pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny
05 października
20:34 2017

30.09.2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrowie odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Postaw na rodzinę”, nad którym patronat objęła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Uroczystego otwarcia festynu dokonała dyrektor szkoły Elżbieta Celuch, która przedstawiła cel imprezy i przywitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Pawłów Marka Wojtasa, Sekretarza Gminy Pawłów Krzysztofa Charemskiego, Kierownik Samorządowego Centrum Oświaty Różę Koszarską-Dudę. Ogłosiła rozpoczęcie akcji honorowego oddawania krwi, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Twoja krew ratuje życie”, oraz przedstawiła  cel zbiórki charytatywnej dla polskich szkół z powiatu wileńskiego i zachęciła do czynnego w niej udziału. Koordynatorem akcji honorowego oddawania krwi była p. Izabela Pocheć, a charytatywnej zbiórki dla polskich szkół na Litwie p. Alicja Kosmala.

Kolejnym punktem programu była prezentacja umiejętności oraz talentów wokalnych, tanecznych i aktorskich uczniów naszej szkoły. Ten niezwykły korowód rozpoczął Oddział Przedszkolny „Pluszowego Niedźwiadka”, który układem tanecznym i piosenką „Przedszkole drugim domem” ujął serca wszystkich zebranych. Po nim przyszła pora na repertuar klas I-III. Ich profesjonalne wykonanie przedstawienia „Nie płacz koziołku” również zasłużyło na gromkie brawa publiczności. Realizacją myśli przewodniej tej imprezy była scenka kabaretowa pod tytułem „Kasiasty dziadek” w wykonaniu uczniów klas VI-VII. Prezentację dorobku artystycznego naszych uczniów zakończył występ chóru szkolnego. Ostatnim punktem tej części programu, która miała miejsce w sali gimnastycznej, były gościnne występu kabaretu „Prosto z mostu” i zespołu ludowego „Sołtyski”.

Po uczcie duchowej wszyscy uczestnicy festynu przenieśli się na boisko szkolne, na którym czekało wiele ciekawych, darmowych atrakcji. Największe zainteresowanie wzbudziły: zjeżdżalnie, dmuchany byk i bramka strzelecka. Nie zabrakło też stoisk z jedzeniem, które sprzedawali uczniowie poszczególnych klas oraz darmowych potraw z grilla.

Na Pikniku pojawili się również motocykliści z klubu „Trzy korony” z Iłży oraz grupa motocyklowa ze Starachowic pod przewodnictwem księdza Proboszcza Grzegorza Roszczyka. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali maszyny oraz robili sobie z nimi zdjęcia.

W trakcie festynu można było skorzystać z nieodpłatnego badania słuchu, które przeprowadziła Iwona Hert z Centrum Słuchu i Mowy „MEDINCUS” w Kajetanach.

Ważnym punktem tej imprezy był Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Pawłów oraz akcje charytatywne cieszące się zainteresowaniem wielu altruistów. Pieczę nad turniejem szachowym sprawowała p. Justyna Ciepielewska, a przeprowadził go prezes klubu Gambit p. Roman Kaput.

Na zakończenie festynu pani dyrektor podsumowała akcje charytatywne. Stwierdziła, że zebrano aż 14 litrów krwi oraz zaskakująco dużą ilość darów dla polskich dzieci na Litwie. Następnie bardzo serdecznie podziękowała za przybycie społeczności lokalnej oraz gościom, sponsorom i wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tak ciekawej i atrakcyjnej imprezy. Wśród wymienionych dobroczyńców znaleźli się:

– Wojewoda Agata  Wojtyszek,

– Wójt Gminy Pawłów Marek Wojtas,

– Henryka i Andrzej Tomaszewscy,

– Sołtys Mariola Orczyk,

– Zbigniew Nidzgorski – Dyrektor Zarządzający z firmy Animex Foods,

– Ryszard Kosmala,

– Ewa i Michał Kania – właściciele piekarni „Rogalik”,

– Czesław Szmalec – właściciel piekarni „Kruszynka”.

– Beata i Krzysztof Zięba,

– ks. Proboszcz Grzegorz Roszczyk.

Wszystkim uczestnikom festynu bardzo podobały się oferowane formy rozrywki, konkursy i występy oraz pomysł przeprowadzenia akcji pomocy drugiemu człowiekowi.

Opracowała Anna Rutkowska

 

O autorze

Grażyna Turek

Grażyna Turek

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

15 miejsc na całą gmine jest poprostu śmieszne!! Co mają rodzice zrobic ?? Bez...

Żłobek dla bezrobotnych. Super pomoc dla osób pracujących. Najlepiej zwolnic sie, dac dziecko do żłobka,...

A co z internetem w godowie. Klikomnet do tej pory nie wywiązał się z...

Logowanie