pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili
  • Patriotyczne popołudnie w kałkowsko-godowskim Sanktuarium Niedzielne popołudnie 28 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie upłynęło pod znakiem patriotyzmu za sprawą dwóch arcyciekawych wydarzeń – Pikniku Wojskowego oraz koncertu „Świętokrzyska droga......
  • Stypendium szkolne 2022/2023 W roku szkolnym 2022/2023 wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w postaci stypendium szkolnego należy składać w dniach od 01.09.2022r. do 15.09.2022 r. w Samorządowym Centrum Obsługi Oświaty......
  • Wniosek o wypłatę dodatku węglowego W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 16 sierpnia 2022 roku w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku węglowego. Wnioski o wypłatę dodatku węglowego w Gminie......
  • Absolutorium dla wójta za 2021 rok 23 czerwca Rada Gminy w Pawłowie pozytywnie oceniła pracę Marka Wojtasa na stanowisku Wójta Gminy Pawłów jednogłośnie udzielając mu wotum zaufania i absolutorium za rok 2021 r....
  • V Wojewódzki Bieg Szerzawski (relacja, wyniki, zdjęcia) Ponad 200 biegaczy rywalizowało w niedzielę, 5 czerwca, w V edycji Wojewódzkiego Biegu Szerzawskiego. Cudowna pogoda oraz wysoki poziom organizacji sprawił, iż wydarzenie możemy zaliczyć do bardzo udanych. Organizatorami tegorocznego......

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”
23 czerwca
20:43 2021

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!” cieszy się dużym uznaniem wśród uczniów i nauczycieli. W tym roku szkolnym do tej licznej grupy przyłączyli się również uczniowie naszej szkoły.

Zainteresowani wybrali PROJEKT EDUKACYJNY,  w ramach którego zrealizowali wiele tematów. Pierwszym był: „Każdy jest kowalem swojego losu” – tworzymy makietę Talerza Zdrowia i książkę kucharską pt. „Przepisy kulinarne kl. IV”, w skład której weszły jednodniowe przepisy 5 posiłków, opracowane zgodnie z piramidą żywieniową. Dzieci projektowały też okładkę tej książki. Tu bardzo przydatne okazały się prezentacje multimedialne pani Agnieszki Piskalskiej (specjalisty do spraw żywienia) i pana Pascala Brodnickiego, którzy udzielili dzieciom wielu cennych wskazówek i uświadomili, jak ważne jest łączenie zdrowego odżywiania z aktywnością fizyczną.Mając na uwadze ciągłe siedzenie przed komputerem w czasie zdalnego nauczania, uczniowie postanowili przez cały czas trwania projektu jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu: spacerując po lesie, grając w piłkę, jeżdżąc na rowerze lub ćwicząc na siłowni szkolnej. Swoją postawą zarazili całe  rodziny.

Dzieci nie tylko wymyślały  przepisy, ale również (czasami pod okiem mamy) tworzyły ciekawe potrawy, które były i smaczne, i zdrowe, i kolorowe „gdyż ludzie jedzą przede wszystkim oczyma”.

Kolejnym zadaniem było poznawanie roli aktywności fizycznej i opracowanie quizu dla uczniów. Z pomocą przyszedł nauczyciel wychowanie fizycznego – pani M. Dudek i fizjoterapeuta – pani M. Figiel.

Każdy z nas wie, że nawyki żywieniowe się zmieniają i zależą od tradycji różnych krajów. Nasi uczniowie, w oparciu o wiedzę z internetu, wywiady ze starszymi ludźmi i materiały biblioteczne, wykonali 7 prezentacji plakatowych na temat: polskich dawnych i współczesnych nawyków żywieniowych, tradycyjnych potraw kuchni japońskiej, włoskiej, tureckiej, rosyjskiej, meksykańskiej i indyjskiej. W czasie prezentacji tych prac doszli do wniosku, że mieszkańcy różnych krajów jedzą to, co lubią, co jest uświęcone tradycją, ale wszyscy starają się zdrowo odżywiać, ponieważ wiedzą, jakie płyną z tego korzyści, nie tylko dla kondycji fizycznej, ogólnego zdrowia, ale też pracy naszego mózgu.

Świetlica szkolna przygotowywała przedstawienie teatralne na temat „Kolorowy świat witamin”. Dzieci uczyły się wierszyków i piosenek uświadamiających zbawienny wpływ owoców i warzyw na nasz organizm. Projektowały pacynki – warzywa. Niestety pandemia uniemożliwiła doprowadzenie tego zadnia do końca. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uda się zaprezentować to przedstawienie szerszej widowni naszej szkoły. W realizacji tego przedsięwzięcia niezwykle przydatne były materiały naszej pielęgniarki szkolnej – pani M. Więcław.

Po realizacji tego projektu dzieci stały się świadomymi konsumentami. Wiedzą jak wybierać wartościowe produkty. Umieją czytać etykiety produktów i liczyć kalorie.

Pandemia i zdalne nauczanie spowodowały zwiększenie otyłości wśród uczniów, dlatego bardzo ważne było , żeby poznali również fakty i mity o odchudzaniu. Dzieci biorące udział w tym projekcie starały się zmieniać swój tryb życia, żeby mieć właściwą sylwetkę, otwarty umysł, dobrą pamięć i osiągać lepsze wyniki w nauce.

Dzięki tym działaniom uczniowie nie mieli czasu się nudzić, współpracowali ze sobą i wspierali się w trudnościach,  z którymi mierzyli się po raz pierwszy. Dokumentowanie ich działalności i  prace zespołowe stworzyły ciekawy obraz nauczania zdalnego. Były alternatywą biernego spędzania czasu przed komputerem.

Serdecznie dziękuję za wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia dyrektor  szkoły pani Renacie Cioroch, pani Mirosławie  Latała i Marcie Dudek, pani Marioli Więcław i pani Monice Figiel oraz nieocenionym Babciom, Dziadkom i Rodzicom. To dzięki nim udało się zrealizować ten ciekawy i potrzebny projekt. Wierzę, że nawyki, które zaszczepili w sobie uczestnicy, chęć walki o swoje zdrowie, pozostaną w ich świadomości na zawsze.

Koordynator projektu: Wiesława Rutkowska

Przetłumacz stronę

EnglishPolishUkrainian

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Szanowny Panie Wójcie , dwa pytania związane z gospodarką wodną w naszej gminie : 1)...

Witam serdecznie. Umowa na budowę sali gimnastycznej w Jadownikach już została podpisana. Zadanie w ramach...

Witam serdecznie. Jak już pisałem w poprzednim poście gmina będzie się ubiegać o tworzenie dodatkowych...

Logowanie