pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Oficjalne otwarcie hali sportowej w Pawłowie

Oficjalne otwarcie hali sportowej w Pawłowie
Listopad 14
23:19 2018

Dnia 9 listopada 2018  roku w Pawłowie uroczyście otwarto nową halę sportową.

Na tę okoliczność przybyli licznie zaproszeni goście z województwa, powiatu, gminy, których przywitał prowadzący – Maciej Bidziński.

Cała społeczność szkoły o godzinie 11.00 udała się na halę sportową, aby uczestniczyć w tym ważnym dla szkoły wydarzeniu. Uczniowie, którzy nie brali udziału w części artystycznej wraz z nauczycielami i dyrekcją zajęli miejsca na trybunach.

Uroczystość rozpoczęła się międzypokoleniowym korowodem sportowym, w którym uczestniczyli między innymi nasi uczniowie przebrani w stroje sportowe i ludowe.

Następnie  o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewano cztery zwrotki  hymnu państwowego do którego komendę wydał uczeń klasy VIII – Paweł Gawlik w związku z akcją Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej oraz Radą Dzieci i Młodzieży bicia „Rekordu dla Niepodległej”.

Nowy obiekt sportowy poświęcił proboszcz  parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowie – Jan Seta. Życzył samych rekordów i zwycięstw.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wójt Gminy Pawłów – Marek Wojtas, Marszałek Województwa świętokrzyskiego  – Adam Jarubas, Dyrektor szkoły w Pawłowie – Wiktor Cieśla, mistrz świata w trójboju siłowym – Jarosław Olech, prezes firmy „Darco” oraz uczniowie naszej szkoły.

Wójt Gminy Pawłów  – Marek Wojtas w swoim wystąpieniu przedstawił historię budowy obiektu. Rozpoczęła ona się w 2016 roku. Jest to nowoczesna hala z boiskiem do piłki ręcznej, piłki nożnej halowej, kilka boisk do piłki siatkowej, do koszykówki, korty tenisowe. Budynek posiada pełne zaplecze sanitarne, szatnie dla sportowców, widownię na 350 miejsc. Hala jest bezpośrednio połączona łącznikiem z budynkiem szkoły co będzie znaczącym ułatwieniem dla korzystających z niej uczniów. Oddana do użytku hala sportowa jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w powiecie starachowickim.

Uroczystość uświetnił występ dzieci i młodzieży z zespołu „Okrasa”. Zaprezentowali oni piosenki, widowiskowe tańce z kołami olimpijskimi, wachlarzami i pomponami.

Na zakończenie został rozegrany mecz old bojów w piłkę nożną. Arka Pawłów kontra Korona Kielce. Publiczność gorąco dopingowała podczas rozgrywanego meczu, który zakończył się wygraną gości.

Najbardziej z otwarcia cieszy się młodzież szkolna, która z małej salki gimnastycznej, a często korytarza ( na którym odbywały się lekcje w-f) przeniesie się do bezpiecznych, komfortowych i nowoczesnych warunków na nowoczesnej hali sportowej.

Opracowała: Katarzyna Stanecka
Fotogaleria:

 

 

 

O autorze

Mariusz Komenda

Mariusz Komenda

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pawłowie

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam. mam dość ważne pytanie dotyczące rowów przy gminnych drogach. Mianowicie - czy owe rowy...

Witam Droga na wynysłów wola o pomstę do nieba . Kiedy będzie...

Panie Wójcie Prosimy ponownie o wykonanie w Jadownikach Działkach pobocza i rowów dylatacyjnych. ...

Logowanie