Gmina Pawłów usłana jest przydrożnymi krzyżami, kapliczkami i figurami będącymi „świadkami” wiary pokoleń, które żyły przed nami.
Pawłów: Kapliczka Św. Jana
W miejscowości Pawłów, przy drodze wojewódzkiej, znajduje się kapliczka murowana z czerwonej cegły. Widnieje na niej rok wzniesienia kapliczki – 1905. Wewnątrz znajduje się drewniana polichromowana figura św. Jana, od imienia którego kapliczka bierze nazwę. Kapliczka stanowi jeden z ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała.
Pawłów: Obelisk pod nowym cmentarzem
Przy wejściu na „nowy” cmentarz parafialny w Pawłowie napotkamy kamienny obelisk z krzyżem. Historia pomnika związana jest z rokiem odzyskania przez Polskę niepodległości – 1918. W dziesiątą rocznicę tego wydarzenia mieszkańcy ówczesnej gminy Rzepin wznieśli pomnik w kształcie kopca z kamieni polnych, na szczycie z krzyżem żelaznym i pamiątkową tablicą.
Pawłów, Ambrożów: Pomnik „Ku czci mieszkańców gminy poległych w walce z bolszewikami w 1920 r.”
Na granicy miejscowości Ambrożów i Warszówek znajduje się stary betonowy pomnik. Na samej górze ma wyżłobiony krzyż, poniżej znajdziemy wizerunek marszałka Józefa Piłsudskiego i napis: „PADLI NA POLU CHWAŁY ODPIERAJĄC OD GRANIC PAŃSTWA POLSKIEGO POD WODZĄ JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO NAWAŁĘ BOLSZEWICKĄ W 1920 R.”. Pomnik zawiera również wyryte nazwiska 26 poległych wraz z miejscowościami z których pochodzili. Wszyscy byli mieszkańcami gminy Pawłów.
Chybice: Kapliczka Św. Nepomucena
Drewnianą kapliczkę z figurą św. Nepomucena znajdziemy w miejscowości Chybice. Całość pochodzi z XIX w.
Stary Bostów: Krzyż z 1898 roku
W Starym Bostowie przy drodze wojewódzkiej znajduje się figura z krzyżem postawiona „NA CZEŚĆ I NA CHWAŁĘ PANA BOGA” w roku 1989 przez małżeństwo Ludwikę i Dominika z Lipców.