pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Oddaj krew i ocal życie drugiej osobie – „Trasa Czerwonej Nitki” w Kielcach

Oddaj krew i ocal życie drugiej osobie – „Trasa Czerwonej Nitki” w Kielcach
22 maja
07:52 2018

Już 9 czerwca 2018 roku w Kielcach odbędzie się trzecia edycja ogólnopolskiego pikniku rodzinnego pn. „Trasa Czerwonej Nitki”, który promuje honorowe krwiodawstwo. W kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia będzie można oddać krew w  mobilnych punktach pobierania krwi. Na uczestników w każdym wieku będą czekać liczne atrakcje oraz wieczorny koncert Anity Lipnickiej. Piknik potrwa do godziny 22:00, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Krew to lek ratujący życie. Bez niego żadne zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe. Aby przypomnieć o tym, jak ważne jest systematyczne oddawanie krwi, Ministerstwo Zdrowia, Narodowe Centrum Krwi i Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, już po raz trzeci organizują piknik rodzinny pn. „Trasa Czerwonej Nitki”, promujący honorowe krwiodawstwo.

„Trasa Czerwonej Nitki” jest akcją, która aktywizuje polskie społeczeństwo i sprawia, że powstaje społeczność honorowych krwiodawców. To dzięki krwiodawcom jesteśmy w stanie pomagać codziennie dziesiątkom pacjentów leczonych w szpitalach. Dlatego zachęcajmy do oddawania krwi i przyłączajmy się do grona Honorowych Dawców Krwi. Jest to szczególnie ważne z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny, kiedy więcej podróżujemy, a część stałych dawców przebywa na urlopach – powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Piknik będzie okazją do oddania krwi w mobilnym punkcie. Podczas wydarzenia na krwiodawców będą czekały także liczne atrakcje. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w grach, pobawić się na dmuchańcach, zobaczyć szczudlarzy oraz występy zabawnych mimów. Dla dorosłych przygotowano rozrywki w strefie bezpiecznej jazdy, a wśród nich: crash test stworzony w wirtualnej rzeczywistości czy alkogogle. Wszyscy uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami. Wieczór uświetni występ Anity Lipnickiej, Magdy Femme i Marcina Czerwińskiego.

O tym, że event promujący honorowe krwiodawstwo odbędzie się w Kielcach zdecydowali internauci podczas głosowania. Cieszę się, że tym razem będziemy wspólnie promować honorowe krwiodawstwo i zachęcać do oddawania krwi w stolicy województwa świętokrzyskiego. Dlatego zapraszam 9 czerwca 2018 r. do Amfiteatru Kadzielnia, pokażmy, że „Łączy nas krew, która ratuje życie” powiedziała dr n. farm. Beata Rozbicka, dyrektor Narodowego Centrum Krwi.

„Trasa Czerwonej Nitki” powstała w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twoja krew, moje życie”, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie leczenia krwią, a także podkreślenie znaczenia systematycznego oddawania krwi. Organizatorami kampanii są Ministerstwo Zdrowia
i Narodowe Centrum Krwi.

O autorze

Piotr Maj

Piotr Maj

Kierownik Referatu Organizacyjnego, Urząd Gminy w Pawłowie, tel. 41 272 16 14 wew. 114

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Panie Wójcie czy można się jeszcze dopisać do tej fotowoltaniki...

Dzieci chętnie wzięły udział w akademii, pięknie mówiły wierszyki i śpiewały. Gratulacje dla Pań za...

Wybory, wyborami, a ugór w Chybicach jak stal tak stoi... Panie Wójcie miło z Pana...

Logowanie