pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Prozdrowotne pierwszaki

Prozdrowotne pierwszaki
Lipiec 02
13:19 2017

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Rzepinie pod kierunkiem p. Ewy Łucków w bieżącym roku szkolnym realizowali dwa prozdrowotne programy edukacyjne: „Zdrowe nietrudne” oraz „Soki i musy – witaminy w smart formie”, a także wzięli udział w szkolnym Festynie Zdrowia, przygotowując nagrodzone smaczne i zdrowe przekąski.

Program „Zdrowe nietrudne” powstał w oparciu o ustawę o żywieniu w szkołach, polegającą na wdrażaniu odpowiednich nawyków żywieniowych oraz ograniczeniu wśród dzieci pojawiającego się problemu nadwagi i otyłości. Jego celem jest propagowanie wśród najmłodszych uczniów zdrowego stylu życia i kształtowanie prawidłowych postaw związanych z komponowaniem zdrowych, bogatych w wartości odżywcze posiłków. Zajęcia pod hasłem: „Poznajemy jesienne owoce”, „W zdrowym ciele zdrowy duch”, „Śniadanie to podstawa”, „Wiosna na talerzu” prowadzone były w oparciu o udostępnione przez organizatora scenariusze zajęć. Przewodnikami w świecie zdrowych nawyków żywieniowych była Witaminka Celinka i Wafelek Stefcio. W trakcie zajęć dzieci odróżniały produkty zdrowe od niezdrowych, poznały podstawowe zasady zdrowego trybu życia, Piramidę Zdrowego Żywienia,  wykonały zdrową przekąskę, oraz uczestniczyły w zajęciach ruchowych. Po zakończonych zajęciach każde dziecko otrzymało do domu książeczkę „Rodzina przygód” zawierającą m.in. propozycję wspólnego rodzinnego przygotowywania zdrowych posiłków i planowania tygodniowych jadłospisów.

„Soki i musy – witaminy w smart formie” to program, którego celem była edukacja dzieci w zakresie znaczenia soków i musów owocowo – warzywnych, a także owoców i warzyw w codziennej diecie. Podczas zajęć w oparciu o 6 bloków aktywności dzieci dowiedziały się  już jak polubić nielubiane, czym się charakteryzują różnego rodzaju soki i musy oraz potrafią je samodzielnie przyrządzić. Świeżo wyciskane soki, smaczne sałatki owocowo-warzywne, musy – wszystko to gościło na klasowym stole. Na zakończenie realizacji programu uczniowie wspólnie przygotowali pracę konkursową – plakat i ulotki zachęcające do spożywania soków i musów owocowo-warzywnych.

Swego rodzaju podsumowaniem zdobytych wiadomości był udział pierwszaków w szkolnym Festynie Zdrowia, podczas którego przygotowali oni smaczne i zdrowe przekąski.  „Morskie opowieści” w ich wykonaniu zdobyły uznanie jury i pierwszoklasiści zajęli I miejsce w kategorii klas 0-III.

Opracowała: Ewa Łucków

O autorze

Sylwia Zapała

Sylwia Zapała

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2017 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Sierpień 2017
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam. Proszę zwrócić uwagę, że pełna nazwa biegu brzmi "Bieg po Ziemi Pawłowskiej - Biegaj...

Dzień dobry. Panie Wójcie mam zapytanie czemu stowarzyszenie piesze ze to pierwszy bieg po ziemi...

Panie Wójcie czy jest już wiadomo coś wsprawie rowów we wsi Świslina Dolna chodzi o...

Logowanie