pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Rekordowe dofinansowanie do przebudowy dróg w Radkowicach

Rekordowe dofinansowanie do przebudowy dróg w Radkowicach
27 maja
18:28 2016

Projekt „Przebudowa dróg gminnych polegająca na wymianie nawierzchni asfaltowej wraz z utwardzeniem poboczy w miejscowości Radkowice…” to największy projekt drogowy współfinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w województwie świętokrzyskim. Rekordowe jest również dofinansowanie wynoszące ponad 2,7 mln złotych.

Gmina Pawłów na przełomie 2015 i 2016 roku aplikowała o dofinansowanie przebudowy dróg w miejscowości Radkowice znajdujących się pomiędzy drogami powiatowymi nr 0608T oraz 0612T. Wniosek został złożony w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, poddziałanie „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii”. W połowie maja br. poznaliśmy listę rankingową operacji przewidzianych do realizacji. Wniosek gminy Pawłów znalazł się na wysokim 78 miejscu.

Celem projektu jest poprawa układu komunikacyjno-drogowego w miejscowości Radkowice poprzez wymianę nawierzchni wraz z utwardzeniem poboczy dróg gminnych Radkowice-Radkowice Podosiny oraz Radkowice-Radkowice Podborze znajdujących się pomiędzy drogami powiatowymi.  Dzięki realizacji inwestycji poprawi się bezpieczeństwo pieszych i podróżnych dojeżdżających i dochodzących do zakładów handlowych i usługowych oraz skróci się czas dojazdu do Ośrodka Zdrowia, Szkoły Podstawowej i Kościoła.

W chwili obecnej wyżej wymienione drogi gminne posiadają bardzo liczne spękania konstrukcyjne oraz ubytki w jezdni powodując duże zagrożenie w bezpieczeństwie ruchu. Droga nie posiada odpowiednich spadków poprzecznych, co powoduje stagnacje wody na powierzchni jezdni. Rowy przy drodze są zamulone w 90 % co stanowi brak odwodnienia korpusu drogowego. Przepusty istniejące są uszkodzone powodując ograniczenie spływu wód opadowych, a pobocza znacznie wywyższone ponad krawędź jezdni powodując zastoiska wody.

Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach. Etap pierwszy obejmował będzie przebudowę drogi gminnej 362012T Radkowice – Radkowice Podosiny (oznaczonej na poniższej mapie kolorem czerwonym). Jego zakończenie planowane jest na listopad 2017 roku. Etap drugi polegał będzie na modernizacji drogi gminnej 362011T Radkowice – Radkowice Podborze, a jego finalizacja określona została na listopad 2018 roku.

Oba odcinki realizowane będą w takim samym standardzie. Po modernizacji szerokość jezdni wynosić będzie 5,5 metra. Wybudowane zostaną chodniki o szerokości 1,5 metra, zjazdy do posesji oraz na drogi boczne. Pobocza o szerokości 0,8 metra wykonane zostaną z kruszywa.

– Warto podkreślić, iż nasz projekt o największy projekt drogowy realizowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w województwie świętokrzyskim. Spośród wszystkich 120 przedsięwzięć, które uzyskały dofinansowanie, nasz projekt otrzymał rekordowe wsparcie finansowe w kwocie ponad 2,7 mln złotych. To ogromy sukces. Wniosek uzyskał 12 punktów i został sklasyfikowany na 78 miejscu – o sukcesie mówi Marek Wojtas, Wójt Gminy Pawłów.

Źródło: Kronika Pawłowska, maj 2016

O autorze

Kronika Pawłowska

Kronika Pawłowska

Kronika Pawłowska to bezpłatne lokalne czasopismo w całości poświęcone gminie Pawłów. Więcej informacji: https://www.facebook.com/kronikapawlowska/

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie! W odpowiedź na Pani zapytanie dotyczące drzew stwarzających zagrożenie informuję, że to właściciel...

Ale to chodzi o Nowy Bostów a nie Stary Bostów bo Nowemu Bostowowi i Nieczulica...

Witam serdecznie bardzo dziękuję za interwencję w sprawie śmietniska a teraz jest drugi problem. W...

Logowanie