pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili
  • Życzenia: Święta Wielkanocne Zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych oraz nadziei i pokoju, które niezmiennie niesie ze sobą Dzień Zmartwychwstania Pańskiego, a także spełnienia wszystkich życzeń składanych sobie wzajemnie przy wielkanocnym stole życzą wszystkim mieszkańcom...
  • Dofinansowanie do sterylizacji psów i kotów Wójt gminy Pawłów Marek Wojtas podpisał zarządzenie w sprawie ustalenia „Regulaminu dofinansowania do zabiegów sterylizacji lub kastracji psów i kotów na terenie gminy Pawłów w 2019 roku....
  • Pełnowymiarowe boisko trawiaste powstanie w Pawłowie Samorząd gminy Pawłów kontynuuje prace nad stworzeniem w Pawłowie kompleksu sportowego. W  połowie marca ruszyły prace budowlane pełnowymiarowego boiska trawiastego do piłki nożnej....
  • Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich: Harmonogram zebrań wiejskich (kwiecień 2019) Wójt Gminy Pawłów Marek Wojtas podaje do publicznej wiadomości harmonogram zebrań wiejskich, które wyłonią nowych sołtysów i Rady Sołeckie....
  • Budżet na 2019 rok uchwalony W dniu 28 grudnia 2018 r. Rada Gminy w Pawłowie jednogłośnie przyjęła budżet na 2018 rok.  Zakłada on wydatki na poziomie ponad 75 mln złotych, z czego ponad 20.5 mln...

NA 100-LECIE NIEPODLEGŁEJ POLSKI JUŻ W ODREMONTOWANEJ SZKOLE

NA 100-LECIE NIEPODLEGŁEJ POLSKI JUŻ W ODREMONTOWANEJ SZKOLE
Listopad 12
23:10 2018

W czwartek 8 listopada obchodziliśmy w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wandy Pomianowskiej w Radkowicach wyjątkową uroczystość. Po ponad rocznej nieobecności z powodu generalnego remontu obiektu znów uczymy się u siebie. Powrót do szkoły zbiegł się w czasie z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnów państwowego i szkoły. Dyrektor szkoły pan Marcin Głowacki przywitał serdecznie wszystkich przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Pawłów pan Marek Wojtas, Przewodniczący Rady Gminy pan Henryk Więcław, Kierownik Samorządowego Centrum Oświaty w Pawłowie pani Róża Koszarska-Duda, Sekretarz Gminy Pawłów pan Krzysztof Charemski, Radny Gminy Stanisław Pocheć i Radny powiatu starachowickiego pan Andrzej Duda, wykonawca inwestycji pan Janusz Szymański, kierownik budowy pan Paweł Cieślik, Świętokrzyski Wojewódzki Konserwator Zabytków pani Anna Żak-Stobiecka i Kierownik Zabytków Nieruchomych, Założeń Rezydencyjnych i Zieleni z Kielc pani Joanna Modras, Kierownik Inwestycji Gospodarki Komunalnej i Planowania Przestrzennego pan Mirosław Sepioło ksiądz proboszcz Cezary Lerka, Komendant Gminnej Straży Pożarnej pan Henryk Cioroch, przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą panią Moniką Pocheć i zastępcą przewodniczącej panią Joanną Rychta, bratanica patronki szkoły – pani Joanna Winkowska z mężem Piotrem, dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół gminy Pawłów, emerytowani nauczyciele, sołtysi oraz rodzice.

Ksiądz proboszcz Cezary Lerka poświęcił pomieszczenia szkoły, a wybrani goście dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi.

Następnie zaprezentowany został program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Przedstawienie łączyło w treściach dwa wydarzenia: 100 rocznicę odzyskania niepodległości oraz oddanie odremontowanej szkoły. Krótko przypomniano historię powstania Szkoły w Radkowicach. Niezwykle wzruszająca okazała się pantomima z białym orłem oraz trzema czarnymi, symbolizującymi zaborców. Uwagę słuchaczy zwróciły wykonania pieśni patriotycznych w ciekawych aranżacjach muzycznych, jak również pieśni ludowe. Dzieci przygotowane zostały przez panie: Annę Prostak-Latała, Edytę Lipczyńską, Milenę Sobieraj, natomiast o oprawę muzyczną zadbała pani Aleksandra Bicz, dekoracje wykonały panie Beata Wrzesień i Jolanta Drążek.

Pan dyrektor Marcin Głowacki podziękował wszystkim pracownikom: w tym nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie szkoły aby w niej od 5 listopada mogli uczyć się uczniowie oraz do przygotowania uroczystego otwarcia budynku w dniu 8 listopada 2018 r.

Szczególne wyrazy wdzięczności dyrektor szkoły przekazał osobom, które czynnie uczestniczyły podejmując liczne starania od momentu planowania aż po wykonanie remontu budynku szkoły – władzom wojewódzkim, gminy i samorządu, inwestorowi, konserwatorowi zabytków, byłym dyrektorom szkoły a także rodzicom.

Ważnym momentem całej uroczystości było przekazanie pod koniec całej uroczystości dla naszej szkoły pomocy dydaktycznych w postaci tabletów i pomocy do nauki matematyki od Pana Wójta Gminy Pawłów Marka Wojtasa jak i również cennej pamiątki rodzinnej przez Panią Joannę Winkowską – Krzyża Wolności i Solidarności, którym została uhonorowana przez Prezydenta Polski po śmierci w czerwcu 2018 r. w Instytucie Pamięci Narodowej w Kielcach Pani Wanda Pomianowska.

Dyrektor szkoły składa również serdeczne podziękowania dla Państwa Aldony i Mariusza Ulińskich za udostępnienie pomieszczeń sali domu weselnego w Radkowicach na poczęstunek dla przybyłych gości, a Pani Julii Figiel oraz rodzicom za przygotowanie smacznego poczęstunku.

Zapewne to niezwykłe wydarzenie wpisze się na długo i trwale w pamięci wszystkich uczniów, społeczności lokalnej i całej historii Szkoły w Radkowicach.

Opracowali: Edyta Lipczyńska i Marcin Głowacki

O autorze

Mariola Lichocka

Mariola Lichocka

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Proszę o odpowiedź...

Witam serdecznie Panie Wójcie. Mam zapytanie ostatnio na sesji mówi Pan o dwóch rzeczach mianowicie...

Witam serdecznie. Zwracam się z pytaniem dotyczącym świetlic środowiskowych, które mają powstać na terenie gminy....

Logowanie