pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Podsumowanie programu Bezpieczna+

Podsumowanie programu Bezpieczna+
21 grudnia
20:46 2017

W dniu 15.12.2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Chybicach odbyło się uroczyste podsumowanie realizowanego w okresie od września do grudnia rządowego programu BEZPIECZNA+.

Nasza szkoła otrzymała finansowe wsparcie na realizację wielu działań w ramach programu, którego głównym założeniem jest poprawa bezpieczeństwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią.

Cele programu obejmowały także:

 • promowanie aktywności uczniów, mających na celu zwiększenie otwartości szkoły na współpracę z otoczeniem, kształtowanie w uczniach aktywnej, otwartej, prospołecznej postawy,
 • podejmowanie działań mających na celu włączanie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życie społeczne
 • podejmowanie działań umożliwiających nabycie umiejętności pracy z dziećmi i młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
 • podejmowanie działań antydyskryminacyjnych, w tym służących przeciwdziałaniu agresji rówieśniczej powodowanej stereotypami i uprzedzeniami
 • wdrażanie programów mediacji rówieśniczej oraz programów profilaktycznych ukierunkowanych na rozwiązywanie konfliktów z wykorzystaniem metody mediacji i negocjacji
 • podejmowanie działań mających na celu integrację z lokalnym środowiskiem

W ciągu czterech miesięcy w naszej szkole odbyło się szereg akcji oraz spotkań, które przyczyniły się do wzrostu świadomości wśród uczniów na temat bezpieczeństwa oraz promocji zdrowia.

Wśród działań realizowanych w ramach programu BEZPIECZNA+ znalazły się:

 1. Nawiązanie współpracy z instytucjami wspierającymi realizację projektu:
 • Polskie Centrum Profilaktyki
 • W dniach 20- 21 listopada 2017r. odbyły się warsztaty dla uczniów pt ,, Nieagresywne sposoby rozwiązywania konfliktów i rozwiązań trudnych sytuacji’’. Celem warsztatów było uświadomienie uczniów, czym jest konflikt i jakie są jego skutki oraz nauczenie ich radzenia sobie z trudnymi emocjami.
 • 21 listopada 2017r. odbyły się warsztaty dla nauczycieli pt,, Agresja w regulaminie klasy – budowanie zasad, wyznaczanie granic i konsekwencji’’. Celem warsztatów było zapoznanie nauczycieli z rzeczywistymi przyczynami agresji ucznia oraz nauczenie ich prawidłowego postępowania wobec ucznia agresywnego i doznającego przemocy.
 • 22 listopada 2017r. odbyły się warsztaty dla rodziców uczniów pt ,, Czynniki wzmacniające agresję, ustalenie zasad, granic i konsekwencji’’. Na spotkaniu przybliżono rodzicom co chroni ich dzieci przed angażowaniem się w zachowania agresywne oraz uświadomiono im w jakim stopniu ich postawa przekłada się na zachowanie dzieci.
 • Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Starachowicach

24 listopada 2017 odbyło się spotkanie: indywidualne porady dla rodziców i nauczycieli z panią Joanną Sieczką

 • Harcerska Grupa Ratownicza ze Starachowic

15 grudnia 2017r. pan Tomasz Łebek z Harcerskiej Grupy Ratowniczej ze Starachowic przeszkolił uczniów klas IV-V, VI – VII szkoły podstawowej z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 • Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach

19 września 2017r. uczniowie klasy II i III a uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Powiatową Komendę Policji w Starachowicach. Dzieci odwiedziły miasteczko ruchu drogowego, rozwiązywały zagadki oraz wysłuchały wierszyków o bezpieczeństwie i zobaczyły jak policjant reguluje ruchem na skrzyżowaniu.

 • Komisariat Policji w Brodach Iłżeckich

24 października 2017r. pan aspirant Jarosław Śliwa odwiedził dzieci z oddziałów przedszkolnych. Celem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

 • Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Starachowicach

11 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie nauczycieli z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej  Straży Pożarnej w Starachowicach. Podczas spotkania młodszy kapitan Paweł Kupisz oraz Piotr Borkowski przekazali dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu kalendarze oraz informacje o  możliwości korzystania z ciekawych materiałów edukacyjnych w postaci prezentacji multimedialnych, filmów, ulotek  konspektów ćwiczeń dla nauczycieli  i  karty pracy pomocnych w przeprowadzeniu zajęć z zakresu ochrony przeciwpożarowej, które w ramach m.in. kompani społecznej ,, CZAD i OGIEŃ OBUDŹ CZUJNOŚĆ’’ umieszczone są na stronach internetowych straży pożarnej.

 • Ochotnicza Straż Pożarna w Ambrożowie

15 grudnia 2017r. pan Krzysztof Cieślik z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ambrożowie przeprowadził zajęcia dla uczniów klas 0 – III z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Pan komendant straży wyjaśnili czym jest czad, jak powstaje i w których miejscach może wystąpić w domach. Zwrócił uwagę dzieciom na to że czujki tlenku węgla i dymu mogą uchronić ludzi przed śmiertelnym niebezpieczeństwem i gdzie najlepiej je montować. Wyjaśnił, jak powinno wyglądać prawidłowe zgłoszenie do straży pożarnej oraz przypomniał numery alarmowe .

 1. Zaproszeni Goście
 • 31 października 2017r. odbyło się spotkanie z panem Wojciechem Zabawskim, policjantem, na co dzień pracującym w Łodzi. Podczas spotkania poruszany był bardzo ważny temat dotyczący zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu i odpowiedzialności za umieszczanie niedozwolonych treści w sieci.
 • 14 grudnia 2017r. pani Monika Nowak – Matysek, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, wraz z uczennicami z klasy 3 gimnazjum prowadziła zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla przedszkolaków z oddziałów przedszkolnych.
 1. Warsztaty i zajęcia

W klasach IV – V przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące agresji w szkole i sposobów jej zapobiegania. Uczniowie wysłuchali opowiadania Elżbiety Zubrzyckiej pt.,, Słup soli, czyli jak powstrzymać szkolnych dręczycieli’’.

W klasach  VI – VII przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące cyberprzemocy – Zaplątani w sieci.

W klasach II i III Gimnazjum przeprowadzono zajęcia pt. „Alkohol??? Narkotyki??? Dopalacze??? Najlepsze wyjście – nie wchodzić…”

 1. Konkursy

I – III ,,Bezpiecznie wokół nas’’

Nagrodzeni:

klasa I a: Gadowska Małgorzata, Kulik Lena, Majecka Zuzanna

klasa I b: Lipiec Nikola, Kułaga Emilia

klasa II: Bado Krzysztof, Kulczyński Filip, Wrona Oliwia, Wrona Diana

klasa III a: Pytel Wiktoria, Kosiarska Nina

klasa III b: Danielczyk Kamil

 

IV – V ,, W szkole jest bezpiecznie”

Nagrodzeni:

klasa IV a: Głowacka Maria, Słomińska Nadia, Bzymek Maja

klasa IV b: Sikorska Patrycja

klasa V: Linek Patrycja

VI – VII ,, Cyberprzemocy mówimy ,,NIE’’

Nagrodzeni:

klasa VI a: Kosiarska Maria, Wróblewska Aleksandra, Zębała Karina

klasa VI b: Lefek Bernadetta, Świetlik Marcelina

 1. Zajęcia sportowo – rekreacyjne
 • zajęcia sportowe prowadzone przez pana Dariusza Linka oraz Krzysztofa Tutkę
 • zajęcia taneczne prowadzone przez panie: Dorotę Sieniek oraz Agnieszkę Jędrzejczyk- Skiminę
 1. Wspólna zabawa andrzejkowa

W dniu 30 listopada 2017r. odbyła się zabawa andrzejkowa, w której wzięli udział wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Chybicach. W organizację zabawy włączyli się także rodzice uczniów.

Podziękowania kierujemy w stronę wszystkich zaproszonych gości, którzy chętnie podzielili się swoją wiedzą oraz doświadczeniami z zakresu realizowanej tematyki.

W wypełnieniu wszystkich akcji prowadzonych w tym czasie na terenie szkoły włączyli się wychowawcy, nauczyciele oraz dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej  w Chybicach. Koordynatorami BEZPIECZNA + były panie: mgr Ewa Koprowska – nauczyciel – pedagog oraz mgr Agnieszka Głuszek – nauczyciel – bibliotekarz.

O autorze

Małgorzata Orczyk

Małgorzata Orczyk

Zespół Szkół w Chybicach

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam Panie Wójcie, CZy może mi Pan powiedzizeć jakie są plany i cza w...

Witam, Panie Wójcie a co da akcja informacyjna? moim zdaniem niewiele. Zmniejszenia problemu upatrywałabym raczej...

Witam. Tak, wyniki badań są prawidłowe. Jutro opublikujemy komunikat w tej sprawie. Pozdrawiam serdecznie....

Logowanie