pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili
  • Nowa nawierzchnia na boisku w Pawłowie Dobiegła końca realizacja inwestycji na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej w Pawłowie polegająca na wymianie nawierzchni....
  • Kolejne dwie drogi ukończone Dobiegły końca prace modernizacyjne na dwóch odcinkach dróg gminnych. W Szerzawach odnowiony został 520 metrowy odcinek drogi, zaś w Rzepinie Kolonii poprawiony został 90 metrowy fragment drogi do kościoła....
  • Droga w Rzepinie Pierwszym 9 lipca Marek Wojtas, Wójt Gminy Pawłów podpisał umowę na przebudowę drogi gminnej dojazdowej w miejscowości Rzepin Pierwszy. Remontowany będzie 230 metrowy odcinek drogi łączącej Rzepin Pierwszy z Rzepinem Kolonia....
  • Ruszyła modernizacja: aż pięć naborów wniosków w jednym terminie Od 21 czerwca 2021 r. można ubiegać się o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych”, i to we wszystkich pięciu jej obszarach. Wnioski Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje do......
  • Płomyk pamięci zapłonął dla ks. Infułata Czesława Wali 30 maja w Auli Jana Pawła II na terenie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie – Godowie odbył się wyjątkowy koncert pt. „Zapalmy płomyk pamięci” zorganizowany w I rocznicę śmieci......

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”
23 czerwca
20:43 2021

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!” cieszy się dużym uznaniem wśród uczniów i nauczycieli. W tym roku szkolnym do tej licznej grupy przyłączyli się również uczniowie naszej szkoły.

Zainteresowani wybrali PROJEKT EDUKACYJNY,  w ramach którego zrealizowali wiele tematów. Pierwszym był: „Każdy jest kowalem swojego losu” – tworzymy makietę Talerza Zdrowia i książkę kucharską pt. „Przepisy kulinarne kl. IV”, w skład której weszły jednodniowe przepisy 5 posiłków, opracowane zgodnie z piramidą żywieniową. Dzieci projektowały też okładkę tej książki. Tu bardzo przydatne okazały się prezentacje multimedialne pani Agnieszki Piskalskiej (specjalisty do spraw żywienia) i pana Pascala Brodnickiego, którzy udzielili dzieciom wielu cennych wskazówek i uświadomili, jak ważne jest łączenie zdrowego odżywiania z aktywnością fizyczną.Mając na uwadze ciągłe siedzenie przed komputerem w czasie zdalnego nauczania, uczniowie postanowili przez cały czas trwania projektu jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu: spacerując po lesie, grając w piłkę, jeżdżąc na rowerze lub ćwicząc na siłowni szkolnej. Swoją postawą zarazili całe  rodziny.

Dzieci nie tylko wymyślały  przepisy, ale również (czasami pod okiem mamy) tworzyły ciekawe potrawy, które były i smaczne, i zdrowe, i kolorowe „gdyż ludzie jedzą przede wszystkim oczyma”.

Kolejnym zadaniem było poznawanie roli aktywności fizycznej i opracowanie quizu dla uczniów. Z pomocą przyszedł nauczyciel wychowanie fizycznego – pani M. Dudek i fizjoterapeuta – pani M. Figiel.

Każdy z nas wie, że nawyki żywieniowe się zmieniają i zależą od tradycji różnych krajów. Nasi uczniowie, w oparciu o wiedzę z internetu, wywiady ze starszymi ludźmi i materiały biblioteczne, wykonali 7 prezentacji plakatowych na temat: polskich dawnych i współczesnych nawyków żywieniowych, tradycyjnych potraw kuchni japońskiej, włoskiej, tureckiej, rosyjskiej, meksykańskiej i indyjskiej. W czasie prezentacji tych prac doszli do wniosku, że mieszkańcy różnych krajów jedzą to, co lubią, co jest uświęcone tradycją, ale wszyscy starają się zdrowo odżywiać, ponieważ wiedzą, jakie płyną z tego korzyści, nie tylko dla kondycji fizycznej, ogólnego zdrowia, ale też pracy naszego mózgu.

Świetlica szkolna przygotowywała przedstawienie teatralne na temat „Kolorowy świat witamin”. Dzieci uczyły się wierszyków i piosenek uświadamiających zbawienny wpływ owoców i warzyw na nasz organizm. Projektowały pacynki – warzywa. Niestety pandemia uniemożliwiła doprowadzenie tego zadnia do końca. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uda się zaprezentować to przedstawienie szerszej widowni naszej szkoły. W realizacji tego przedsięwzięcia niezwykle przydatne były materiały naszej pielęgniarki szkolnej – pani M. Więcław.

Po realizacji tego projektu dzieci stały się świadomymi konsumentami. Wiedzą jak wybierać wartościowe produkty. Umieją czytać etykiety produktów i liczyć kalorie.

Pandemia i zdalne nauczanie spowodowały zwiększenie otyłości wśród uczniów, dlatego bardzo ważne było , żeby poznali również fakty i mity o odchudzaniu. Dzieci biorące udział w tym projekcie starały się zmieniać swój tryb życia, żeby mieć właściwą sylwetkę, otwarty umysł, dobrą pamięć i osiągać lepsze wyniki w nauce.

Dzięki tym działaniom uczniowie nie mieli czasu się nudzić, współpracowali ze sobą i wspierali się w trudnościach,  z którymi mierzyli się po raz pierwszy. Dokumentowanie ich działalności i  prace zespołowe stworzyły ciekawy obraz nauczania zdalnego. Były alternatywą biernego spędzania czasu przed komputerem.

Serdecznie dziękuję za wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia dyrektor  szkoły pani Renacie Cioroch, pani Mirosławie  Latała i Marcie Dudek, pani Marioli Więcław i pani Monice Figiel oraz nieocenionym Babciom, Dziadkom i Rodzicom. To dzięki nim udało się zrealizować ten ciekawy i potrzebny projekt. Wierzę, że nawyki, które zaszczepili w sobie uczestnicy, chęć walki o swoje zdrowie, pozostaną w ich świadomości na zawsze.

Koordynator projektu: Wiesława Rutkowska

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Szanowna Pani. Gmina Pawłów zajmuje się bezpańskimi zwierzętami w zakresie określonym ustawą o ochronie zwierząt....

Witam serdecznie. W odpowiedzi na Pana zapytanie informuje iż ubytki w nawierzchni drogowej zostały uzupełnione,...

Od lat zgłaszam problem bezdomności zwierząt. Gmina Pawłów jako jedyna to jakieś średniowiecze. Począwszy od...

Logowanie