pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Nowe harmonogramy odbioru odpadów na 2020 rok

Nowe harmonogramy odbioru odpadów na 2020 rok
14 stycznia
13:34 2020

Od 1 stycznia 2020 roku zaczęły obowiązywać nowe harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na terenie naszej gminy. Mieszkańcom dostarczy je firma wywożąca odpady. Harmonogramy będzie można pobrać również ze strony internetowej urzędu jak i w samym urzędzie gminy. Mieszkańcy nieruchomości, do których jest utrudniony dojazd otrzymają odrębny harmonogram odbioru odpadów.

W nowym roku nieznacznej zmianie ulegną zasady odbioru odpadów komunalnych. Mieszkańcy otrzymają nowy worek do segregacji odpadów koloru fioletowego – przeznaczonego do odbierania odzieży i tekstyliów. W okresie od kwietnia do października odpady zmieszane (niesegregowane) oraz bioodpady będą odbierane dwa razy w miesiącu. Pozostałe zasady odbioru odpadów komunalnych nie ulegną zmianie.

Odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte opony (4 szt.) będą odbierane z częstotliwością dwa razy w roku. Ważną informacją jest zniesienie obowiązku powiadamiania firmy o odpadach, które mają zostać odebrane.

Nie ulegną zmianie zasady odbierania przeterminowanych leków, które można oddać do specjalnych pojemników ustawionych w aptekach na terenie gminy Pawłów. Również zużyte baterie możemy wrzucić do pojemników ustawionych w szkołach i ośrodkach zdrowia.

Zmienią się zasady odbierania odpadów budowlanych i remontowych. Od stycznia mieszkańcy będą je sami dostarczać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pawłowie (plac za remizą OSP, obok budynku GOKSiR), gdzie przeszkolony pracownik będzie sprawdzał czy są dobrze posegregowane i czy pochodzą z gospodarstw domowych, a nie np. z działalności gospodarczej. Szczegółowy sposób przyjmowania odpadów zostanie określony w Regulaminie, który zostanie umieszczony na stronie internetowej urzędu.

Pobierz (PDF):

HARMONOGRAM TRUDNYCH DOJAZDÓW:

Pobierz

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Dzień dobry Panie Wójcie mam do Pana kilka pytań. Chciałabym się dowiedzieć co z połończeniem...

W ubiegłym roku zmieniliśmy ogrzewanie domu z węglowego na gazowe. Moje pytanie jest następujące: czy...

Witam serdecznie. Na początek chcę zaznaczyć, że brak planu zagospodarowania przestrzennego nie jest żadną przeszkoda...

Logowanie