pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Świetlica w Tarczku otwarta

Świetlica w Tarczku otwarta
10 października
22:55 2019

6 października zakończył się kilkumiesięczny remont świetlicy w Tarczku. W tym dniu społeczność Tarczka i okolicznych miejscowości spotkała się, aby dokonać aktu oficjalnego otwarcia świetlicy.

Jest to druga z po świetlicy nad remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeziu świetlica odremontowana w związku z realizacją projektu „Renowacja obiektów zabytkowych wraz z przebudową i wyposażeniem obiektów publicznej infrastruktury kulturalnej na obszarze gmin Gór Świętokrzyskich” na którego realizację Gmina Pawłów i Związek Gmin Gór Świętokrzyskich pozyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. W trakcie realizacji są jeszcze świetlice w Kałkowie, Grabkowie i Pokrzywnicy.

Oficjalnego otwarcia świetlicy dokonali: Radny Rady Gminy w Pawłowie Szymon Wojteczek, sołtysi Tarczka Robert Strąk i Wiesława Bernacka, wykonawca prac właściciel Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego IKAR Zbigniew Gregulski, przedstawiciel Związku Gmin Gór Świętokrzyskich Paweł Wikło oraz gospodarz pawłowskiej ziemi Marek Wojtas. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Radosław Sobalkowski.

Po części oficjalnej Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie zaprosił uczestników otwarcia na piknik rodzinny podczas, którego prezentowały się działające przy jednostce zespoły: Mała Nuta, Duża Nuta, Sołtyski i Juchy Świętokrzyskie. Zebrani mogli skosztować pysznego regionalnego jadła przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich Szarotka z Szerzaw oraz sołtyskę Tarczka Wiesławę Bernacką.

Nie lada atrakcją był również mecz juniorów młodszych GKS Arka – Star Starachowice. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 6:1.

Fotogaleria (Piotr Maj):

 

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Dzień dobry. Dyrektorzy w organizacji pracy poszczególnych szkół uwzględniają wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia...

Panie Wójcie .Z tego co rozumiem Pan jest zwierzchnikiem wszystkich szkół z terenu naszej gminy...

Witam serdecznie. Chcę zaznaczyć, że w ostatnich latach o obrębie Szkoły Podstawowej w Rzepinie zrealizowano...

Logowanie