pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Ponad 579 tys. zł dla gminy Pawłów na działania edukacyjne

Ponad 579 tys. zł dla gminy Pawłów na działania edukacyjne
03 listopada
15:47 2016

31 października w sali kinowej CKiSz w Połańcu uroczyście podpisano umowy na dofinansowanie projektów w ramach RPOWŚ 2014-2020, Poddziałania 8.3.2 „Wsparcie kształcenia podstawowego w zakresie kompetencji kluczowych” – wsparcie szkół podstawowych.  Dofinansowanie uzyskało 29 projektów w naszym województwie o wartości ponad 10,2 mln złotych, w tym Gmina Pawłów. Wszyscy beneficjenci spotkali się z marszałkiem – Adamem Jarubasem i członkiem Zarządu – Piotrem Żołądkiem właśnie w Połańcu.

Uroczystość otworzył burmistrz Połańca – Jacek Tarnowski witając marszałków, przedstawicieli departamentu, wszystkich przybyłych beneficjentów, lokalnych przedstawicieli samorządowych na czele z przewodniczącym Rady Miejskiej – Stanisławem Lolo i reprezentantów szkół – dyrekcję i nauczycieli, pracowników urzędu i jednostek. Marszałek – Adam Jarubas podziękował beneficjentom i kadrze departamentu za rzetelne i sprawne przeprowadzenie naboru i zachęcił do składania kolejnych projektów, które stworzą jeszcze lepsze warunki dla dzieci. Przed zawarciem umów z poszczególnymi beneficjentami głos zabrał także członek zarządu – Piotr Żołądek, który zapowiedział kolejne konkursy, do których operacyjnie departament jest już przygotowany, również pogratulował wszystkim za zaangażowanie w realizację poszczególnych zadań. Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wyniosła pierwotnie 4 914 000 złotych (przy czym poziom dofinansowania projektów wynosi 90% kosztów kwalifikowanych, zaś wkład własny autorów projektów to minimum 10%). Ostateczna wartość projektów obejmowanych dofinansowaniem, w wyniku przesunięć budżetowych, jest jednak dwukrotnie wyższa od pierwotnie zakładanej. W wyniku weryfikacji wniosków złożonych w odpowiedzi na konkurs z Poddziałania 8.3.2 do dofinansowania rekomendowano 29 projektów o łącznej wartości ponad 10,2 mln złotych. Dzięki nim ze wsparcia w postaci różnorodnych zajęć dodatkowych oraz doradztwa skorzysta 3708 uczniów świętokrzyskich szkół podstawowych, a ponadto 830 nauczycieli podniesie swoje kwalifikacje.  Poddziałanie „Wsparcie kształcenia podstawowego w zakresie kompetencji kluczowych” przewiduje m. in. wsparcie uczniów w rozwijaniu kompetencji kluczowych (matematyczno – przyrodniczych, ICT, językowych) oraz właściwych postaw/umiejętności (kreatywności, innowacyjności oraz pracy zespołowej) niezbędnych na rynku pracy. Można to osiągać poprzez realizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych dla uczniów, doradztwo edukacyjno – zawodowe, wsparcie psychologiczno – pedagogiczne.

Posiadanie szerokiego wachlarza kompetencji kluczowych, nabytych m.in. w procesie edukacji, pomaga w samorealizacji, rozwoju osobistym i aktywności obywatelskiej, ułatwia przystosowywanie się do nieustannych zmian zachodzących we współczesnym świecie, sprzyja integracji społecznej i zatrudnieniu. Projekt, który samorząd Pawłowa będzie realizował ma na celu wzrost kompetencji kluczowych matematyczno – przyrodniczych, informatycznych i językowych u 352 uczniów i 11 nauczycieli. Realizacja projektu trwa od 1 września br. i potrwa do 30 czerwca 2018 roku. Projekt swoim zasięgiem obejmuje sześć szkół podstawowych: Szkołę Podstawową w Chybicach, Szkołę Podstawową w Rzepinie, Szkołę Podstawową w Pawłowie, Szkołę Podstawową w Szerzawach, Szkołę Podstawową w Dąbrowie, oraz Szkołę Podstawową w Radkowicach.

Wartość całkowita projektu wynosi 651 122,50 zł, w tym dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach 579 662,50 zł oraz 71 460,00 zł. wkładu własnego niepieniężnego.

W ramach projektu realizowane będą zadania tj.: dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, kurs komputerowy ECDL BASE, warsztaty „Uczę się kreatywnie”, zajęcia z matematyki metodą eksperymentu, zakup wyposażenia szkolnych pracowni matematycznych oraz zajęcia rewalidacyjne.

Umowę w imieniu Gminy Pawłów z Instytucją Zarządzającą,  marszałkiem – Adamem Jarubasem  i członkiem zarządu – Piotrem Żołądkiem podpisał wójt – Marek Wojtas.

Po podpisaniu aktu umowy miały miejsce piękne podziękowania w imieniu społeczności połanieckiej za przychylność i wszelką pomoc skierowane do marszałka – Adama Jarubasa i dla członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego – Piotra Żołądka. Wyrazem wdzięczności były wręczone kwiaty. Beneficjenci zawierający umowy otrzymali również gadżety promocyjne Miasta i Gminy Połaniec. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy obejrzeli film promocyjny zestawiający Połaniec z lat 80-tych oraz dzisiejszy obraz miasta.  Na zakończenie uczestniczy przenieśli się w świat magii i czarów za sprawą występów artystycznych wychowanków CKiSz w Połańcu.

W artykule wykorzystano materiały UMiG Połaniec.

 

O autorze

Piotr Maj

Piotr Maj

Kierownik Referatu Organizacyjnego, Urząd Gminy w Pawłowie, tel. 41 272 16 14 wew. 114

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam, Panie Wójcie a co da akcja informacyjna? moim zdaniem niewiele. Zmniejszenia problemu upatrywałabym raczej...

Witam. Tak, wyniki badań są prawidłowe. Jutro opublikujemy komunikat w tej sprawie. Pozdrawiam serdecznie....

Aga

04,10, wydany był komunikat dotyczący wody pitnej w Szerzawach, czy woda jest już całkowicie bezpieczna?...

Logowanie