pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Pawłowski Klub Seniora otwarty

Pawłowski Klub Seniora otwarty
26 stycznia
09:19 2018

W dniu 24 stycznia w wieczerniku mieszczącym się na terenie Wioski Dzieci Niepełnosprawnych kałkowskiego Sanktuarium zainaugurował działalność Pawłowski Klub Seniora.

Pawłowski Klub Seniora to inicjatywa Fundacji San Giovanni działającej przy Sanktuarium Matki Bożej Pani Ziemi Świętokrzyskiej. Działalność Klubu jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 -2020, Poddziałanie 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych.

Na inaugurację działalności Klubu przybyli znakomici goście: Ksiądz Biskup Henryk Tomasik – ordynariusz diecezji radomskiej, Jerzy Pyrek – Pełnomocnik marszałka ds. seniorów, Mariusz Pasek – z-ca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, Marek Wojtas – wójt gminy Pawłów, Ksiądz Kanonik Zbigniew Stanios – prezes Fundacji San Giovanni, kustosz Sanktuarium.

Jak informował podczas inauguracji brat Mariusz Kuskowski – koordynator projektu – do Klubu zapisało się już 49 seniorów, a kolejnych 4 jest w trakcie wypełniania dokumentów aplikacyjnych. Klub będzie działał od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 19.

Seniorzy w ramach Klubu mogą liczyć na spotkania z psychologiem, pielęgniarką czy prawnikiem. Przewidziane są również zajęcia: plastyczne, artystyczne, kulinarne, informatyczne, ogrodnicze, teatralne czy muzyczne. Najważniejszy jednak jest fakt, że seniorzy będą mieli swój kąt, gdzie będą mogli się spotykać i oderwać od codziennej rzeczywistości, często ograniczonej wyłącznie do domu.

– W gminie Pawłów seniorzy chętnie się aktywizują. Posiadamy już od dłuższego czasu Stowarzyszenie Klub Seniora w Pawłowie, który działa bardzo prężnie i skupia ponad czterdzieści osób. Kolejnych ponad pięćdziesiąt osób będzie korzystać z Pawłowskiego Klubu Seniora Fundacji San Giovanni. Cieszę się, że seniorzy nie chowają się w domach, tylko chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym – mówił na otwarciu Marek Wojtas, wójt gminy Pawłów.

Fotogaleria (Piotr Maj):

O autorze

Piotr Maj

Piotr Maj

Kierownik Referatu Organizacyjnego, Urząd Gminy w Pawłowie, tel. 41 272 16 14 wew. 114

1 komentarz

 1. Edzia
  Edzia Listopad 07, 22:43

  Witam, proszę o informację, czy można się zapisać do Klubu Seniora? Na jakiej to byłoby zasadzie? Czy spotkania odbywają się w Kałkowie? Czy istnieje jakiś klub/zajęcia dla seniorów w Pawłowie?

  Dziękuję i pozdrawiam,
  Edyta H.

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Śledź nas na Facebooku!

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. Inwestycja w sieć światłowodową, którą realizuje firma NEXERA jest inwestycją Ministerstwa Cyfryzacji. Gmina...

Ja też śledzę sieć Nexery, więcej dowiesz się na https://www.nexera.pl/siec-nexery/swietokrzyski/ tylko zawsze zapominam zadzwonić i...

Ja : Za takie pieniądze można kupić działkę, wybudować i wykończyć taki budynek Przedsiębiorstwo Budowlane...

Logowanie