pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili
  • Turniej Piłki Siatkowej Kobiet/Mężczyzn (10.03.2019) Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie oraz Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus zapraszają na Turniej Piłki Siatkowej Kobiet/Mężczyzn o Puchar Marka Wojtasa, Wójta Gminy Pawłów, który odbędzie się 10...
  • Budżet na 2019 rok uchwalony W dniu 28 grudnia 2018 r. Rada Gminy w Pawłowie jednogłośnie przyjęła budżet na 2018 rok.  Zakłada on wydatki na poziomie ponad 75 mln złotych, z czego ponad 20.5 mln...
  • Gmina Pawłów liderem inwestycji sportowych 20 grudnia w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie roku sportowego 2018. Wśród uhonorowanych samorządów znalazła się Gmina Pawłów, która bieżącym roku zakończyła realizację dwóch inwestycji z wykorzystaniem...
  • Zmiany w odpadach w nowym roku Od 1 stycznia 2019 roku na terenie gminy Pawłów zmianie ulegnie dotychczasowy system gospodarki odpadami komunalnymi. Zaczną obowiązywać nowe stawki za odbiór odpadów, a także rozszerzona zostanie segregacja odpadów o...
  • SRWŚ: Premie na zakładanie działalności gospodarczej Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej informuje, iż w terminie od 7 do 25 stycznia 2019 r. przeprowadzi nabór wniosków dla osób chcących uruchomić działalność gospodarczą. Premie w wysokości 50 000 zł mogą...

NA 100-LECIE NIEPODLEGŁEJ POLSKI JUŻ W ODREMONTOWANEJ SZKOLE

NA 100-LECIE NIEPODLEGŁEJ POLSKI JUŻ W ODREMONTOWANEJ SZKOLE
12 listopada
23:10 2018

W czwartek 8 listopada obchodziliśmy w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wandy Pomianowskiej w Radkowicach wyjątkową uroczystość. Po ponad rocznej nieobecności z powodu generalnego remontu obiektu znów uczymy się u siebie. Powrót do szkoły zbiegł się w czasie z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnów państwowego i szkoły. Dyrektor szkoły pan Marcin Głowacki przywitał serdecznie wszystkich przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Pawłów pan Marek Wojtas, Przewodniczący Rady Gminy pan Henryk Więcław, Kierownik Samorządowego Centrum Oświaty w Pawłowie pani Róża Koszarska-Duda, Sekretarz Gminy Pawłów pan Krzysztof Charemski, Radny Gminy Stanisław Pocheć i Radny powiatu starachowickiego pan Andrzej Duda, wykonawca inwestycji pan Janusz Szymański, kierownik budowy pan Paweł Cieślik, Świętokrzyski Wojewódzki Konserwator Zabytków pani Anna Żak-Stobiecka i Kierownik Zabytków Nieruchomych, Założeń Rezydencyjnych i Zieleni z Kielc pani Joanna Modras, Kierownik Inwestycji Gospodarki Komunalnej i Planowania Przestrzennego pan Mirosław Sepioło ksiądz proboszcz Cezary Lerka, Komendant Gminnej Straży Pożarnej pan Henryk Cioroch, przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą panią Moniką Pocheć i zastępcą przewodniczącej panią Joanną Rychta, bratanica patronki szkoły – pani Joanna Winkowska z mężem Piotrem, dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół gminy Pawłów, emerytowani nauczyciele, sołtysi oraz rodzice.

Ksiądz proboszcz Cezary Lerka poświęcił pomieszczenia szkoły, a wybrani goście dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi.

Następnie zaprezentowany został program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Przedstawienie łączyło w treściach dwa wydarzenia: 100 rocznicę odzyskania niepodległości oraz oddanie odremontowanej szkoły. Krótko przypomniano historię powstania Szkoły w Radkowicach. Niezwykle wzruszająca okazała się pantomima z białym orłem oraz trzema czarnymi, symbolizującymi zaborców. Uwagę słuchaczy zwróciły wykonania pieśni patriotycznych w ciekawych aranżacjach muzycznych, jak również pieśni ludowe. Dzieci przygotowane zostały przez panie: Annę Prostak-Latała, Edytę Lipczyńską, Milenę Sobieraj, natomiast o oprawę muzyczną zadbała pani Aleksandra Bicz, dekoracje wykonały panie Beata Wrzesień i Jolanta Drążek.

Pan dyrektor Marcin Głowacki podziękował wszystkim pracownikom: w tym nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie szkoły aby w niej od 5 listopada mogli uczyć się uczniowie oraz do przygotowania uroczystego otwarcia budynku w dniu 8 listopada 2018 r.

Szczególne wyrazy wdzięczności dyrektor szkoły przekazał osobom, które czynnie uczestniczyły podejmując liczne starania od momentu planowania aż po wykonanie remontu budynku szkoły – władzom wojewódzkim, gminy i samorządu, inwestorowi, konserwatorowi zabytków, byłym dyrektorom szkoły a także rodzicom.

Ważnym momentem całej uroczystości było przekazanie pod koniec całej uroczystości dla naszej szkoły pomocy dydaktycznych w postaci tabletów i pomocy do nauki matematyki od Pana Wójta Gminy Pawłów Marka Wojtasa jak i również cennej pamiątki rodzinnej przez Panią Joannę Winkowską – Krzyża Wolności i Solidarności, którym została uhonorowana przez Prezydenta Polski po śmierci w czerwcu 2018 r. w Instytucie Pamięci Narodowej w Kielcach Pani Wanda Pomianowska.

Dyrektor szkoły składa również serdeczne podziękowania dla Państwa Aldony i Mariusza Ulińskich za udostępnienie pomieszczeń sali domu weselnego w Radkowicach na poczęstunek dla przybyłych gości, a Pani Julii Figiel oraz rodzicom za przygotowanie smacznego poczęstunku.

Zapewne to niezwykłe wydarzenie wpisze się na długo i trwale w pamięci wszystkich uczniów, społeczności lokalnej i całej historii Szkoły w Radkowicach.

Opracowali: Edyta Lipczyńska i Marcin Głowacki

O autorze

Mariola Lichocka

Mariola Lichocka

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam. Hala sportowa działa w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. GOKSiR prowadzi swoją...

Witam. Potwierdzam że za halą sportową w okolicach placu zabaw jest planowana siłownia plenerowa. Gmina...

Szanowni Włodarze , wzrost cen za śmieci o 100% to chyba troche przesada...ja nawet nie...

Logowanie