pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Ponad 579 tys. zł dla gminy Pawłów na działania edukacyjne

Ponad 579 tys. zł dla gminy Pawłów na działania edukacyjne
Listopad 03
15:47 2016

31 października w sali kinowej CKiSz w Połańcu uroczyście podpisano umowy na dofinansowanie projektów w ramach RPOWŚ 2014-2020, Poddziałania 8.3.2 „Wsparcie kształcenia podstawowego w zakresie kompetencji kluczowych” – wsparcie szkół podstawowych.  Dofinansowanie uzyskało 29 projektów w naszym województwie o wartości ponad 10,2 mln złotych, w tym Gmina Pawłów. Wszyscy beneficjenci spotkali się z marszałkiem – Adamem Jarubasem i członkiem Zarządu – Piotrem Żołądkiem właśnie w Połańcu.

Uroczystość otworzył burmistrz Połańca – Jacek Tarnowski witając marszałków, przedstawicieli departamentu, wszystkich przybyłych beneficjentów, lokalnych przedstawicieli samorządowych na czele z przewodniczącym Rady Miejskiej – Stanisławem Lolo i reprezentantów szkół – dyrekcję i nauczycieli, pracowników urzędu i jednostek. Marszałek – Adam Jarubas podziękował beneficjentom i kadrze departamentu za rzetelne i sprawne przeprowadzenie naboru i zachęcił do składania kolejnych projektów, które stworzą jeszcze lepsze warunki dla dzieci. Przed zawarciem umów z poszczególnymi beneficjentami głos zabrał także członek zarządu – Piotr Żołądek, który zapowiedział kolejne konkursy, do których operacyjnie departament jest już przygotowany, również pogratulował wszystkim za zaangażowanie w realizację poszczególnych zadań. Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wyniosła pierwotnie 4 914 000 złotych (przy czym poziom dofinansowania projektów wynosi 90% kosztów kwalifikowanych, zaś wkład własny autorów projektów to minimum 10%). Ostateczna wartość projektów obejmowanych dofinansowaniem, w wyniku przesunięć budżetowych, jest jednak dwukrotnie wyższa od pierwotnie zakładanej. W wyniku weryfikacji wniosków złożonych w odpowiedzi na konkurs z Poddziałania 8.3.2 do dofinansowania rekomendowano 29 projektów o łącznej wartości ponad 10,2 mln złotych. Dzięki nim ze wsparcia w postaci różnorodnych zajęć dodatkowych oraz doradztwa skorzysta 3708 uczniów świętokrzyskich szkół podstawowych, a ponadto 830 nauczycieli podniesie swoje kwalifikacje.  Poddziałanie „Wsparcie kształcenia podstawowego w zakresie kompetencji kluczowych” przewiduje m. in. wsparcie uczniów w rozwijaniu kompetencji kluczowych (matematyczno – przyrodniczych, ICT, językowych) oraz właściwych postaw/umiejętności (kreatywności, innowacyjności oraz pracy zespołowej) niezbędnych na rynku pracy. Można to osiągać poprzez realizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych dla uczniów, doradztwo edukacyjno – zawodowe, wsparcie psychologiczno – pedagogiczne.

Posiadanie szerokiego wachlarza kompetencji kluczowych, nabytych m.in. w procesie edukacji, pomaga w samorealizacji, rozwoju osobistym i aktywności obywatelskiej, ułatwia przystosowywanie się do nieustannych zmian zachodzących we współczesnym świecie, sprzyja integracji społecznej i zatrudnieniu. Projekt, który samorząd Pawłowa będzie realizował ma na celu wzrost kompetencji kluczowych matematyczno – przyrodniczych, informatycznych i językowych u 352 uczniów i 11 nauczycieli. Realizacja projektu trwa od 1 września br. i potrwa do 30 czerwca 2018 roku. Projekt swoim zasięgiem obejmuje sześć szkół podstawowych: Szkołę Podstawową w Chybicach, Szkołę Podstawową w Rzepinie, Szkołę Podstawową w Pawłowie, Szkołę Podstawową w Szerzawach, Szkołę Podstawową w Dąbrowie, oraz Szkołę Podstawową w Radkowicach.

Wartość całkowita projektu wynosi 651 122,50 zł, w tym dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach 579 662,50 zł oraz 71 460,00 zł. wkładu własnego niepieniężnego.

W ramach projektu realizowane będą zadania tj.: dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, kurs komputerowy ECDL BASE, warsztaty „Uczę się kreatywnie”, zajęcia z matematyki metodą eksperymentu, zakup wyposażenia szkolnych pracowni matematycznych oraz zajęcia rewalidacyjne.

Umowę w imieniu Gminy Pawłów z Instytucją Zarządzającą,  marszałkiem – Adamem Jarubasem  i członkiem zarządu – Piotrem Żołądkiem podpisał wójt – Marek Wojtas.

Po podpisaniu aktu umowy miały miejsce piękne podziękowania w imieniu społeczności połanieckiej za przychylność i wszelką pomoc skierowane do marszałka – Adama Jarubasa i dla członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego – Piotra Żołądka. Wyrazem wdzięczności były wręczone kwiaty. Beneficjenci zawierający umowy otrzymali również gadżety promocyjne Miasta i Gminy Połaniec. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy obejrzeli film promocyjny zestawiający Połaniec z lat 80-tych oraz dzisiejszy obraz miasta.  Na zakończenie uczestniczy przenieśli się w świat magii i czarów za sprawą występów artystycznych wychowanków CKiSz w Połańcu.

W artykule wykorzystano materiały UMiG Połaniec.

 

O autorze

Piotr Maj

Piotr Maj

Kierownik Referatu Organizacyjnego, Urząd Gminy w Pawłowie, tel. 41 272 16 14 wew. 114

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. W tej chwili gmina nie bardzo dysponuje działkami na których mogłaby...

Witam. Czy jest jakakolwiek szansa na powstanie przy którejś Szkole Podstawowej bieżni lekkoatletycznej? Nie mówię...

Witam serdecznie. Niestety nie ma jeszcze rozstrzygnięcia konkursu na Odnawialne Źródła Energii. Termin składania wniosków...

Logowanie