pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Sukcesy uczniów PSP w Pawłowie

Sukcesy uczniów PSP w Pawłowie
20 maja
12:51 2021

„Mądrość jest nieskończona; im bardziej się w nią zagłębisz, tym bardziej jej potrzebujesz…” 

Vauvenargues

Aleksandra Wrona i Konrad Wrzesień to uczniowie, którzy są chlubą naszej szkoły. Ola została laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego (nauczyciel przygotowujący p. Gabriela Radecka – Dudek), a Konrad finalistą II Wojewódzkiego Konkursu z Historii (nauczyciel przygotowujący p. Agnieszka Zięba). W związku z sytuacją epidemiologiczną nie odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2020/2021. Zaświadczenia potwierdzające osiągnięcia zostały wręczone naszym uczniom przez p. dyrektora Wiktora Cieślę, który skierował do uczniów słowa pełne uznania. Podziękował również nauczycielkom za wytrwałość, zaangażowanie oraz pomoc w rozwijaniu zdolności młodych ludzi, a rodzicom za trud mądrego wychowania i motywowanie do nauki.

Konkursy wymagały od uczestników dociekliwości w zdobywaniu wiedzy, niezwykłej pracowitości, wielu godzin poświęconych na przyswojenie zagadnień objętych regulaminem na poszczególnych etapach. Systematyczna, rzetelna praca zaowocowała sukcesem. Tytuł laureatki uzyskany przez Aleksandrę Wronę poza ogromną satysfakcją niesie ze sobą również przywileje: zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu; przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej oraz najwyższą roczną ocenę klasyfikacyjną z języka polskiego. Konrad jako finalista konkursu kuratoryjnego uzyska dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkoły średniej oraz ocenę celującą z historii na koniec roku szkolnego.

Ola i Konrad to otwarci na wiedzę młodzi ludzie. Posiadają wszechstronne zainteresowania i z zapałem pogłębiają wiedzę, konsekwentnie dążą do wyznaczonego celu. Ola interesuje się literaturą oraz historią, w tym roku szkolnym brała również udział w konkursach przedmiotowych na etapie powiatowym z geografii oraz języka angielskiego. Konrad poza historią przejawia zainteresowania kierunkami ścisłymi. Brał udział w etapie powiatowym konkursu z geografii.

Oli i Konradowi gratulujemy talentu i ambicji niezbędnych w osiąganiu tak wspaniałych wyników oraz życzymy, by nadal rozwijali swoje pasje.

Opracowały – G. Radecka – Dudek, A. Zięba

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. Gmina Pawłów nie dofinansowuje budowy stawów. Dofinansowanie tego typu budowli było realizowane przez...

Witam serdecznie. Inwestycja w zakresie wymiany oświetlenia ulicznego cały czas trwa. Pierwotnie zgodnie z podpisaną...

Szanowny Panie Wójcie, proszę o informację co z modernizacją oświetlenia przy drodze wojewódzkiej w Pawłowie/Warszówku...

Logowanie