pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili
 • Zaproszenie: II Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nocy Niepojęta” Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie – Godowie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Kałkowie – Godowie oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji  w...
 • SRWŚ: Premie na zakładanie działalności gospodarczej Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej informuje, iż w terminie od 7 do 25 stycznia 2019 r. przeprowadzi nabór wniosków dla osób chcących uruchomić działalność gospodarczą. Premie w wysokości 50 000 zł mogą...
 • Zagrożenia zimowe Zimowa aura niesie  ze sobą wiele zagrożeń. Ujemne temperatury, przenikliwy wiatr i duża wilgotność sprzyjają wychłodzeniu organizmu. Stanowi to realne zagrożenie szczególnie dla osób dotkniętych problemem bezdomności. Zdarza się jednak,...
 • I Sesja Rady Gminy w Pawłowie w kadencji 2018-2023 21 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy w Pawłowie w kadencji 2018 – 2023. Nowością jest możliwość śledzenia posiedzeń Rady „na żywo”, dzięki transmisji obrad do serwisu YouTube....
 • Cyfrowy Pawłów – Bezpłatne szkolenia komputerowe dla mieszkańców gminy Pawłów 252 osoby w wieku 25+ bezpłatnie podniesie swoje kompetencje dzięki nowemu projektowi realizowanemu przez Gminę Pawłów – „Cyfrowy Pawłów – rozwój kompetencji komputerowych mieszkańców gminy Pawłów”. Ruszyły zapisy na szkolenia....

Rekordowy budżet na 2018 rok uchwalony

Rekordowy budżet na 2018 rok uchwalony
02 stycznia
10:22 2018

W dniu 27 grudnia 2017 r. Rada Gminy w Pawłowie jednogłośnie przyjęła budżet na 2018 r. Zakłada on wydatki na poziomie ponad 80 mln złotych, z czego ponad 27.5 mln złotych to wydatki inwestycyjne. To absolutny rekord w historii naszej gminy.

Zgodnie z art. 239 ustawy o finansach publicznych  uchwałę budżetową organ stanowiący podejmuje przed rozpoczęciem roku budżetowego, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach – nie najpóźniej do dnia 31 stycznia roku budżetowego. Samorząd gminy Pawłów wywiązał się z ustawowego zadania w dniu 27 grudnia 2017 r. przyjmując budżet na rok 2018.

Przedłożony na sesję budżetową plan dochodów i wydatków na 2018 rok zaplanowany został po stronie dochodów w wysokości 76.507.723,27 zł i po stronie wydatków w wysokości 80.738.160,28 zł. Radni przyjęli budżet jednogłośnie.

Dzięki dobrej polityce inwestycyjnej po raz kolejny bijemy rekord, jeżeli chodzi o wysokość budżetu. Pozyskaliśmy ogromne środki finansowe, pozabudżetowe, pochodzące głównie z Unii Europejskiej dzięki czemu budżet gminy Pawłów na 2018 rok to już kwota ponad 80 mln złotych. W 2016 r. na etapie przyjmowania budżetu wynosił on 46,8 mln złotych, a 2017 r. – 61,8 mln złotych. Rosną wydatki, ale są to wydatki na inwestycje. W 2017 r. na inwestycje zaplanowane były środki w wysokości nieco ponad 10 mln złotych. W 2018 r. budżet zakłada wydatki inwestycyjne na poziomie prawie 27,7 mln złotych, ale jeżeli powiodą się nasze wszystkie zamierzenia to przekroczą one próg 30 mln złotych. To absolutny rekord. Tegoroczny budżet jest lekko deficytowy. Deficyt budżetu wynosi nieco ponad 4,2 mln zł, który zostaje pokryty przychodami pochodzącymi z kredytów i pożyczek. Fundusze unijne powoli się kończą dlatego musimy wykorzystywać każdą okazję do ich pozyskania nawet kosztem zadłużenia, które i tak oscyluje na bardzo bezpiecznym poziomie – mówi Marek Wojtas, Wójt Gminy Pawłów.

  .
.

Zachęcamy do zapoznania się w wykazem inwestycji do realizacji w ramach budżetu na 2018 rok:

 

O autorze

Piotr Maj

Piotr Maj

Kierownik Referatu Organizacyjnego, Urząd Gminy w Pawłowie, tel. 41 272 16 14 wew. 114

3 komentarze

 1. Mieszkanka
  Mieszkanka Kwiecień 11, 10:57

  Ale to chodzi o Nowy Bostów a nie Stary Bostów bo Nowemu Bostowowi i Nieczulica jest potrzebna normalna droga i rowy a nie plac zabaw. Robi się tylko tam gdzie widać a te wsie to już nie.

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. mieszkanka gminy
  mieszkanka gminy Luty 05, 10:10

  A czy takie miejscowości jak Nieczulice czy Nowy Bostów należą jeszcze do gminy Pawłów? Od lat się w nich nic nie robi (oprócz zasypywania dziur w asfalcie) i na próżno upatrywać w nowym budżecie inwestycji na najbliższe lata w tych wioskach.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Marek Wojtas
   Marek Wojtas Luty 07, 13:42

   Witam serdecznie.
   Nie jest prawdą, że w Bostowie czy w Nieczulicach nie są planowane żadne inwestycje. W bieżącym roku w Bostowie planowane jest wykonanie nowego placu zabaw na terenie przyszkolnym. Obecnie opracowywana jest dokumentacja techniczna. Cały teren przy szkole będzie zagospodarowany. W pierwszej kolejności będzie wykonany właśnie plac zabaw natomiast w kolejnych latach planowane jest wykonanie niedużego boiska ze sztuczną nawierzchnią. W budżecie na rok 2018 mamy na ten cel zarezerwowaną kwotę ponad 50 tysięcy. Dodatkowo będziemy się ubiegać o dofinansowanie w ramach programu rządowego Otwartych Stref Aktywności.
   W ramach dużego projektu Związku Gmin Gór Świętokrzyskich przygotowywana jest koncepcja zagospodarowania budynku po byłej szkole na potrzeby projektu „Szlak benedyktyński”. Część obiektu ma zostać zagospodarowana na potrzeby organizacji turystyki. W najbliższych latach planowane jest wykonanie kanalizacji sanitarnej w Bostowie Starym i Nowym. Warunkiem wykonania kanalizacji jest budowa nowej oczyszczalni w Łomnie, następnie budowa kanalizacji w Łomnie i Bostowie Starym. Przetarg na budowę oczyszczalni został ogłoszony w Biuletynie Zamówień Publicznych i na stronie BIP Urzędu Gminy w dniu 30 stycznia 2018r. Przetarg na budowę kanalizacji w Łomnie będzie ogłoszony do 15 lutego 2018r.
   W Nieczulicach w najbliższych latach planowana jest modernizacja drogi do Chybic wraz z wykonaniem chodnika. Prace geodezyjne związane z wydzieleniem działek trwają już od ponad roku i w lutym spodziewam się kompletnego operatu geodezyjnego.
   W Nieczulicach w terminie do 20 lutego zostanie wykupiona działka (działka zaraz za ciekiem wodnym po lewej stronie jadąc od Chybic). Na części tej działki planowana jest oczyszczalnia ścieków dla wsi Nieczulice a na drugiej części remiza strażacka wraz ze świetlicą, placem zabaw i małym boiskiem siatkarskim.
   W obu wsiach począwszy od 2019 roku planowana jest modernizacja oświetlenia ulicznego. Gmina złożyła wniosek do urzędu marszałkowskiego w ramach RPO i spodziewamy się rozstrzygnięcia naboru około maja 2018r.
   Zwracam uwagę, że obecnie prowadzone są inwestycje bardzo ważne dla mieszkańców Bostowa i Nieczulic, ale zlokalizowane w innych miejscowościach. Mam na myśli chociażby rozbudowę Szkoły w Chybicach do której chodzą dzieci z Nieczulic i Bostowa. Dzięki temu szkoła wzbogaci się o dwie klasy i dodatkowe łazienki na piętrze, a pomieszczenie stołówki powiększy się dwukrotnie. Ponadto w tym roku został wykonany odcinek drogi od drogi powiatowej w kierunku Waśniowa do parkingu przy szkole w Chybicach. W ostatnich latach szkoła w Chybicach wzbogaciła się o zespół boisk ze sztuczną nawierzchnią. Są to inwestycje które służą wszystkim rodzicom z obwodu szkolnego Szkoły Podstawowej w Chybicach.
   Serdecznie pozdrawiam.

   Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie...

Witam. Poruszyła Pani bardzo istotną sprawę dotyczącą zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie gminy...

Pisze w załączniku. 200 zł...

Logowanie