Z ostatniej chwili

Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych.

26 kwietnia
20:44 2022

26.04.2022 r. w Rytwianach odbyły się finały wojewódzkie w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych, w których uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki. Indywidualnie srebrny medal i tytuł wicemistrzyni województwa na dystansie 800 metrów zdobyła uczennica klasy 8a Zuzanna Pocheć.

Drużyna dziewcząt uplasowała się na drugim stopniu podium zdobywając wicemistrzostwo województwa świętokrzyskiego. Dziewczęta z klas ósmych wystąpiły w składzie: Zuzanna Pocheć, Julia Świetlik, Julia Kosiarska, Maria Głowacka i Barbara Gadowska.

Dobrze poradziły sobie również dziewczęta z młodszej kategorii wiekowej – rocznik 2009-2010, które w klasyfikacji drużynowej zajęły VI miejsce. Dziewczęta biegały w składzie: Joanna Pocheć, Lena Kulik, Amelia Latała, Zuzanna Majecka i Małgorzata Gadowska.

Chłopcy z tej samej kategorii wiekowej na dystansie 1000 metrów w składzie: Jan Pocheć, Adam Dyk, Krzysztof Stępień, Maciej Jagiełło i Łukasz Król zajęli V miejsce.

W najmłodszej kategorii wiekowej – w biegach indywidulnych na dystansie 500 metrów naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV: Aleksandra Orzeł, Maria Kulik, Ksawery Rutkowski i Miłosz Wojciechowski.

Do zawodów uczniów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Danuta Zieja, Jacek Śliwa i Krzysztof Tutka.

Opracował: Krzysztof Tutka