pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili
  • Wniosek o zwrot podatku akcyzowego (luty 2022) Od 1 do 28 lutego rolnicy, którzy chcą odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy wykorzystywany do produkcji rolnej mogą złożyć w Urzędzie Gminy w Pawłowie wniosek o zwrot podatku......
  • Stopień alarmowy ALFA-CRP na terenie całego kraju Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP, dotyczący cyberprzestrzeni, na obszarze całego kraju. Stopień alarmowy obowiązuje od wtorku 18 stycznia (od godz. 23:59) do niedzieli 23 stycznia......
  • Nabór wniosków na usuwanie wyrobów zawierających azbest w 2022 roku Wójt Gminy Pawłów informuje mieszkańców Gminy Pawłów, że w roku 2022 na terenie Gminy planowana jest  realizacja programu usuwania wyrobów zawierających azbest....
  • Zagrożenia zimowe Zimowa aura niesie  ze sobą wiele zagrożeń. Ujemne temperatury, przenikliwy wiatr i duża wilgotność sprzyjają wychłodzeniu organizmu. Stanowi to realne zagrożenie szczególnie dla osób dotkniętych problemem bezdomności. Zdarza się jednak,......
  • Życzenia noworoczne Z okazji nadchodzącego Nowego 2022 Roku, składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, ciepła i miłości w rodzinach, wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń, wielu sukcesów, satysfakcji i optymizmu oraz realizacji osobistych zamierzeń. Wszystkim......

Nauka zdalna dla uczniów klas I-VIII od 20.12.2021r. – 9.01.2022r.

Nauka zdalna dla uczniów klas I-VIII od 20.12.2021r. – 9.01.2022r.
16 grudnia
20:44 2021

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. uczniowie klas I-VIII przechodzą na naukę zdalną.

Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od poniedziałku, 20 grudnia i będą obowiązywały do niedzieli, 9 stycznia 2022r.

7 stycznia to dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

Praca świetlicy, dowozy i  nauka dla dzieci w przedszkolach pozostaje bez zmian.

Tygodniowy plan nauczania jest taki sam jak w nauczaniu stacjonarnym,

– każda lekcja odbywa się online,

– godzina online nie dłuższa niż 30 min.,

– pozostała część lekcji bez użycia monitorów ekranowych.

Obecność zdalną (OZ) odnotowuje się w dzienniku elektronicznym – nieobecność zdalną (NZ)  – nieobecność zdalna usprawiedliwiona (NU).

Uczniom z rodzin wielodzietnych lub w trudnych sytuacjach sprzęt komputerowy wypożyczamy i podpisujemy umowy o użyczenie sprzętu  w sekretariacie szkoły.

Zajęcia specjalistyczne dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego będą realizowane na terenie szkoły w bezpośrednim kontakcie ucznia z osobą prowadzącą te zajęcia. Wynika to z konieczności zapewnienia ciągłości wsparcia udzielanego w bezpośrednim kontakcie przez nauczycieli i specjalistów w procesie terapeutycznym. 

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, dyrektor – na wniosek rodzica – umożliwia opiekę świetlicową. Dyrektor szkoły umożliwia dzieciom objętym tą opieką realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.

Na terenie szkoły można organizować konsultacje indywidualne, grupowe dla uczniów przygotowujących się do egzaminu  ósmoklasisty lub dla uczniów przygotowujących się do II etapów konkursów kuratoryjnych. Korzystanie z konsultacji jest dobrowolne.

W dniach 20-22 grudnia 2021 r. można organizować w szkole zajęcia wspomagające.

Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach – co do zasady 4 dni robocze (3-5  stycznia) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny. 7 stycznia dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania (wg stanu na dziś).

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Panie Wójcie, proszę o sprawdzenie oświetlenia w całej gminie, bo nie tylko w tym miejscu...

Witam serdecznie. Dziękuję za zgłoszenie. Po Nowym Roku dokonamy przeglądu oświetlenia we wskazanym przez Pana...

Mam prośbę aby ktoś sie zainteresował oświetleniem ulicznym. Ostatnio jechałem przez Jawór, Wagony i w...

Logowanie