pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat, czyjś świat – podsumowanie akcji charytatywnych

Każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat, czyjś świat – podsumowanie akcji charytatywnych
20 lutego
07:21 2020

Nasi uczniowie, zarówno młodsi jak i starsi, kolejny już raz włączyli się do akcji charytatywnych organizowanych na terenie szkoły. W tym roku szkolnym były to akcje: „Razem na Święta – Świąteczna paczka”, WOŚP, „Góra Grosza”.

„Świąteczna paczka” to akcja, która na stałe wpisała się w działania SU. W ramach charytatywnej pomocy uczniowie, wraz ze swoimi rodzicami oraz nauczycielami, zbierali potrzebne dary. Następnie paczki zostały rozwiezione do potrzebujących rodzin zamieszkałych na terenie obwodu naszej szkoły.

Ważną i organizowaną od dawna akcją jest „Góra Grosza”. Jest to akcja ogólnopolska o charakterze dobroczynnym. Celem tej akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Nasi uczniowie mocno zaangażowali się w nią i przynosili drobne monety groszowe wierząc, że każda moneta może pomóc ich koledze lub koleżance. Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano ważenia oraz podliczenia wszystkich zebranych monet. Uczniowie naszej szkoły zebrali w sumie 98 kg monet, co dało w przeliczeniu 1048,77 zł. Przy okazji tej akcji zorganizowaliśmy szkolny konkurs „Góra Grosza”. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: klasa III a – I miejsce, klasa I a – II miejsce, grupa przedszkolna „Słoneczka – 4 l.” – III miejsce. Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy pozostałym klasom, które wzięły udział w konkursie.

Kolejną akcją, którą wsparli nasi uczniowie była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny –  28. finał odbywał się pod hasłem: „Wiatr w żagle”. Na terenie szkoły działał szkolny sztab WOŚP pod kierunkiem nauczycieli: Małgorzaty Łodej i Jolanty Gliwy. Wolontariusze: Bernadetta Lefek, Kinga Latała, Patrycja Moszczenko, Julia Kosiarska i Michał Tutka kwestowali na terenie szkoły oraz czynnie uczestniczyli we wszystkich akcjach zaplanowanych przez opiekunów. Do pomocy w organizację akcji związanych z WOŚP przyłączyły się również uczennice kl. VI b: Nikola Wiącek, Julia Głowacka, Wiktoria Jaros, Aleksandra Mazur oraz Dominika Pocheć, które pod czujnym okiem pani Małgorzaty Śliwczyńskiej przygotowały przepyszne kanapki. Natomiast uczennice Kalina Zięba, Wiktoria Jaros i Dominika Pocheć przygotowały plakat zachęcający do kupowania kanapek. Zainteresowanie kanapkami było ogromne i w znacznym stopniu zwiększyło kwotę zebranych pieniędzy na  cel zaplanowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 12 stycznia, w dniu finału, wolontariusze kwestowali przy kościele w Chybicach, a następnie udali się do gminnego sztabu WOŚP mieszczącego się w Pawłowie w celu rozliczenia i zakończenia całej akcji. W tym roku dzięki wsparciu i zaangażowaniu dużej grupy osób nasi wolontariusze w ciągu czterech dni uzbierali kwotę 4020,18 zł.

Z roku na rok zaangażowanie uczniów naszej szkoły, ich rodziców i nauczycieli w różne akcje charytatywne nabiera większego rozmachu. Obdarowywanych jest coraz więcej rodzin, które często z przyczyn losowych pozostają bez środków do życia. Z pewnością nasza pomoc jest dla nich bardzo ważna i bardzo potrzebna, pamiętajmy o tym, bo wdzięczność i radość w oczach, szczególnie obdarowanych dzieci, jest nie do opisania.

Nad prawidłowym przebiegiem akcji charytatywnych organizowanych na terenie szkoły czuwają opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, którzy dziękują przedszkolakom z grupy „Słoneczka”, uczniom, rodzicom i nauczycielom za zrozumienie, wsparcie i serce okazane potrzebującym.

Opracowała: Jolanta Gliwa

O autorze

Małgorzata Orczyk

Małgorzata Orczyk

Zespół Szkół w Chybicach

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2020 roku

Pobierz harmonogramy na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Szanowny Panie Wójcie, chciałabym zapytać czy wiadomo coś więcej na temat budowy drogi na planowanej...

Witam serdecznie. Droga Łomno Parcele w kierunku Brzezia jest drogą powiatową. Odcinek od Brzezia aż...

Witam serdecznie. Dane nie zostały przekazane, bowiem nie było ku temu podstawy prawnej. Pozdrawiam....

Logowanie