pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Przebudowa i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Godowie

Przebudowa i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Godowie
Kwiecień 26
09:22 2019

Gmina Pawłów pozyskała 500 tys. złotych m.in. na przebudowę i rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej w Godowie. Samorząd rozpoczął również starania o dofinansowanie inwestycji ze środków Ministerstwa Sportu.

W kwietniu ubiegłego roku opracowana została dokumentacja techniczna swoim zakresem obejmująca przebudowę istniejącej części budynku Publicznej Szkoły Podstawowej oraz rozbudowę o salę gimnastyczną z zapleczem sanitarnym, punkt przedszkolny, sale lekcyjne oraz łącznik pomiędzy projektowanymi częściami.

Opracowana dokumentacja pozwoliła samorządowi starać się o dofinansowanie tej inwestycji ze środków zewnętrznych. Gmina złożyła stosowne wnioski o dofinansowanie.

Dziś już wiemy, iż inwestycja zostanie dofinansowana w ramach projektu złożonego do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Mowa tutaj o projekcie „Rozwój infrastruktury sportowej, pracowni matematycznych i przyrodniczych w placówkach oświatowych na terenie Gminy Pawłów”, zakładającego rozbudowę szkoły w Godowie oraz doposażenie pracowni matematycznych i przyrodniczych w szkołach w Rzepinie, Szerzawach i Pawłowie. Wartość projektu to kwota 3 153 305,63 zł, z czego kwota dofinansowania z RPOWŚ wyniesie 500 tys. złotych.

Równolegle samorząd zabiega o środki z budżetu państwa – z Ministerstwa Sportu z przeznaczeniem na dofinansowanie sali gimnastycznej przy placówce. Decyzji o dofinansowaniu jeszcze nie ma, poznamy ją na przełomie czerwca i lipca br.

Planowana przebudowa w istniejącej części polega wykonaniu w miejscu sali gimnastycznej sali lekcyjnej, szatni, WC dla pracowników szkoły, oraz stołówki z zapleczem kuchennym, a także na pogłębieniu pomieszczenia kotłowni w piwnicy. W związku z projektowaną kuchnią przebudowane zostanie się wejście główne do budynku. Projektowana sala gimnastyczna o wymiarach 12/24 m z zapleczem sanitarnym będzie częściowo zagłębiona poniżej poziomu gruntu ze względu na znaczne spadki terenu. W związku z tym istniejący teren wymaga wykonania nowego ukształtowania w celu wykonania dojścia i dojazdu do projektowanej rozbudowy budynku. Dojście zaprojektowano zgodnie z obowiązującymi przepisami i dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych. Element dojścia  stanowią schody zewnętrzne. Od strony dojazdu dojście oddzielone będzie murem oporowym. Wzdłuż jezdni drogi gminnej zaprojektowano sześć miejsc postojowych o wymiarach 2,5m x 5,0m oraz jedno miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,6m x 5,0m. Wykonanie miejsc postojowych wymaga wykonania części ogrodzenia w nowym miejscu.

W opracowaniu uwzględniono również towarzyszącą infrastrukturę techniczną, w tym instalację gazową wewnętrzną w gruncie, przyłącze kanalizacyjne z przepompownią, system odprowadzenia wód opadowych oraz przyłącze energetyczne.

– Opracowana w ubiegłym roku dokumentacja obejmująca przebudowę istniejącego budynku  Publicznej Szkoły Podstawowej w Godowie oraz rozbudowę obiektu pozwoliła nam ubiegać się o środki zewnętrzne na dofinansowanie tej inwestycji. Złożyliśmy dwa wnioski. Pierwszy z nich został już rozpatrzony i jego ramach gmina Pawłów może liczyć na dofinansowanie w kwocie 500 tys. złotych. Aktualnie trwają czynności mające na celu przygotowanie umowy o dofinansowaniu. Równolegle złożyliśmy wniosek o dofinansowanie budowy sali gimnastycznej przy tej placówce do Ministerstwa Sportu. Wyniki poznamy na przełomie czerwca i lipca. Sama przebudowa rozpocznie się pod koniec tego roku lub początkiem przyszłego – mówi Marek Wojtas, Wójt Gminy Pawłów.

Wizualizacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Godowie po modernizacji

O autorze

Piotr Maj

Piotr Maj

Kierownik Referatu Organizacyjnego, Urząd Gminy w Pawłowie, tel. 41 272 16 14 wew. 114

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Dziękuję za odpowiedź. Czyli świetlice te będą funkcjonowały bardziej na zasadzie świetlic wiejskich, dostępnych dla...

Witam serdecznie. Na temat drogi w Szerzawach pisałem już wielokrotnie. Ostatnie odpowiadałem na pytanie w...

Witam serdecznie. Gmina Pawłów w ramach współpracy ze Związkiem Gmin Gór Świętokrzyskich realizuje projekt mający...

Logowanie