pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Przedszkolaki na wycieczce w Kielcach

Przedszkolaki  na wycieczce w Kielcach
Czerwiec 06
11:05 2019

Miesiąc czerwiec to czas wycieczek, które najbardziej przybliżają dzieciom wakacje. Dlatego też 4 czerwca 2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych „0”a, „0”b, „0”c” wzięły udział w wycieczce autokarowej do Kielc. Spod szkoły wyruszył autokar pełen roześmianych dzieci, które z niecierpliwością oczekiwały na atrakcje. Jazda autobusem okazała się również miłym akcentem, bo zwykle dzieci jeżdżą z rodzicami samochodem. W Kielcach czekały je aż trzy atrakcje.

Swoją przygodę przedszkolaki rozpoczęły od obejrzenia spektaklu „Pięciu Nieudanych” w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”. Widownia i scena zrobiła na nich wielkie wrażenie. Lekki strach a zarazem zaciekawienie towarzyszyły im aż do rozpoczęcia spektaklu. Przedstawienie okazało się pełną humoru, poetycką, mądrą opowieścią o własnych ograniczeniach, codziennych sukcesach i porażkach, a także postrzeganiu siebie i innych. Za sprawą zabawnych i pozytywnych bohaterów oraz ich niezwykłych perypetii dowiedzieliśmy się, że świat nie jest co prawda perfekcyjny, ale idealną receptą na jego małe wielkie troski może być wzajemna życzliwość, zrozumienie i przyjaźń. „Zerówkowicze” z zainteresowaniem obejrzeli „Pięciu Nieudanych”, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak komentowały obejrzany spektakl. Dodatkowo dzieci wzięły udział w ciekawych zajęciach teatralnych,

Kolejna atrakcją były odwiedziny w Manufakturze „Magia Karmelu”. Odbyły się tam, specjalnie dla naszych maluchów, warsztaty karmelowe, w trakcie których pokazano i objaśniono niezmieniony od wieków ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu – kolorowych cukierków i lizaków. Oczywiście nie obeszło się bez degustacji jeszcze ciepłych karmelków. Na zakończenie każde dziecko wykonało własnego lizaka i otrzymało pamiątkowy dyplom „Małego Karmelarza”.

Ostatnim punktem programu były zajęcia edukacyjne w „Aptece Wyobraźni” na temat: „Czy Baby Jagi trzeba się bać?”.  Na zajęciach dzieci poznały odpowiedź na pytanie kim jest i skąd  wzięła się świętokrzyska Baba Jaga. Uczestnicy, poprzez zabawę, ustalili wygląd oraz atrybuty regionalnej czarownicy. Specjalnym zadaniem było przygotowanie przez przedszkolaków  magicznego wywaru, lecz aby tego dokonać,  musiały rozwiązać tajemniczą zagadkę.

Wycieczka do Kielc udała się. Zobaczyliśmy ciekawe miejsca, obejrzeliśmy spektakl, zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Z dużym bagażem wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do domu.

                                                                                   Opracowała: Agnieszka Skorupa

 

 

O autorze

Małgorzata Orczyk

Małgorzata Orczyk

Zespół Szkół w Chybicach

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam. mam dość ważne pytanie dotyczące rowów przy gminnych drogach. Mianowicie - czy owe rowy...

Witam Droga na wynysłów wola o pomstę do nieba . Kiedy będzie...

Panie Wójcie Prosimy ponownie o wykonanie w Jadownikach Działkach pobocza i rowów dylatacyjnych. ...

Logowanie