pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Popołudnia u przedszkolaków

Popołudnia u przedszkolaków
12 listopada
14:43 2021

Przedszkole Pluszowego Niedźwiadka w Jadownikach zapewnia opiekę 25 maluchom. Wychowawcą grupy jest mgr Marlena Lipczyńska. W przedszkolu prowadzone się zajęcia dydaktyczne wspomagające rozwój intelektualny, ruchowy i społeczny dziecka. Głównym celem pracy w grupie jest adaptacja dziecka do warunków przedszkolnych.

. Mając na względzie wszechstronny rozwój dzieci, które pozostają pod opieką przedszkola prowadzone są: zajęcia dydaktyczne, ogólnorozwojowe zajęcia ruchowe oraz muzyczno – ruchowe, ćwiczenia logopedyczne oraz język angielski.

Oprócz typowych zajęć edukacyjno – wychowawczych placówka oferuje także rytmikę, kółko plastyczne oraz gry i zabawy muzyczno – ruchowe. Zajęcia te prowadzone są od poniedziałku do piątku, po 1 godzinie dziennie. W poniedziałek, środę oraz w piątek od 13:00 do 14:00, natomiast we wtorek i czwartek od 13:30 do 14:30. Zajęcia dostępne są dla przedszkolaków oraz dla dzieci z klasy „0”.

Zajęcia rytmiczne prowadzone są w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Muzyka jest ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój dziecka. Zajęcia te rozwijają słuch, poczucie rytmu, koordynację słuchowo – ruchową, pamięć i wyobraźnię muzyczną. Celem zajęć rytmicznych jest uwrażliwienie dzieci na piękno muzyki.

Wychodząc naprzeciw dzieciom uzdolnionym artystycznie, przedszkole oferuje zajęcia plastyczne, w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Zajęcia te kształtują i rozwijają wrażliwość na piękno otaczającej nas rzeczywistości. Celem pracy z dzieckiem w tym zakresie jest umożliwienie mu aktywnego poznania świata zgodnie z jego potrzebami i zainteresowaniami.

W przedszkolu prowadzone są również zajęcia gry i zabawy muzyczno – ruchowe, w wymiarze 1 godziny tygodniowo. Prowadzone są w formie gier, zabaw i ćwiczeń muzyczno – ruchowych. Dzieci łatwiej uczą się porozumiewania między sobą, łatwiej odnajdują się w grupie rówieśników. Ruch podporządkowany muzyce spełnia specjalne zadania. Wprowadza zabawę i odprężenie oraz zaspokaja u dzieci potrzebę poruszania się. W dziecku rozwija się i umacnia wiara we własne siły i możliwości.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci, na zajęcia dodatkowe prowadzone w Przedszkolu Pluszowego Niedźwiadka w Jadownikach.

Opracowała: Marlena Lipczyńska

Fotogaleria:

 

 

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Ten obowiązek mi się podoba taki obowiązek powinien być też zastosowany przy rzece świślinie każdy...

Witam serdecznie. Gmina od kilku lat prowadzi akcje wspierającą sterylizację zwierząt. W tym czasie udało...

Witam serdecznie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przyłącza kanalizacyjne, wodociągowe czy elektryczne wykonuje właściciel nieruchomości na...

Logowanie