pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili
  • Dodatek grzewczy dla gospodarstw domowych W dniu 19 września 2022 roku opublikowana została ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła, która weszła w życie dzień po jej......
  • Patriotyczne popołudnie w kałkowsko-godowskim Sanktuarium Niedzielne popołudnie 28 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie upłynęło pod znakiem patriotyzmu za sprawą dwóch arcyciekawych wydarzeń – Pikniku Wojskowego oraz koncertu „Świętokrzyska droga......
  • Stypendium szkolne 2022/2023 W roku szkolnym 2022/2023 wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w postaci stypendium szkolnego należy składać w dniach od 01.09.2022r. do 15.09.2022 r. w Samorządowym Centrum Obsługi Oświaty......
  • Wniosek o wypłatę dodatku węglowego W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 16 sierpnia 2022 roku w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku węglowego. Wnioski o wypłatę dodatku węglowego w Gminie......
  • Absolutorium dla wójta za 2021 rok 23 czerwca Rada Gminy w Pawłowie pozytywnie oceniła pracę Marka Wojtasa na stanowisku Wójta Gminy Pawłów jednogłośnie udzielając mu wotum zaufania i absolutorium za rok 2021 r....

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Mały Miś w świecie wielkiej literatury
22 czerwca
12:40 2021

W roku szkolnym 2020/2021 grupa 0d z Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka w Pawłowie przystąpiła do realizacji projektu: „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Aby uzyskać tytuł wzorowej placówki, należało zrealizować cztery z sześciu modułów. My zrealizowaliśmy wszystkie sześć:

Moduł I Książki dzieciństwa

Stworzyliśmy misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców. Wspólnie wyszukiwaliśmy ulubionych pozycji książkowych wg określonych przez Misiową Mamę tematów. Dzieci z rodzicami tworzyły recenzje ulubionych swoich książek.

Moduł II  Mały Miś w świecie emocji

Mały Miś poprzez opowiadania i wiersze wprowadził dzieci w świat emocji. Głównym celem modułu było kształtowanie u dzieci umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji oraz rozwijanie zdolności radzenia sobie z nimi.

Moduł III Dbamy o zdrowie z Małym Misiem

Dzieci wspólnie z Małym Misiem obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk i Dzień Zdrowego Śniadania. Układały rymowanki zachęcające do zdrowego odżywiania się. Samodzielnie komponowały zdrowe śniadanie.

Moduł IV Zmisiowany Eko – kalendarz

Moduł zakładał świętowanie w przedszkolu wybranych świąt ekologicznych, oczywiście z literackim akcentem. Dzieci wspólnie z nauczycielem wykonały kalendarz ekologiczny.

Moduł V Misiowe laboratorium „czterech żywiołów”

Moduł zakładał stworzenie „Księgi eksperymentów Małego Misia” według kategorii: ogień, ziemia, woda, powietrze, na podstawie propozycji podanych przez Misiową Mamę.

Moduł VI Mały Miś i supertajny projekt

Ostatni moduł misiowego projektu był króciutki, ale pełen ważnych wartości. Zakończony 15 maja, czyli w „Dzień Niezapominajki” miał za zadanie uzmysławiać dzieciom rolę bohaterów/autorytetów w ich życiu. Dlaczego supertajny? Dzieci poszukiwały w swoim otoczeniu superbohaterów. Z okazji „Dnia Niezapominajki” wyczarowały niespodziankę dla superbohatera – kartkę z motywem tego niepozornego kwiatuszka. „Dzień Niezapominajki” miał na celu ocalenie od zapomnienia:  ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Zachęcał do pielęgnowania życzliwości i pamięci o bliskich, do dostrzeżenia osób wyjątkowych, o dobrym sercu w najbliższym otoczeniu dziecka. „Supertajny projekt…” uczył dzieci postawy wdzięczności i otwartości. W tym dniu nie zapomnieliśmy również o polskiej przyrodzie i przypominaliśmy o potrzebie jej ochrony.

Udział w projekcie przyczynił się w dużym stopniu do rozwoju dzieci, a także do doskonalenia pracy własnej. Wymagał zaangażowania i moich dodatkowych działań, ale osiągnięte efekty posłużyły podniesieniu jakości pracy przedszkola. Przede wszystkim projekt stanowił atrakcyjną formę realizacji zadań przedszkola opisanych w podstawie programowej.

Za zrealizowanie wszystkich sześciu modułów nasza szkoła otrzymała tytuł wzorowej placówki.

Opracowała: Marzena Bracka

Fotogaleria:

Przetłumacz stronę

EnglishPolishUkrainian

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Szanowny Panie Wójcie , dwa pytania związane z gospodarką wodną w naszej gminie : 1)...

Witam serdecznie. Umowa na budowę sali gimnastycznej w Jadownikach już została podpisana. Zadanie w ramach...

Witam serdecznie. Jak już pisałem w poprzednim poście gmina będzie się ubiegać o tworzenie dodatkowych...

Logowanie