pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili
  • Pełnowymiarowe boisko trawiaste powstanie w Pawłowie Samorząd gminy Pawłów kontynuuje prace nad stworzeniem w Pawłowie kompleksu sportowego. W  połowie marca ruszyły prace budowlane pełnowymiarowego boiska trawiastego do piłki nożnej....
  • Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich: Harmonogram zebrań wiejskich (kwiecień 2019) Wójt Gminy Pawłów Marek Wojtas podaje do publicznej wiadomości harmonogram zebrań wiejskich, które wyłonią nowych sołtysów i Rady Sołeckie....
  • Budżet na 2019 rok uchwalony W dniu 28 grudnia 2018 r. Rada Gminy w Pawłowie jednogłośnie przyjęła budżet na 2018 rok.  Zakłada on wydatki na poziomie ponad 75 mln złotych, z czego ponad 20.5 mln...
  • Gmina Pawłów liderem inwestycji sportowych 20 grudnia w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie roku sportowego 2018. Wśród uhonorowanych samorządów znalazła się Gmina Pawłów, która bieżącym roku zakończyła realizację dwóch inwestycji z wykorzystaniem...
  • Zmiany w odpadach w nowym roku Od 1 stycznia 2019 roku na terenie gminy Pawłów zmianie ulegnie dotychczasowy system gospodarki odpadami komunalnymi. Zaczną obowiązywać nowe stawki za odbiór odpadów, a także rozszerzona zostanie segregacja odpadów o...

Marszałek Jarubas w Pawłowie

Marszałek Jarubas w Pawłowie
Lipiec 19
08:59 2017

W dniu 18 lipca Adam Jarubas – marszałek województwa świętokrzyskiego gościł w gminie Pawłów. Głównym celem wizyty marszałka było zapoznanie się ze stanem prac na inwestycjach, które dzięki wsparciu samorządu województwa świętokrzyskiego są realizowane na terenie naszej gminy.

Swoją wizytę marszałek rozpoczął w Pawłowie, gdzie odwiedził plac budowy hali sportowej w Pawłowie. Za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego gmina Pawłów pozyskała środki zewnętrzne na realizację tej inwestycji w kwocie 3,5 mln złotych, przy ogólnych kosztach inwestycji nieco ponad 8,4 mln zł.

Marszałek, wójt i sekretarz na placu budowy hali sportowej w Pawłowie

Następnie marszałek, w towarzystwie Marka Wojtasa, wójta gminy Pawłów i Krzysztofa Cheremskiego, sekretarza gminy udali się do Centrum Kulturowego Wsi Trzeszków „Kaczolandii”, gdzie spotkali się z sołtysami. Spotkanie było okazją do wręczenia nagród dla wyróżnionych sołtysów w konkursie Sołtys Roku, który odbył się podczas zjazdu sołtysów w Wąchocku. Nagrody otrzymali: Józef Lepiarz – sołtys Nieczulic, Mariola Orczyk – sołtys Dąbrowy oraz Jolanta Bryła – sołtys Brzezia.

W Trzeszkowie marszałek spotkał się z sołtysami

W Pokrzywnicy marszałek Jarubas obejrzał zabytkowy spichlerz, który wkrótce, dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, zostanie kompleksowo odnowiony. Znajdzie się tutaj świetlica środowiskowa, która stanowić będzie filię Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie.

W Pokrzywnicy zapoznał się z koncepcją przebudowy zabytkowego spichlerza

W trakcie krótkiego pobytu w Pokrzywnicy marszałek zapoznał się również z planami oraz problemami z którymi samorząd boryka się w zakresie zagospodarowania zbiornika „Wióry”.

O perspektywach rozwoju zbiornika „Wióry” rozmawiał z wójtem

W Zespole Szkół w Chybicach marszałek spotkał się z Dyrekcją oraz gronem pedagogicznym. Zapoznał się z koncepcją rozbudowy świetlicy oraz doposażeniem placówki w pomoce dydaktyczne w ramach projektu „Podnoszenie efektywności kształcenia w gminie  Pawłów poprzez wzmocnienie infrastruktury  edukacyjnej w   Zespole  Szkół  w Pawłowie, Zespole Szkół w Rzepinie i Zespole  Szkół w Chybicach”, współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego kwota kwotą ponad 2,54 mln  złotych, przy wkładzie  własnym nieco ponad 847 tysięcy złotych.

W Chybicach marszałek spotkał się z Dyrekcją i gronem pedagogicznym

W Szerzawach marszałek wizytował plac budowy boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Szerzawach, które realizowane jest podobnie jak hala w Pawłowie ze środków Ministerstwa Sportu.

Wizyta na placu budowy boiska wielofunkcyjnego w Szerzawach

Odwiedził również szerzawską winnicę, gdzie zapoznał się z procesem produkcji wina.

Wizyta w winnicy

Wizytę w gminie Pawłów marszałek zakończył na drodze gminnej Radkowice, realizowanej ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wizytę w gminie Pawłów marszałek zakończył na drodze gminnej w Radkowicach

Fotogaleria (Piotr Maj):

O autorze

Piotr Maj

Piotr Maj

Kierownik Referatu Organizacyjnego, Urząd Gminy w Pawłowie, tel. 41 272 16 14 wew. 114

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. Droga Pokrzywnica -Wymysłów została zgłoszona do remontu w ramach środków na przeciwdziałanie...

Witam serdecznie. W ostatnim czasie podjęliśmy rozmowy z gminą Starachowice, powiatem Starachowickim oraz innymi...

Witam W kinie SCK jest kartka tylko numery kart mieszkańców Starachowic....

Logowanie