pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

„Nauczyciele każdego kraju mają – rzec by można – jego przyszłość w swoich rękach”

„Nauczyciele każdego kraju mają – rzec by można – jego przyszłość w swoich rękach”
28 października
12:08 2014

Słowa te w pełni oddają ciężar odpowiedzialności, jaki spoczywa na pedagogach. Podobnie jak górnicy, żołnierze oraz przedstawiciele służby zdrowia należą do osób, których praca zawodowa ma szczególny charakter. Dlatego też 14 października każdego roku wszyscy nauczyciele obchodzą swoje święto.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie niezmiennie pamiętają o Dniu Edukacji Narodowej. 13 października 2014r. przygotowali bowiem pod kierunkiem p. Renaty Radeckiej i p. Dariusza Dygasa wspaniałą akademię, by uczcić to wyjątkowe wydarzenie.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie pani dyrektor Wanda Ciepielewska powitała w murach naszej szkoły szacownych gości, którzy podczas tego ważnego dnia zaszczycili nas swoją obecnością. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele władz gminy: p. Marek Wojtas – Sekretarz Gminy Pawłów, p. Róża Koszarska-Duda – Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Gminy w Pawłowie oraz p. Zdzisław Zapała – Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Pawłowie. Pani dyrektor gorąco podziękowała za przybycie p. Halinie Piwnik – emerytowanej nauczycielce oraz p. Renacie Nowak – wiceprzewodniczącej Rady Rodziców. Równie gorąco powitała uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Następnie przedstawiciele władz gminy przekazali p. Wandzie Ciepielewskiej nominację na dyrektora Szkoły Podstawowej w Godowie. Wraz z gronem pedagogicznym złożyli pani dyrektor serdeczne gratulacje i życzyli dalszych sukcesów.

Pani dyrektor, zabierając głos, przypomniała, jak ważnym dniem jest 14 października dla wszystkich ludzi związanych z edukacją. Nadmieniła, iż nauczyciele to osoby, na których spoczywa wielka odpowiedzialność. Dlatego też każdy pedagog powinien do swej pracy podchodzić z wiarą, pasją i oddaniem. Później życzyła wszystkim nauczycielom prawdziwej satysfakcji z wykonywanego zawodu oraz wspaniałych owoców w postaci laurów, które zdobędą uczniowie, torując sobie w ten sposób drogę do pięknej przyszłości. W tym momencie uroczystości pani dyrektor podziękowała także wszystkim nauczycielom pracującym w Szkole Podstawowej w Godowie za całoroczną, wytężoną pracę. Wyróżniła kilkoro pedagogów, którzy w roku szkolnym 2013/2014 z dużym zaangażowaniem wykonywali swoje obowiązki. Do nich została skierowana nagroda dyrektora.

Następnie zaprezentowali się uczniowie. Pięknymi wierszami oraz piosenkami wyrażali pedagogom swą wdzięczność za cierpliwość, życzliwość, zrozumienie i okazywane serce. Szczerze dziękowali także za codzienny trud włożony w ich wychowywanie, nauczanie oraz przygotowywanie do życia w społeczeństwie jako jego wzorowy obywatel.

Po skończonej akademii wzruszeni nauczyciele odebrali z rąk swoich podopiecznych symboliczny podarunek w postaci pięknej róży.

Opracowała: Magdalena Graczak

Fotogaleria:

O autorze

Mariusz Wójcicki

Mariusz Wójcicki

Szkoła Podstawowa w Łomnie - splomno.edupage.org Szkoła Podstawowa w Godowie - spgodow.edupage.org

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2020 roku

Pobierz harmonogramy na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Szanowny Panie Wójcie, chciałabym zapytać czy wiadomo coś więcej na temat budowy drogi na planowanej...

Witam serdecznie. Droga Łomno Parcele w kierunku Brzezia jest drogą powiatową. Odcinek od Brzezia aż...

Witam serdecznie. Dane nie zostały przekazane, bowiem nie było ku temu podstawy prawnej. Pozdrawiam....

Logowanie