pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Prozdrowotne pierwszaki

Prozdrowotne pierwszaki
02 lipca
13:19 2017

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Rzepinie pod kierunkiem p. Ewy Łucków w bieżącym roku szkolnym realizowali dwa prozdrowotne programy edukacyjne: „Zdrowe nietrudne” oraz „Soki i musy – witaminy w smart formie”, a także wzięli udział w szkolnym Festynie Zdrowia, przygotowując nagrodzone smaczne i zdrowe przekąski.

Program „Zdrowe nietrudne” powstał w oparciu o ustawę o żywieniu w szkołach, polegającą na wdrażaniu odpowiednich nawyków żywieniowych oraz ograniczeniu wśród dzieci pojawiającego się problemu nadwagi i otyłości. Jego celem jest propagowanie wśród najmłodszych uczniów zdrowego stylu życia i kształtowanie prawidłowych postaw związanych z komponowaniem zdrowych, bogatych w wartości odżywcze posiłków. Zajęcia pod hasłem: „Poznajemy jesienne owoce”, „W zdrowym ciele zdrowy duch”, „Śniadanie to podstawa”, „Wiosna na talerzu” prowadzone były w oparciu o udostępnione przez organizatora scenariusze zajęć. Przewodnikami w świecie zdrowych nawyków żywieniowych była Witaminka Celinka i Wafelek Stefcio. W trakcie zajęć dzieci odróżniały produkty zdrowe od niezdrowych, poznały podstawowe zasady zdrowego trybu życia, Piramidę Zdrowego Żywienia,  wykonały zdrową przekąskę, oraz uczestniczyły w zajęciach ruchowych. Po zakończonych zajęciach każde dziecko otrzymało do domu książeczkę „Rodzina przygód” zawierającą m.in. propozycję wspólnego rodzinnego przygotowywania zdrowych posiłków i planowania tygodniowych jadłospisów.

„Soki i musy – witaminy w smart formie” to program, którego celem była edukacja dzieci w zakresie znaczenia soków i musów owocowo – warzywnych, a także owoców i warzyw w codziennej diecie. Podczas zajęć w oparciu o 6 bloków aktywności dzieci dowiedziały się  już jak polubić nielubiane, czym się charakteryzują różnego rodzaju soki i musy oraz potrafią je samodzielnie przyrządzić. Świeżo wyciskane soki, smaczne sałatki owocowo-warzywne, musy – wszystko to gościło na klasowym stole. Na zakończenie realizacji programu uczniowie wspólnie przygotowali pracę konkursową – plakat i ulotki zachęcające do spożywania soków i musów owocowo-warzywnych.

Swego rodzaju podsumowaniem zdobytych wiadomości był udział pierwszaków w szkolnym Festynie Zdrowia, podczas którego przygotowali oni smaczne i zdrowe przekąski.  „Morskie opowieści” w ich wykonaniu zdobyły uznanie jury i pierwszoklasiści zajęli I miejsce w kategorii klas 0-III.

Opracowała: Ewa Łucków

O autorze

Sylwia Zapała

Sylwia Zapała

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Lipiec 2018
P W Ś C P S N
« Cze    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam Panie Wójcie, proszę o informację czy zapadły już jakieś decyzje w...

Dzień dobry Panie Wójcie Czy gmina posiada jakieś domy,mieszkania do wynajęcia.Bardzo przydałby nam się...

Witam. ponawiam temat uregulowania sprawy własności/zasiedzenia działek graniczących z linią byłej kolejki wąskotorowej. Są pilniejsze...

Logowanie