pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
22 listopada
16:46 2021

W dzisiejszym świecie promocja życzliwości jest tematem bardzo aktualnym a nawet pożądanym. Takie wartości jak tolerancja, uczynność, działania na rzecz innych w życiu codziennym stały się jakby mniej widoczne. Skutki braku takich postaw stają się zauważalne  i dotkliwe. Społeczność Szkoły Podstawowej  w Szerzawach  po raz pierwszy zorganizowała Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nauczyciele starali się przypominać w swoim klasowym środowisku o uniwersalnych wartościach związanych z życzliwością. Wszyscy pamiętali o żółtym akcencie w ubiorze na znak solidarności ze świętem. Z kolei uczniowie klas młodszych, wykorzystali materiały promocyjne przygotowane przez panią z biblioteki szkolnej.  Życzliwość, którą należy promować przez cały rok, ma wiele odcieni, a wyrazić ją można  na różne sposoby. W naszej szkole na wiele życzliwości mogą liczyć wszyscy uczniowie bez względu na kulturę, religię czy język. Wspólnie uczymy się wzajemnego poszanowania różnorodności, szacunku do wartości uniwersalnych, dzięki którym możemy  rozwijać się w różnych kierunkach. Tworzymy wspólnotę opartą na tolerancji, otwartości i chęci czynienia pomocy i dobra.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień  to doskonała okazja, by zastanowić się  nad naszymi relacjami z ludźmi. Uśmiech, serdeczność, uprzejmość – przecież to tak niewiele, a ile może zmienić w naszym życiu. To gesty małe, ale wiele znaczące.
Takiego święta nie mogło zabraknąć w  naszej szkole. To dobry moment, aby wyrazić swój sprzeciw wobec złych postaw i zarazić pozytywną energią inne osoby i nauczycieli.

Na koniec oczywiście był czas wspólnych zdjęć i podsumowań, którym towarzyszyła myśl  o potrzebie ciągłego  podnoszenia poziomu naszej życzliwości,  niezbędnej do jednoczenia  naszej społeczności .

Pomysłodawcą była pani Edyta Maj.

Opracowanie i fotorelacja: Edyta Maj

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Ten obowiązek mi się podoba taki obowiązek powinien być też zastosowany przy rzece świślinie każdy...

Witam serdecznie. Gmina od kilku lat prowadzi akcje wspierającą sterylizację zwierząt. W tym czasie udało...

Witam serdecznie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przyłącza kanalizacyjne, wodociągowe czy elektryczne wykonuje właściciel nieruchomości na...

Logowanie