pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili
  • Informacja o kwalifikacji wojskowej w 2020 roku Wójt Gminy Pawłów informuje, że dla osób podlegających obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji  wojskowej z terenu gminy Pawłów, Powiatowa Komisja Lekarska w Starachowicach (ul. Borkowskiego 4, 27-200 Starachowice, budynek Starostwa...
  • Dofinansowanie do sterylizacji psów i kotów w 2020 roku Wójt gminy Pawłów Marek Wojtas podpisał zarządzenie w sprawie ustalenia „Regulaminu dofinansowania do zabiegów sterylizacji lub kastracji psów i kotów na terenie gminy Pawłów w 2020 roku....
  • 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej! Zaczęło się „orkiestrowe granie” na terenie gminy Pawłów. Podczas tegorocznego Finału w sztabie działającym w Pawłowie będzie kwestowało 45 wolontariuszy. W każdej z 9 szkół zlokalizowanych na terenie gminy do...
  • Zagrożenia zimowe Zimowa aura niesie  ze sobą wiele zagrożeń. Ujemne temperatury, przenikliwy wiatr i duża wilgotność sprzyjają wychłodzeniu organizmu. Stanowi to realne zagrożenie szczególnie dla osób dotkniętych problemem bezdomności. Zdarza się jednak,...
  • Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku Z okazji wyjątkowego wydarzenia narodzin Bożego Syna wszystkim przesyłamy życzenia wewnętrznego pokoju wypływającego ze wzajemnej miłości i szacunku. W Nowym Roku życzymy, by nikt nie musiałżyć w pośpiechu, ale zawsze...

„Jutro popłyniemy daleko…”. Zakończenie nauki gimnazjalistów i ósmoklasistów w Publicznej Szkole Podstawowej w Chybicach

„Jutro popłyniemy daleko…”. Zakończenie nauki gimnazjalistów i ósmoklasistów w Publicznej Szkole Podstawowej w Chybicach
24 czerwca
11:42 2019

W dniu 18 czerwca gimnazjaliści i ósmoklasiści z Chybic uroczyście pożegnali się ze szkołą. Ceremonię rozpoczęto tradycyjnym polonezem. Taniec ten zawsze wpływa na podniosłość uroczystości kończących naukę w szkole.

Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny pod hasłem „Jutro popłyniemy daleko…”, mający formę refleksji na temat minionych szkolnych lat i podkreślający wartości wspólnoty szkolnej, wypracowane przez wszystkie osoby, dla których szkoła w Chybicach jest miejscem pracy i miejscem nauki.

Uczniowie- poetycko i muzycznie- utrwalili przyjazną atmosferę, która pozytywnie wpływała na ich postrzeganie otaczającego świata. Tego typu przemyślenia harmonizowały ze świadomością, że świat otwiera przed naszymi uczniami kolejne drzwi… Optymizm młodzieży stanowi dobrą prognozę na ich przyszłość i każe wierzyć, że w nowych miejscach „odnajdą siebie, by żyć tak, jak wyśnili w najpiękniejszych snach”.

Wędrówka dalszymi drogami życia będzie prowadzić młodych ludzi, kończących naukę w naszej szkole, do realizacji zamierzonych celów, zapewniających najwyższą satysfakcję – w życiu osobistym i zawodowym.

W zaprezentowanym programie artystycznym- jako drogowskaz moralny- wskazali mądrość chrześcijańską, utrwaloną w biblijnej nauce Jezusa.

Niechaj nasi absolwenci płyną wodami życia, na statku nadziei i dobroci, sterując mądrością serca i umysłu na drugim człowieku skupionego.

Dyrektor- pan Dariusz Linek- zwracając się do uczniów kończących naukę w szkole w Chybicach- zachęcił ich do wracania w przyszłości do minionych lat i znajomych miejsc, gdyż pamięć o nich życiu nadaje sens.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością szanowni goście: ksiądz Janusz Bachurski, ksiądz Jerzy Klimas, sekretarz Gminy Pawłów- pan Krzysztof Charemski, radni: pan Krzysztof Cieślik, pan Leszek Kosiarski, pan Mirosław Głowacki.

Rodziny uczniów wspierały swoje pociechy podczas poloneza i w trakcie programu artystycznego.

Uczniowie i wychowawcy dziękują pani Małgorzacie Śliwczyńskiej- za przygotowanie dekoracji, pani Wiesławie Kosztowniak i pani Bożenie Perchel- za opracowanie choreografii poloneza, panu Jackowi Śliwie- za poprowadzenie szkolnego chóru.

Dyrekcja szkoły i wychowawcy klas ósmych i gimnazjalnych wyrażają serdeczne podziękowania Rodzicom uczniów za kilkuletnią współpracę, owocującą dobrymi decyzjami w odniesieniu do zachowań i postaw uczniów.

Naszym Absolwentom życzymy, aby- zdobywając nowe doświadczenia życiowe- byli pewni siebie, odpowiedzialni i mądrze odważni.

Opracowała: Dorota Maciąg

O autorze

Małgorzata Orczyk

Małgorzata Orczyk

Zespół Szkół w Chybicach

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2020 roku

Pobierz harmonogramy na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam! W roku 2020 przewidziane jest dofinansowanie do sterylizacji i kastracji psów i kotów. Będzie...

Dzień dobry, Od 1 lutego na terenie gminy Pawłów zaczną obowiązywać nowe stawki: Nowe stawki...

Witam panie Wójcie kiedy będzie realizowana przebudowa drogi Jadowniki-Jawor czyli poszerzenie drogi do 6 metrów...

Logowanie