pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili
  • Turniej Piłki Siatkowej Kobiet/Mężczyzn (10.03.2019) Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie oraz Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus zapraszają na Turniej Piłki Siatkowej Kobiet/Mężczyzn o Puchar Marka Wojtasa, Wójta Gminy Pawłów, który odbędzie się 10...
  • Budżet na 2019 rok uchwalony W dniu 28 grudnia 2018 r. Rada Gminy w Pawłowie jednogłośnie przyjęła budżet na 2018 rok.  Zakłada on wydatki na poziomie ponad 75 mln złotych, z czego ponad 20.5 mln...
  • Gmina Pawłów liderem inwestycji sportowych 20 grudnia w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie roku sportowego 2018. Wśród uhonorowanych samorządów znalazła się Gmina Pawłów, która bieżącym roku zakończyła realizację dwóch inwestycji z wykorzystaniem...
  • Zmiany w odpadach w nowym roku Od 1 stycznia 2019 roku na terenie gminy Pawłów zmianie ulegnie dotychczasowy system gospodarki odpadami komunalnymi. Zaczną obowiązywać nowe stawki za odbiór odpadów, a także rozszerzona zostanie segregacja odpadów o...
  • SRWŚ: Premie na zakładanie działalności gospodarczej Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej informuje, iż w terminie od 7 do 25 stycznia 2019 r. przeprowadzi nabór wniosków dla osób chcących uruchomić działalność gospodarczą. Premie w wysokości 50 000 zł mogą...

Magiczne młodzieżowe zakończenie wakacji. Młodzi podsumowali dwa projekty.

Magiczne młodzieżowe zakończenie wakacji. Młodzi podsumowali dwa projekty.
04 września
13:34 2018

W piątek, 31 sierpnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie odbył się Wielki Finał dwóch projektów realizowanych przez pawłowską młodzież – „Archiwum Społeczne z Plusem” oraz „Kulturowo Kolorowo – Pokoloruj się na Plus”.

Archiwum Społeczne z Plusem

„Archiwum Społeczne z Plusem” to partnerski projekt Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie i Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus. Dwunastu młodych archiwistów przez ponad 6 miesięcy poszukiwało starych zdjęć, wspomnień, ciekawych historii czy dokumentów życia codziennego dokonując ich digitalizacji. Wyniki ich pracy można obejrzeć na kanale YouTube (https://www.youtube.com/channel/UC3pM85Stl34de4PYqkZIs5g) czy Facebookowym fanpagu (https://www.facebook.com/ArchiwumSpoleczneZPlusem/)

Grupę projektową tworzyła młodzież w wieku od 14 do 18 lat: Dominika Lipa, Monika Kardaś, Maria Skrzeczyna, Julia Kozieł, Karolina Cioroch, Izabela Tokarska, Wiktoria Maciąg, Karolina Rusin, Izabela Jasztal, Mateusz Stefański, Dawid Sławek i Adrian Latała.

Świętowanie projektu rozpoczęła Karolina Cioroch, która zaprezentowała swoje umiejętności pianistyczne wykonując utwór River Flows In You (org. wyk. Yiruma). Następnie Alicja Imiołek – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie powitała zaproszonych gości, a wśród nich: Marka Wojtasa – wójta gminy Pawłów, Henryka Więcława – Przewodniczącego Rady Gminy w Pawłowie, Krzysztofa Cieślika – radnego Rady Gminy w Pawłowie, sołtysów. Szczególne podziękowania dyrektor skierowała do licznie przybyłych seniorów, z którymi młodzież pracowała, rejestrując ich fascynujące historie.

Następne Dominika Lipa i Monika Kardaś zaprezentowały zebranym bogatą relację z realizacji projektu.


Następnie uwaga organizatorów skupiła się na seniorach, z którymi rozmawiali o czasach dawnych – o młodzieży sprzed lat, szkole… porównując tamte czasy z obecnymi.

Miłym akcentem było wręczenie wszystkim uczestnikom projektu pamiątkowych Certyfikatów Archiwisty Społecznego wraz z nagrodami książkowymi.


Za zakończenie młodzież realizująca projekt „Archiwum Społeczne z Plusem” zaprosiła zebranych do obejrzenia wystawy przedstawiającej realizację projektu, na skromny poczęstunek a następnie na finał projektu „Kulturowo Kolorowo – Pokoloruj się na Plus” wspólnie przygotowany wraz z młodzieżowymi członkami Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus.

Projekt „Archiwum Społeczne z Plusem” prowadzony był w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Kulturowo Kolorowo – Pokoloruj się na Plus

„Kulturowo Kolorowo – Pokoloruj się na Plus” to nietypowe wydarzenia – Koncert Muzyki Etnicznej oraz Młodzieżowy Festiwal Kolorów. Realizatorami projektu byli młodzi członkowie Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus.

Od 22 sierpnia w świetlicy środowiskowej trwały zajęcia warsztatowe z muzyki etnicznej oraz beatboxu prowadzone przez Studium Instrumentów Etnicznych oraz słynnego beatboxera Patryka Matela. Wzięło w nich udział około 20 osób. Organizatorki zadałby o przeprowadzenie naboru do projektu oraz oprawę techniczną warsztatów: zdrowy poczęstunek oraz stałą fotorelację udostępnianą na Facebooku Stowarzyszenia.

Łącznie warsztaty trwały 6 dni, dzieci oraz młodzież uczestnicząca w warsztatach poznawały nietypowe dotąd sposoby na muzykę. Warsztaty zabrały dzieci oraz młodzież w sześciodniową muzyczną podróż dookoła świata. Uczestnicy spotkali się z muzyką europejską afrykańską, brazylijską, kubańską i australijską. W ramach zajęć poznali instrumenty z tych kultur i techniki gry. Warsztaty były okazją do doskonałej dźwiękowej zabawy, ośmielenia się, nauczenia podstaw muzyki. Mamy nadzieje, że uczestnicy zapamiętali wiele rytmów i ćwiczą je w domu.  Warsztaty z beatboxu wspierały również pracę logopedy.

Finałowym elementem projektu był wspólny Koncert, który prowadzili uczennicy warsztatów, Studium Instrumentów Etnicznych, beatboxer, a nawet i publiczność. Ogromnie przeżycie dla uczestników tego wydarzenia.

Następnie na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się Młodzieżowy Festiwal Kolorów, moc atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Organizatorzy zadbali o kolorowe proszki holi oraz nagrody rzeczowe, które można było zdobyć podczas wielkiego losowania. Podczas wydarzenia zorganizowano także gry integracyjne.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus z załogą: Izabela Wrona, Dominika Lipa, Monika Kardaś oraz Izabela Jasztal. Współorganizatorami byli wolontariusze: Izabela Tokarska, Wiktoria Maciąg, Dominika Zabawska, Karolina Cioroch. Perfekcyjna drużyna do zadań specjalnych.

Projekt pn. „Kulturowo kolorowo – pokoloruj się na Plus” jest realizowany przez Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018 realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. 

Fotogaleria (Piotr Maj):

O autorze

Piotr Maj

Piotr Maj

Kierownik Referatu Organizacyjnego, Urząd Gminy w Pawłowie, tel. 41 272 16 14 wew. 114

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam! W roku 2019 przewidziane jest dofinansowanie do sterylizacji i kastracji psów i...

Witam. Hala sportowa działa w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. GOKSiR prowadzi swoją...

Witam. Potwierdzam że za halą sportową w okolicach placu zabaw jest planowana siłownia plenerowa. Gmina...

Logowanie