pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili
  • Zaproszenie: II Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nocy Niepojęta” Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie – Godowie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Kałkowie – Godowie oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji  w...
  • SRWŚ: Premie na zakładanie działalności gospodarczej Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej informuje, iż w terminie od 7 do 25 stycznia 2019 r. przeprowadzi nabór wniosków dla osób chcących uruchomić działalność gospodarczą. Premie w wysokości 50 000 zł mogą...
  • Zagrożenia zimowe Zimowa aura niesie  ze sobą wiele zagrożeń. Ujemne temperatury, przenikliwy wiatr i duża wilgotność sprzyjają wychłodzeniu organizmu. Stanowi to realne zagrożenie szczególnie dla osób dotkniętych problemem bezdomności. Zdarza się jednak,...
  • I Sesja Rady Gminy w Pawłowie w kadencji 2018-2023 21 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy w Pawłowie w kadencji 2018 – 2023. Nowością jest możliwość śledzenia posiedzeń Rady „na żywo”, dzięki transmisji obrad do serwisu YouTube....
  • Cyfrowy Pawłów – Bezpłatne szkolenia komputerowe dla mieszkańców gminy Pawłów 252 osoby w wieku 25+ bezpłatnie podniesie swoje kompetencje dzięki nowemu projektowi realizowanemu przez Gminę Pawłów – „Cyfrowy Pawłów – rozwój kompetencji komputerowych mieszkańców gminy Pawłów”. Ruszyły zapisy na szkolenia....

Marszałek Jarubas w Pawłowie

Marszałek Jarubas w Pawłowie
19 lipca
08:59 2017

W dniu 18 lipca Adam Jarubas – marszałek województwa świętokrzyskiego gościł w gminie Pawłów. Głównym celem wizyty marszałka było zapoznanie się ze stanem prac na inwestycjach, które dzięki wsparciu samorządu województwa świętokrzyskiego są realizowane na terenie naszej gminy.

Swoją wizytę marszałek rozpoczął w Pawłowie, gdzie odwiedził plac budowy hali sportowej w Pawłowie. Za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego gmina Pawłów pozyskała środki zewnętrzne na realizację tej inwestycji w kwocie 3,5 mln złotych, przy ogólnych kosztach inwestycji nieco ponad 8,4 mln zł.

Marszałek, wójt i sekretarz na placu budowy hali sportowej w Pawłowie

Następnie marszałek, w towarzystwie Marka Wojtasa, wójta gminy Pawłów i Krzysztofa Cheremskiego, sekretarza gminy udali się do Centrum Kulturowego Wsi Trzeszków „Kaczolandii”, gdzie spotkali się z sołtysami. Spotkanie było okazją do wręczenia nagród dla wyróżnionych sołtysów w konkursie Sołtys Roku, który odbył się podczas zjazdu sołtysów w Wąchocku. Nagrody otrzymali: Józef Lepiarz – sołtys Nieczulic, Mariola Orczyk – sołtys Dąbrowy oraz Jolanta Bryła – sołtys Brzezia.

W Trzeszkowie marszałek spotkał się z sołtysami

W Pokrzywnicy marszałek Jarubas obejrzał zabytkowy spichlerz, który wkrótce, dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, zostanie kompleksowo odnowiony. Znajdzie się tutaj świetlica środowiskowa, która stanowić będzie filię Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie.

W Pokrzywnicy zapoznał się z koncepcją przebudowy zabytkowego spichlerza

W trakcie krótkiego pobytu w Pokrzywnicy marszałek zapoznał się również z planami oraz problemami z którymi samorząd boryka się w zakresie zagospodarowania zbiornika „Wióry”.

O perspektywach rozwoju zbiornika „Wióry” rozmawiał z wójtem

W Zespole Szkół w Chybicach marszałek spotkał się z Dyrekcją oraz gronem pedagogicznym. Zapoznał się z koncepcją rozbudowy świetlicy oraz doposażeniem placówki w pomoce dydaktyczne w ramach projektu „Podnoszenie efektywności kształcenia w gminie  Pawłów poprzez wzmocnienie infrastruktury  edukacyjnej w   Zespole  Szkół  w Pawłowie, Zespole Szkół w Rzepinie i Zespole  Szkół w Chybicach”, współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego kwota kwotą ponad 2,54 mln  złotych, przy wkładzie  własnym nieco ponad 847 tysięcy złotych.

W Chybicach marszałek spotkał się z Dyrekcją i gronem pedagogicznym

W Szerzawach marszałek wizytował plac budowy boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Szerzawach, które realizowane jest podobnie jak hala w Pawłowie ze środków Ministerstwa Sportu.

Wizyta na placu budowy boiska wielofunkcyjnego w Szerzawach

Odwiedził również szerzawską winnicę, gdzie zapoznał się z procesem produkcji wina.

Wizyta w winnicy

Wizytę w gminie Pawłów marszałek zakończył na drodze gminnej Radkowice, realizowanej ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wizytę w gminie Pawłów marszałek zakończył na drodze gminnej w Radkowicach

Fotogaleria (Piotr Maj):

O autorze

Piotr Maj

Piotr Maj

Kierownik Referatu Organizacyjnego, Urząd Gminy w Pawłowie, tel. 41 272 16 14 wew. 114

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie...

Witam. Poruszyła Pani bardzo istotną sprawę dotyczącą zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie gminy...

Pisze w załączniku. 200 zł...

Logowanie