pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Konkurs Poezji Patriotycznej „Kto ty jesteś? Polak mały” w przedszkolu

Konkurs Poezji Patriotycznej „Kto ty jesteś? Polak mały” w  przedszkolu
14 maja
06:21 2018

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”. Nasze przedszkole również włączyło się w obchody tego ważnego święta i przystąpiło do konkursu organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Realizujemy zadania stawiane przez organizatora i staramy się o otrzymanie certyfikatu „Przedszkole Młodych Patriotów”.

11 maja 2018 r. przedszkolaki z grup „0”A, „0”B oraz „Słoneczek” realizowały kolejne zadanie konkursowe – wzięły udział w Konkursie Poezji Patriotycznej „Kto ty jesteś? Polak mały”. Do konkursu przystąpiło dziewiętnastu uczestników.  Dzieci zaprezentowały piękne wiersze o tematyce patriotycznej. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i ogromne podekscytowanie. Słuchając ich, można było doświadczyć uczuć od radości poprzez wzruszenie aż po refleksję i zadumę. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Przybyli rodzice i dziadkowie starali się wspierać pociechy swoją obecnością. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom recytacji, co z jednej strony ucieszyło jury, a z drugiej stało się przyczyną dość burzliwej dyskusji. W oczekiwaniu na werdykt dzieci śpiewały pieśni i piosenki patriotyczne. Spośród wszystkich uczestników konkursu  jury w składzie: p. Bożena Perchel, p. Ewa Koprowska i p. Agnieszka Głuszek wyłoniło laureatów. W kategorii 3, 4-latki:I miejsce – Maria Kępińska i Franciszek Wzorek, II – miejsce Kacper Kulik, III miejsce – Antonina Kwiecińska. W kategorii 5-latki: I miejsce – Kornelia Kulczyńska, II miejsce – Wiktor Głowacki, III miejsce – Julia Sieniek. W kategorii 6–latki: I miejsce – Jakub Skorupa, II miejsce – Miłosz Wojciechowski, III miejsce – Gabriela Wzorek. Dyrektor szkoły – pan Dariusz Linek pogratulował zwycięzcom i wręczył nagrody książkowe. Dodatkowo nagrodzeni zostali również wszyscy uczestnicy konkursu – Lena Jarosz, Marcelina Bryła, Miłosz Linek („Słoneczka”), Weronika Łojek, Bartłomiej Kosiarski, Jakub Trepka („0” B), Piotr Kończak, Wiktoria Pocheć, Piotr Gajdziński („0”A).

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu za wytrwałość w pamięciowym opanowaniu wierszy i za odwagę, jaką wykazali się występując przed zebraną publicznością.

 

  Opracowała: Agnieszka Skorupa

O autorze

Małgorzata Orczyk

Małgorzata Orczyk

Zespół Szkół w Chybicach

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2018 roku

Pobierz harmonogramy na 2017 rok

Kalendarz

Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

15 miejsc na całą gmine jest poprostu śmieszne!! Co mają rodzice zrobic ?? Bez...

Żłobek dla bezrobotnych. Super pomoc dla osób pracujących. Najlepiej zwolnic sie, dac dziecko do żłobka,...

A co z internetem w godowie. Klikomnet do tej pory nie wywiązał się z...

Logowanie