pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Pytanie do Wójta

Pytanie do Wójta to miejsce na naszej stronie internetowej, w którym każdy mieszkaniec może zadać pytanie i uzyskać na nie odpowiedź od Wójta Gminy Pawłów Marka Wojtasa.

Pytania można zadawać za pomocą systemu komentarzy. 

 

ZASADY!

 • Na pytania staramy się udzielać odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.
 • Maksymalny czas oczekiwania na odpowiedź to 14 dni.
 • Pytania są moderowane – treści wulgarne, nieodpowiednie itp. nie będą publikowane.
 • Zadane pytanie jak i odpowiedź będą upublicznione dlatego jeżeli nadawca nie życzy sobie odpowiedzi w formie publicznej (na niniejszej podstronie) prosimy o skorzystania z innej formy kontaktu np. e-mail.

Zapraszamy do zadawania pytań!

 

688 komentarzy

 1. Mieszkaniec
  Mieszkaniec 20 maja, 05:44

  Dzień dobry.Czy mogę prosić o wykoszenie pobocza przy wyjeździe z Nowego Bostowa w kierunku Chybić?Wyjazd na główną ulicę jest utrudniony.Dziękuję.

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Mieszkaniec Brzezia
  Mieszkaniec Brzezia 18 maja, 15:19

  Drogi panie wójcie! Jako mieszkaniec Brzezia Parcele piszę do pana z zapytaniem o budynki pozostałe po Panu Wietrzykowskim położone w Parku znajdujący się w naszej miejscowości. Czy one nie podlegają żadnej ochronie? Dlaczego nasze dziedzictwo narodowe po tak wielu latach zostaje doszczętnie zniszczone. Pozdrawiam, zaciekawiony mieszkaniec.

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Mieszkanka Rzepina Drugiego
  Mieszkanka Rzepina Drugiego 11 maja, 08:29

  Dzień dobry Panie Wójcie,
  Jak obecnie wygląda sytuacja z drugą linią zabudowy Rzepina Drugiego ?
  Czy są jakieś konkretne plany kiedy może powstać tam droga i czy w ogóle to nastąpi ?
  Chciałabym rozpocząć budowę domu właśnie w drugiej linii zabudowy i nie wiem czy doczekam się drogi i czy dostanę w obecnej sytuacji pozwolenie na budowę , dlatego tak ważne jest dla mnie rozeznanie w tej kwestii .
  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. Tadek
  Tadek 05 maja, 12:44

  Szanowny Panie Wójcie, zwracam się z uprzejmą prośbą zarówno do Pana jak i do Sołtysa i Radnego miejscowości Pawłów w sprawie psów wypuszczanych bez smyczy poza posesję. Precyzując mam na myśli psy w starodrożu. Wydaje mi się, że wielu mieszkańców nie jest świadomych odpowiedzialności za swoje zwierzęta, poza tym, że pies ładnie wygląda na zdjęciu powinno się zadbać o jego bezpieczeństwo a także o bezpieczeństwo pieszych i innych psów. Jest to ogromna nieodpowiedzialność w wykonaniu mieszkańców tzw. okopu. Wydaje mi się, że w celach edukacyjnych powinniście Państwo nałożyć odpowiednie mandaty czy innego rodzaju grzywny finansowe na właścicieli owych czworonogów. Liczę na szybką i ZDECYDOWANĄ reakcję.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Marek Wojtas
   Marek Wojtas 19 maja, 10:21

   Witam serdecznie.
   Pracownicy Urzędu Gminy w Pawłowie podjęli odpowiednie kroki mające na celu poinformowanie mieszkańców tzw. starodroża jakie mają obowiązki i jakie kary grożą im za nienależyte utrzymanie psa.
   Zgodnie z art.77 Kodeksu wykroczeń, Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
   W związku z powyższym jeśli taka sytuacja będzie się powtarzać proszę o powiadomienie organów Policji, która podejmie odpowiednie kroki w celu ukarania właścicieli.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Odpowiedz na ten komentarz
 5. Rodzic
  Rodzic 05 maja, 09:16

  Panie Wójcie, proszę o wyjaśnienie dlaczego została zmieniona opłata za żłobek. Uzasadnienie do uchwały niestety nie wyjaśnia czym była podyktowana zmiana sposobu naliczania opłaty z indywidualnej, zależnej od faktycznej obecności dziecka w żłobku, na stałą. Zmiana ta wydaje się być mało korzystna, żłobek samorządowy stracił swój atut i teraz bardziej przypomina żłobek prywatny, poprzez obowiązek ponoszenia opłat nawet jeśli dziecko jest chore czy z innego powodu nie ma go w żłobku.
  Proszę również o informację czy Gmina zabiega o jakieś kolejne dofinansowania do pobytu dzieci w żłobku.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Marek Wojtas
   Marek Wojtas 11 maja, 10:49

   Dzień dobry,
   Opłata za Żłobek została zmieniona z godzinowej na stałą głównie z powodu wzrastających cen eksploatacji w skład których wchodzi opłata za ogrzewanie, energię, wynagrodzenie pracowników. Jednak mimo ponoszonych przez Gminę coraz większych kosztów utrzymania Żłobka opłata ta nie wzrosła na tyle, aby porównywać ją do wydatków za pobyt w Żłobku prywatnym, gdzie koszt za opiekę i wyżywienie jest dużo wyższy. W stosunku do wzrostu cen artykułów spożywczych opłata za wyżywienie nie uległa zmianie. W porównaniu do innych Żłobków w naszym zapewnione są wszystkie środki higieniczne dla Maluchów bez dodatkowych wkładów finansowych rodziców. Dla dzieci, które korzystają z całodziennej opieki w Żłobku zmiana opłaty z godzinowej na stałą jest bardziej korzystna. Opłata stała jest także wprowadzona z powodu bardzo niskiej frekwencji dzieci, które uczęszczały do Żłobka kilka dni w miesiącu bądź wcale nie były obecne przez bardzo długi czas, przez co blokowały miejsca bardziej potrzebującym. Zainteresowanie naszym Żłobkiem jest bardzo duże i liczba oczekujących cały czas wzrasta.
   Gmina obecnie nie zabiega o kolejne dofinansowanie do pobytu dziecka w Żłobku, jeżeli będą odpowiednie warunki do pozyskiwania środków finansowych z pewnością Gmina będzie się starała o takie wsparcie.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Odpowiedz na ten komentarz
 6. Paulina K
  Paulina K 03 maja, 23:33

  Panie Wójcie, kiedy rozpocznie się długo planowana inwestycja stworzenia chodnika na starej drodze w Pawłowie? Smutno się na to patrzy przy wizytach u rodziców.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Marek Wojtas
   Marek Wojtas 05 maja, 11:16

   Witam serdecznie.
   Przebudowa drogi Pawłów (starodroże) powinna się rozpocząć w najbliższych dniach. Jesteśmy już po przetargu. Umowa z wykonawcą została podpisana 22 kwietnia 2022r. Wykonawcą robót będzie firma Budromost. Po przebudowie droga posiadała będzie szerokość jezdni 5,00 m oraz chodnik usytuowany przy krawędzi jezdni o szerokości 2m. Chodnik będzie usytuowany po lewej stronie od km 0+00 do km 0+178, następnie od km 0+178 do km 0+580 po prawej stronie, jadąc w kierunku Starachowic.
   Serdecznie pozdrawiam.

   Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Przetłumacz stronę

EnglishPolishUkrainian

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Dzień dobry.Czy mogę prosić o wykoszenie pobocza przy wyjeździe z Nowego Bostowa w kierunku Chybić?Wyjazd...

A Panu Tadkowi o co konkretnie chodzi?...

Bardzo dziękuje z odpowiedz....

Logowanie