pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Ostatni dzwonek

Ostatni dzwonek
Czerwiec 26
19:34 2019

W dniu 18 czerwca ósmoklasiści z Radkowic uroczyście pożegnali się ze szkołą. Dyrektor szkoły pan Marcin Głowacki przywitał zebranych na uroczystości rodziców, nauczycieli i uczniów. Uroczystość uświetnił swoją obecnością ksiądz proboszcz Cezary Lerka. Akademię, zgodnie z ceremoniałem szkolnym rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy Pomianowskiej w Radkowicach, odśpiewaniem hymnów: państwowego i szkolnego. Następnie dokonano uroczystego przekazania sztandaru szkoły na ręce młodszych kolegów, przedstawicieli klasy siódmej. Ósmoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar. Kolejnym punktem uroczystości było pożegnanie uczniów klasy VIII-ej przez uczniów klasy siódmej, przygotowane pod kierunkiem p. Edyty Lipczyńskiej, zakończone wręczeniem drobnych upominków dla swoich starszych kolegów. W dalszej części uroczystości ośmioklasiści zaprezentowali program artystyczny pod tytułem „Ostatni dzwonek…”. Był on formą sentymentalnego powrotu, refleksji nad odchodzącymi w przeszłość latami spędzonymi w tej szkole. Nie zabrakło w nim podziękowań dla nauczycieli, rodziców wyrażonych wierszami, piosenkami i humorystycznymi scenkami chociażby w przebiegu „ostatniej lekcji”. Dziękując za, trud nauczania i wychowania, wyrozumiałość, cierpliwość w budowaniu tożsamości młodego człowieka absolwenci wręczyli kwiaty nauczycielom, pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom. Na koniec artystycznego występu zabrzmiał symboliczny „ostatni dzwonek” dla uczniów klasy VIII-ej, wyznaczający przecież rytm pracy szkoły. Ceremonię zakończono tradycyjnym polonezem wykonywanym zawsze przez uczniów kończących naukę w szkole.

W kolejnej części uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły. Podziękował on za przygotowanie części artystycznej i poloneza wychowawcy klasy VIII – p. Dariuszowi Lichockiemu. Podsumowując ich pobyt w szkole podstawowej zwrócił uwagę, że był to zespół osiągający wysokie wyniki w nauce, co potwierdzili bardzo dobrym wynikiem z egzaminów ósmoklasisty zajmując 2. miejsce w gminie ze wszystkich egzaminowanych przedmiotów. Pan dyrektor przypomniał, że sześcioro uczniów klasy ósmej poprzedniego dnia zostało nagrodzonych przez Wójta Gminy Pawłów za osiągnięcie ponad 80% średniej z w/w egzaminów.

Następnie rodzice uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali z rąk dyrektora szkoły i wychowawcy klasy ósmej listy gratulacyjne oraz podziękowania za pracę na rzecz szkoły.

Na zakończenie dyrektor życzył absolwentom, aby doświadczenia zdobyte w czasie edukacji w naszej szkole dodały im odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu.

Także wychowawca klasy zabierając głos wyraził przekonanie, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkrywane i rozwijane w szkole, będą procentowały w przyszłości.

Opracował: Dariusz Lichocki

 

O autorze

Mariola Lichocka

Mariola Lichocka

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam. mam dość ważne pytanie dotyczące rowów przy gminnych drogach. Mianowicie - czy owe rowy...

Witam Droga na wynysłów wola o pomstę do nieba . Kiedy będzie...

Panie Wójcie Prosimy ponownie o wykonanie w Jadownikach Działkach pobocza i rowów dylatacyjnych. ...

Logowanie