pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Konsultacje społeczne: Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Pawłów

Konsultacje społeczne: Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Pawłów
05 października
13:37 2016

Wkraczamy w końcowy etap prac nad Lokalnym Programem Rewitalizacji Gminy Pawłów. Poniżej publikujemy pierwszą wersję Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Pawłów. Zachęcamy Państwa do udziału w konsultacjach społecznych.

Poniżej znajdą Państwo Formularz Uwag, który można wydrukować i wypełnić tradycyjną metodą i dostarczyć do Urzędu Gminy lub elektronicznie i przesłać na adres konsultacje.pawlow@eprd.pl. Powyższy adres poczty elektronicznej będzie dla Państwa dostępny do zakończenia konsultacji społecznych. Mogą Państwo przesyłać na ten adres poczty elektronicznej swoje pytania, pomysły, uwagi i spostrzeżenia dotyczące procesu rewitalizacji Gminy Pawłów.

Pobierz: Formularz Uwag

Poniżej znajdą Państwo wzór fiszki projektowej, za pomocą której można przedstawiać swoje propozycje projektów, które, jako osoby prywatne, przedsiębiorstwa lub organizacje pozarządowe planujecie zrealizować w latach 2016-23 na obszarach Gminy Pawłów, zwłaszcza takie, które odnoszą się do obszarów rewitalizowanych. Jest to o tyle ważne, że część projektów, które będą komplementarne z Programem zostaną dopisane do dokumentu, co może stanowić wartość dodaną dla Państwa planowanych działań. Część ogłaszanych konkursów przewiduje dodatkowe punkty za projekty, które znajdują się na terenie rewitalizowanym, dlatego warto się zastanowić nad propozycjami projektów, zwłaszcza współfinansowanych ze środków zewnętrznych.

Pobierz: Wzór fiszki projektowej

Pragniemy poinformować, że odbędą się jeszcze dwa spotkania w ramach konsultacji społecznych Programu.

Pierwsze z nich, jako Spotkanie Otwarte będzie miało miejsce w środę, 12 października 2016 roku o godzinie  12.00 w Pawłowie – sala Gminny Ośrodek Kultury. Będzie ono zawierało prezentację Programu, a także element zgłaszania uwag oraz możliwość zadawania pytań dotyczących kształtu i zakresu dokumentu.

Agenda spotkania:
1. Prezentacja multimedialna głównych problemów zdiagnozowanych w ramach prac nad dokumentem, delimitacji przestrzennej obszaru rewitalizacji, celów Programu oraz planowanych działań – około 40 minut;
2. Pytania i propozycje uczestników konsultacji społecznych do prowadzących prezentację;
3. Rozdanie formularzy uwag (wzór poniżej);
4. Podsumowanie spotkania i zaproszenie na debatę w dniu 17 października 2016r.

Drugą formą konsultacji będzie Debata Publiczna, która zostanie poprowadzona przez moderatora oparciu o zgłaszane przez Państwa pytania, propozycje zmian zarówno w formie papierowej/elektronicznej, ale także w najważniejszych pytań i zagadnień, które zostały poruszone w trakcie pierwszego Spotkania Otwartego.

Debata odbędzie się w 17 październiku 2016 roku, w tym samym miejscu o godzinie 13.00.

Celem spotkań jest poznanie opinii Państwa na temat planowanych działań w ramach rewitalizacji i ewentualnie wprowadzenie korekt w odpowiedzi na zgłaszane propozycje i pomysły. Jednocześnie informujemy, że dokument będzie dostępny w poniedziałek 10 października 2016 r. w godzinach popołudniowych na stronie internetowej Gminy www.pawlow.pl/ oraz pod adresem: http://www.pawlow.rewitalizacja.eprd.pl/. Dokument zostanie również wystawiony do wglądu w budynku Urzędu Gminy w Pawłowie, gdzie będzie można zgłaszać drogą tradycyjną swoje wnioski i postulaty względem Programu Rewitalizacji. Jednocześnie cały czas do Państwa dyspozycji pozostaje adres mailowy konsultacje.pawlow@eprd.pl na który mogą Państwo skierować wszystkie swoje pomysły, wątpliwości i pytania odnoszące się do planowanego procesu rewitalizacji.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z prezentowanym dokumentem i aktywnego udziału w konsultacjach społecznych. To już ostatni moment, aby włączyć się w te działania i mieć realny wpływ na końcowy kształt dokumentu. Zamknięcie konsultacji społecznych i zgłaszania uwag nastąpi o godzinie 16.00 w dniu 17 października 2016. 

Serdecznie Zapraszamy do wspólnej pracy!

Pobierz: Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Pawłów (wersja pierwsza)

O autorze

Piotr Maj

Piotr Maj

Kierownik Referatu Organizacyjnego, Urząd Gminy w Pawłowie, tel. 41 272 16 14 wew. 114

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2020 roku

Pobierz harmonogramy na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam! Program dofinansowania zabiegów kastracji i sterylizacji psów i kotów rozpoczął się 15 stycznia 2020...

Witam. Program kastracji i sterylizacji. Przez połowę lipca nie dało rady się zapisać bo weterynarz...

Witam. Gmina zajmuje się koszeniem poboczy przy drogach gminnych i powiatowych. Przy drogach wojewódzkich koszeniem...

Logowanie