pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Konkurs Poezji Patriotycznej „Kto ty jesteś? Polak mały” w przedszkolu

Konkurs Poezji Patriotycznej „Kto ty jesteś? Polak mały” w  przedszkolu
14 maja
06:21 2018

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”. Nasze przedszkole również włączyło się w obchody tego ważnego święta i przystąpiło do konkursu organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Realizujemy zadania stawiane przez organizatora i staramy się o otrzymanie certyfikatu „Przedszkole Młodych Patriotów”.

11 maja 2018 r. przedszkolaki z grup „0”A, „0”B oraz „Słoneczek” realizowały kolejne zadanie konkursowe – wzięły udział w Konkursie Poezji Patriotycznej „Kto ty jesteś? Polak mały”. Do konkursu przystąpiło dziewiętnastu uczestników.  Dzieci zaprezentowały piękne wiersze o tematyce patriotycznej. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i ogromne podekscytowanie. Słuchając ich, można było doświadczyć uczuć od radości poprzez wzruszenie aż po refleksję i zadumę. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Przybyli rodzice i dziadkowie starali się wspierać pociechy swoją obecnością. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom recytacji, co z jednej strony ucieszyło jury, a z drugiej stało się przyczyną dość burzliwej dyskusji. W oczekiwaniu na werdykt dzieci śpiewały pieśni i piosenki patriotyczne. Spośród wszystkich uczestników konkursu  jury w składzie: p. Bożena Perchel, p. Ewa Koprowska i p. Agnieszka Głuszek wyłoniło laureatów. W kategorii 3, 4-latki:I miejsce – Maria Kępińska i Franciszek Wzorek, II – miejsce Kacper Kulik, III miejsce – Antonina Kwiecińska. W kategorii 5-latki: I miejsce – Kornelia Kulczyńska, II miejsce – Wiktor Głowacki, III miejsce – Julia Sieniek. W kategorii 6–latki: I miejsce – Jakub Skorupa, II miejsce – Miłosz Wojciechowski, III miejsce – Gabriela Wzorek. Dyrektor szkoły – pan Dariusz Linek pogratulował zwycięzcom i wręczył nagrody książkowe. Dodatkowo nagrodzeni zostali również wszyscy uczestnicy konkursu – Lena Jarosz, Marcelina Bryła, Miłosz Linek („Słoneczka”), Weronika Łojek, Bartłomiej Kosiarski, Jakub Trepka („0” B), Piotr Kończak, Wiktoria Pocheć, Piotr Gajdziński („0”A).

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu za wytrwałość w pamięciowym opanowaniu wierszy i za odwagę, jaką wykazali się występując przed zebraną publicznością.

 

  Opracowała: Agnieszka Skorupa

O autorze

Małgorzata Orczyk

Małgorzata Orczyk

Zespół Szkół w Chybicach

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Maj 2018
P W Ś C P S N
« Kwi    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam serdecznie. Problem ugoru przy szkole w miejscowości Chybice jest znany od dawna. Zarówno działka...

Witam serdecznie. Gmina Pawłów corocznie realizuje program opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt...

Witam serdecznie. W zakresie budowy kanalizacji w miejscowości Jadowniki nie ma żadnych zmian....

Logowanie