pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Strategia rozwoju elektromobilności dla Gminy Pawłów na lata 2019-2035

Strategia rozwoju elektromobilności dla Gminy Pawłów na lata 2019-2035
05 sierpnia
12:58 2020

Nasza gmina przystąpiła do opracowania dokumentu pn. „Strategia rozwoju elektromobilności dla Gminy Pawłów na lata 2019-2035”, którego celem jest ocena aktualnego stanu transportu lokalnego w zakresie elektromobilności oraz wskazanie wizji jego rozwoju. Wójt Gminy Pawłów zaprasza mieszkańców do zabrania głosu w tej sprawie. Przygotowanie dokumentu finansowane jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego GEPARD II – transport niskoemisyjny, część 2 Strategia rozwoju elektromobilności.

Elektromobilność stanowi jeden z kluczowych tematów rozwoju współczesnych miast i dotyczy zagadnień związanych ze stosowaniem pojazdów z napędem elektrycznym. Jest także elementem polityki środowiskowej ukierunkowanej na poprawę jakości powietrza poprzez wykorzystanie transportu zeroemisyjnego. Zagadnienie rozwoju elektromobilności, obok promocji wykorzystania samych pojazdów, wiąże się również z rozwojem rynku badawczego i produkcyjnego oraz stworzeniem odpowiedniej infrastruktury ładowania.

Rządy wielu państw prowadzą od lat działania mające zachęcać obywateli do nabywania pojazdów napędzanych prądem m. in. poprzez system dopłat, który funkcjonuje już w 17 europejskich krajach. Również Polska podjęła od roku 2017 działania zmierzające do stworzenia warunków dla rozwoju elektromobilności oraz paliw alternatywnych (prąd, gaz skroplony/sprężony) w sektorze transportowym. Elektromobilność to jednak nie tylko szansa na nowoczesny rozwój gałęzi gospodarki związanej z transportem ale również krok do poprawy jakości powietrza.

Przed rozwojem elektromobilności w Polsce stoi wiele wyzwań, jednak biorąc pod uwagę ilość potencjalnych korzyści związanych z nową technologią oraz pozytywnych trendów zmian zachodzących w polskich miastach i gminach istotne jest aby i nasza gmina miała w nich swój udział. Zaś aby określone w „Strategii rozwoju elektromobilności dla Gminy Pawłów na lata 2019-2035” cele i kierunki rozwoju były nie tylko zgodne z wytycznymi i ogólnoświatowymi trendami, ale także stanowiły odpowiedź na potrzeby społeczności lokalnej – zaprasza się mieszkańców do wypełnienia formularza wniosków i postulatów do opracowywanego dokumentu. Formularz jest dostępny po linkiem https://forms.gle/QoSX7bmTTxeUufUw8

Prace nad dokumentem potrwają do września 2020 r., zaś do wypełnienia Ankiety wraz z formularzem wniosków i postulatów zapraszamy Państwa w terminie do 11 sierpnia 2020 r.

Pobierz:

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Panie Wójcie, kiedy rozpoczną się prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla Warszówka? Do tej...

Dzień dobry. Dyrektorzy w organizacji pracy poszczególnych szkół uwzględniają wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia...

Panie Wójcie .Z tego co rozumiem Pan jest zwierzchnikiem wszystkich szkół z terenu naszej gminy...

Logowanie