o dofinansowanie tej inwestycji, a same prace powinny rozpocząć się na wiosnę 2021 roku – mówi Marek Wojtas, Wójt Gminy Pawłów.

Dofinansowanie zostało udzielone w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej finansowanej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Logo UE

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Szanowna Pani. Gmina Pawłów zajmuje się bezpańskimi zwierzętami w zakresie określonym ustawą o ochronie zwierząt....

Witam serdecznie. W odpowiedzi na Pana zapytanie informuje iż ubytki w nawierzchni drogowej zostały uzupełnione,...

Od lat zgłaszam problem bezdomności zwierząt. Gmina Pawłów jako jedyna to jakieś średniowiecze. Począwszy od...

Logowanie