pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili
  • Nowa nawierzchnia na boisku w Pawłowie Dobiegła końca realizacja inwestycji na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej w Pawłowie polegająca na wymianie nawierzchni....
  • Kolejne dwie drogi ukończone Dobiegły końca prace modernizacyjne na dwóch odcinkach dróg gminnych. W Szerzawach odnowiony został 520 metrowy odcinek drogi, zaś w Rzepinie Kolonii poprawiony został 90 metrowy fragment drogi do kościoła....
  • Droga w Rzepinie Pierwszym 9 lipca Marek Wojtas, Wójt Gminy Pawłów podpisał umowę na przebudowę drogi gminnej dojazdowej w miejscowości Rzepin Pierwszy. Remontowany będzie 230 metrowy odcinek drogi łączącej Rzepin Pierwszy z Rzepinem Kolonia....
  • Ruszyła modernizacja: aż pięć naborów wniosków w jednym terminie Od 21 czerwca 2021 r. można ubiegać się o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych”, i to we wszystkich pięciu jej obszarach. Wnioski Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje do......
  • Płomyk pamięci zapłonął dla ks. Infułata Czesława Wali 30 maja w Auli Jana Pawła II na terenie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie – Godowie odbył się wyjątkowy koncert pt. „Zapalmy płomyk pamięci” zorganizowany w I rocznicę śmieci......

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Mały Miś w świecie wielkiej literatury
22 czerwca
12:40 2021

W roku szkolnym 2020/2021 grupa 0d z Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka w Pawłowie przystąpiła do realizacji projektu: „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Aby uzyskać tytuł wzorowej placówki, należało zrealizować cztery z sześciu modułów. My zrealizowaliśmy wszystkie sześć:

Moduł I Książki dzieciństwa

Stworzyliśmy misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców. Wspólnie wyszukiwaliśmy ulubionych pozycji książkowych wg określonych przez Misiową Mamę tematów. Dzieci z rodzicami tworzyły recenzje ulubionych swoich książek.

Moduł II  Mały Miś w świecie emocji

Mały Miś poprzez opowiadania i wiersze wprowadził dzieci w świat emocji. Głównym celem modułu było kształtowanie u dzieci umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji oraz rozwijanie zdolności radzenia sobie z nimi.

Moduł III Dbamy o zdrowie z Małym Misiem

Dzieci wspólnie z Małym Misiem obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk i Dzień Zdrowego Śniadania. Układały rymowanki zachęcające do zdrowego odżywiania się. Samodzielnie komponowały zdrowe śniadanie.

Moduł IV Zmisiowany Eko – kalendarz

Moduł zakładał świętowanie w przedszkolu wybranych świąt ekologicznych, oczywiście z literackim akcentem. Dzieci wspólnie z nauczycielem wykonały kalendarz ekologiczny.

Moduł V Misiowe laboratorium „czterech żywiołów”

Moduł zakładał stworzenie „Księgi eksperymentów Małego Misia” według kategorii: ogień, ziemia, woda, powietrze, na podstawie propozycji podanych przez Misiową Mamę.

Moduł VI Mały Miś i supertajny projekt

Ostatni moduł misiowego projektu był króciutki, ale pełen ważnych wartości. Zakończony 15 maja, czyli w „Dzień Niezapominajki” miał za zadanie uzmysławiać dzieciom rolę bohaterów/autorytetów w ich życiu. Dlaczego supertajny? Dzieci poszukiwały w swoim otoczeniu superbohaterów. Z okazji „Dnia Niezapominajki” wyczarowały niespodziankę dla superbohatera – kartkę z motywem tego niepozornego kwiatuszka. „Dzień Niezapominajki” miał na celu ocalenie od zapomnienia:  ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Zachęcał do pielęgnowania życzliwości i pamięci o bliskich, do dostrzeżenia osób wyjątkowych, o dobrym sercu w najbliższym otoczeniu dziecka. „Supertajny projekt…” uczył dzieci postawy wdzięczności i otwartości. W tym dniu nie zapomnieliśmy również o polskiej przyrodzie i przypominaliśmy o potrzebie jej ochrony.

Udział w projekcie przyczynił się w dużym stopniu do rozwoju dzieci, a także do doskonalenia pracy własnej. Wymagał zaangażowania i moich dodatkowych działań, ale osiągnięte efekty posłużyły podniesieniu jakości pracy przedszkola. Przede wszystkim projekt stanowił atrakcyjną formę realizacji zadań przedszkola opisanych w podstawie programowej.

Za zrealizowanie wszystkich sześciu modułów nasza szkoła otrzymała tytuł wzorowej placówki.

Opracowała: Marzena Bracka

Fotogaleria:

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Szanowna Pani. Gmina Pawłów zajmuje się bezpańskimi zwierzętami w zakresie określonym ustawą o ochronie zwierząt....

Witam serdecznie. W odpowiedzi na Pana zapytanie informuje iż ubytki w nawierzchni drogowej zostały uzupełnione,...

Od lat zgłaszam problem bezdomności zwierząt. Gmina Pawłów jako jedyna to jakieś średniowiecze. Począwszy od...

Logowanie