pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

„Jutro popłyniemy daleko…”. Zakończenie nauki gimnazjalistów i ósmoklasistów w Publicznej Szkole Podstawowej w Chybicach

„Jutro popłyniemy daleko…”. Zakończenie nauki gimnazjalistów i ósmoklasistów w Publicznej Szkole Podstawowej w Chybicach
Czerwiec 24
11:42 2019

W dniu 18 czerwca gimnazjaliści i ósmoklasiści z Chybic uroczyście pożegnali się ze szkołą. Ceremonię rozpoczęto tradycyjnym polonezem. Taniec ten zawsze wpływa na podniosłość uroczystości kończących naukę w szkole.

Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny pod hasłem „Jutro popłyniemy daleko…”, mający formę refleksji na temat minionych szkolnych lat i podkreślający wartości wspólnoty szkolnej, wypracowane przez wszystkie osoby, dla których szkoła w Chybicach jest miejscem pracy i miejscem nauki.

Uczniowie- poetycko i muzycznie- utrwalili przyjazną atmosferę, która pozytywnie wpływała na ich postrzeganie otaczającego świata. Tego typu przemyślenia harmonizowały ze świadomością, że świat otwiera przed naszymi uczniami kolejne drzwi… Optymizm młodzieży stanowi dobrą prognozę na ich przyszłość i każe wierzyć, że w nowych miejscach „odnajdą siebie, by żyć tak, jak wyśnili w najpiękniejszych snach”.

Wędrówka dalszymi drogami życia będzie prowadzić młodych ludzi, kończących naukę w naszej szkole, do realizacji zamierzonych celów, zapewniających najwyższą satysfakcję – w życiu osobistym i zawodowym.

W zaprezentowanym programie artystycznym- jako drogowskaz moralny- wskazali mądrość chrześcijańską, utrwaloną w biblijnej nauce Jezusa.

Niechaj nasi absolwenci płyną wodami życia, na statku nadziei i dobroci, sterując mądrością serca i umysłu na drugim człowieku skupionego.

Dyrektor- pan Dariusz Linek- zwracając się do uczniów kończących naukę w szkole w Chybicach- zachęcił ich do wracania w przyszłości do minionych lat i znajomych miejsc, gdyż pamięć o nich życiu nadaje sens.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością szanowni goście: ksiądz Janusz Bachurski, ksiądz Jerzy Klimas, sekretarz Gminy Pawłów- pan Krzysztof Charemski, radni: pan Krzysztof Cieślik, pan Leszek Kosiarski, pan Mirosław Głowacki.

Rodziny uczniów wspierały swoje pociechy podczas poloneza i w trakcie programu artystycznego.

Uczniowie i wychowawcy dziękują pani Małgorzacie Śliwczyńskiej- za przygotowanie dekoracji, pani Wiesławie Kosztowniak i pani Bożenie Perchel- za opracowanie choreografii poloneza, panu Jackowi Śliwie- za poprowadzenie szkolnego chóru.

Dyrekcja szkoły i wychowawcy klas ósmych i gimnazjalnych wyrażają serdeczne podziękowania Rodzicom uczniów za kilkuletnią współpracę, owocującą dobrymi decyzjami w odniesieniu do zachowań i postaw uczniów.

Naszym Absolwentom życzymy, aby- zdobywając nowe doświadczenia życiowe- byli pewni siebie, odpowiedzialni i mądrze odważni.

Opracowała: Dorota Maciąg

O autorze

Małgorzata Orczyk

Małgorzata Orczyk

Zespół Szkół w Chybicach

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Pobierz harmonogramy na 2019 rok

Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam. mam dość ważne pytanie dotyczące rowów przy gminnych drogach. Mianowicie - czy owe rowy...

Witam Droga na wynysłów wola o pomstę do nieba . Kiedy będzie...

Panie Wójcie Prosimy ponownie o wykonanie w Jadownikach Działkach pobocza i rowów dylatacyjnych. ...

Logowanie