pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Spotkanie ze strażakami

Spotkanie ze strażakami
01 czerwca
16:47 2019

Dnia 29 maja 2019r. uczniowie klas 0-III  Publicznej Szkoły Podstawowej z Chybic filia w Grabkowie  udali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeziu pod opieką p. Renaty Graba, p. Anny Kalisz oraz p. Małgorzaty Pytel. Na miejscu uczniowie zostali przywitani przez druhów: Monikę Przygodę, Dawia Matyska oraz Pawła Kalisza. Następnie strażacy  przeprowadzili z dziećmi  pogadankę na temat pracy strażaka oraz zakresu  zadań realizowanych przez straż, przypomnieli numery alarmowe i przedstawili sposoby alarmowania służb oraz jak zachowywać się  w przypadku zagrożenia. Strażacy pokazali ubrania w których pracują podczas akcji.  W czasie spotkania odbył się także pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zaprezentowany przez strażaka Michała Przygodę. Dzieci miały możliwość zobaczyć i poćwiczyć używając fantomu. Dzieci miały również możliwość obejrzenia wnętrza samochodu strażackiego i jego  wyposażenia. Samochód jak i sprzęt zrobił na nich ogromne wrażenie! Następnie strażacy włączyli sygnał alarmowy, pokazali nożyce do cięcia metalu i zapoznali z działaniem sygnalizatora bezruchu. Opowiedzieli o ciekawostkach dotyczących wozów strażackich (długość, ciężar itp.) Pytań nie było końca! Z zapartym tchem dzieci słuchały opowiadań o akcjach ratunkowych w których strażacy brali udział. I pewnie w niejednej głowie, pojawił się pomysł zastania strażakiem w przyszłości.

Niespodzianką podczas wycieczki do remizy strażackiej był przyjazd p. Beaty Graba, która zajmuje się hodowlą ślimaków w swoim gospodarstwie. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, dzieci musiały obejrzeć te niezwykłe mięczaki w remizie. Pani Beata opowiedziała o życiu i hodowli tych  zwierzątek. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali słodycze od strażaków.  Wycieczka była  bardzo interesująca jak i pouczająca.

Opracowała: Monika Przygoda

Fotogaleria:

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Dzień dobry. Dyrektorzy w organizacji pracy poszczególnych szkół uwzględniają wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia...

Panie Wójcie .Z tego co rozumiem Pan jest zwierzchnikiem wszystkich szkół z terenu naszej gminy...

Witam serdecznie. Chcę zaznaczyć, że w ostatnich latach o obrębie Szkoły Podstawowej w Rzepinie zrealizowano...

Logowanie