pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Poznajemy ścieżki kariery zawodowej

Poznajemy ścieżki kariery zawodowej
Luty 28
21:38 2019

Uczniowie trzecich klas Gimnazjum oraz siódmych i ósmych  klas Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzawach uczestniczą w drugim półroczu roku szkolnego 2018/2019 w cyklicznych spotkaniach z przedstawicielami różnych zawodów. Na prelekcje zapraszane są osoby pełniące czołowe stanowiska  w administracji samorządowej Gminy Pawłów, absolwenci naszej szkoły oraz przedstawiciele różnych zawodów, które możemy spotkać w najbliższych ośrodkach miejskich.

W dniu 21 lutego 2019r. uczniowie sześciu klas PSP w Szerzawach uczestniczyli w spotkaniu z Panem Markiem Wojtasem – Wójtem Gminy Pawłów oraz Panem Radosławem Wojteczkiem – pracownikiem administracyjnym Gminy Pawłów i absolwentem PSP w Szerzawach z roku szkolnego 1999/2000.

Pan Marek Wojtas przedstawił młodzieży swoją ścieżkę kariery zawodowej. Ukończył UMCS Lublinie na kierunku prawa. Pan Wójt podkreślił, że ukończone studia pomogły mu w życiu zawodowym oraz w pełnieniu wielu funkcji kierowniczych w administracji samorządowej Gminy Pawłów. Zwrócił także uwagę na zmieniające się warunki nauki w polskich szkołach na przestrzeni minionych lat. Pan Wójt stwierdził również, że wybór przyszłej szkoły i zawodu powinien być zgodny z zainteresowaniami młodzieży. Według naszego gościa uczniowie mają dużą szansę osiągnąć sukces zawodowy w Polsce, ze względu na potrzeby rynku pracy lub w krajach Unii Europejskiej, której jesteśmy członkiem ze względu na znajomość przez młodych Polaków języków obcych i otwarte granice państw członkowskich.

Absolwent naszej szkoły – Pan Radosław Wojteczek ukończył  wydział prawa KUL w Lublinie. Zwracał uwagę na odpowiedzialność za swoje decyzje oraz organizację życia w okresie studiów. Podkreślał także znaczenie zagranicznych praktyk zawodowych w ramach programu Erasmus  w rozwoju zawodowym.

Uczniowie najstarszych klas mogli także poznać wybory zawodowe Pana inż. Rafała Głowackiego, absolwenta wydziału mechatroniki Politechniki Świętokrzyskiej, obecnie pracownika Zakładów Samochodowych MAN w Starachowicach oraz absolwentów naszej szkoły: Pana Tomasza Milanowskiego – studenta trzeciego roku germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Pana Michała Latały – studenta trzeciego roku stosunków międzynarodowych  Uniwersytetu Warszawskiego i Pana Michała Kalisza – studenta trzeciego roku języka angielskiego  Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zapraszani goście zwracali uwagę na wybór zawody zgodnie z własnymi zainteresowaniami, na naukę języków obcych, na wymianę międzynarodową w czasie studiów oraz na wielki potencjał polskich uczniów i studentów na arenie europejskiej i światowej.

Dyrekcja szkoły i szkolny doradca zawodowy składają podziękowania zaproszonym gościom za udział w spotkaniach z młodzieżą i dzielenie się cennymi wskazówkami  edukacyjno – zawodowymi z uczniami.

opracowanie i fotogaleria: D. Kasprowicz

O autorze

Izabela Kalisz

Izabela Kalisz

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam. W tym roku odbędą się wybory Sołtysów i Rad Sołeckich we wszystkich sołectwach gminy....

Nie przewiduje się zebrania dla sołectwa Ambrożów?...

Witam Panie Wójcie Ostatnio byłem w kinie SCK w Starachowicach i okazało się że...

Logowanie