pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Jasełka w szkole

Jasełka w szkole
30 grudnia
19:27 2019

Coroczne przedstawienie jasełkowe w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wandy Pomianowskiej w Radkowicach odbyło się w piątek, 20 grudnia 2019r.

W uroczystości udział wzięli ksiądz proboszcz Cezary Lerka, Nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Rodzice, którym za przybycie podziękował pan Marcin Głowacki, dyrektor szkoły. Przedstawienie nosiło tytuł „Jasełkowe kolędowanie”. Do żłóbka przybyli Pasterze, Trzej Królowie oraz Aniołowie, którzy poprzez piękny śpiew kolęd i pastorałek, recytację oraz barwne stroje uczcili Dziecię Jezus. Oprócz tradycyjnych postaci przybyły także dzieci, które złożyły w darze swoje talenty oraz dar serca. W tej części jasełek wystąpiły dzieci z klasy 0a i 0b oraz uczniowie klasy I. Oprawę muzyczną przygotowała pani Ewelina Sławek, wychowawca klasy 0a która wraz z panią Beatą Wrzesień,, wychowawcą klasy 0b oraz katechetką Agatą Markiewicz czuwały nad przygotowaniem dzieci do występu.

W drugiej części przedstawienia uczniowie pozostałych klas pod okiem swoich wychowawców zaprezentowali przygotowane przez siebie kolędy. Prezentacja była zarówno zespołowa jak i solowa
a także z wykorzystaniem instrumentu. Miłym akcentem był także występ uczniów naszej szkoły, którzy pod okiem nauczycieli języków obcych pani Joanny Zawady (język angielski) i pani Agnieszki Jędrzejczyk – Skimina (język niemiecki), złożyli życzenia i zaśpiewali kolędę „Cicha noc” w w/w językach.

Na zakończenie pan dyrektor Marcin Głowacki serdecznie podziękował licznie zgromadzonym gościom, rodzicom oraz wszystkim dzieciom i uczniom naszej szkoły składając jednocześnie świąteczne życzenia. Do życzeń dołączył się Samorząd Uczniowski wraz ze swoimi opiekunami, który wręczył pod okiem pani Jolanty Drążek wychowawcy  klasy I mile upominki wszystkim gościom, nauczycielom na czele z panem dyrektorem oraz pracownikom szkoły.

Podsumowano również konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną. Dokonała tego pani Jolanta Drążek obdarowując dzieci ciekawymi nagrodami.

„Razem na Święta”

Uczniowie i Nauczyciele PSP im W. Pomianowskiej w Radkowicach włączyli się również w akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  „Razem na Święta”. W ramach akcji przeprowadzono następujące działania w szkole:

– uczniowie wykonali kartki świąteczne, które później mogli przekazać seniorom ze swojego otoczenia,

– zorganizowano koncert kolęd w szkole w trakcie przedstawienia jasełkowego, w który włączyli się Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice,

– przygotowano świąteczne paczki dla osób potrzebujących.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie wszelkich działań zamierzonych przez szkołę związanych z pielęgnowaniem i kultywowaniem tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Opracowała: Agata Markiewicz

 

O autorze

Jolanta Drążek

Jolanta Drążek

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2020 roku

Pobierz harmonogramy na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Panie wójcie czy jest szansa na oczyszczenie z krzaków drogi starodroża na dole Pawłowie tam...

Witam. Jak wygląda sytuacja z kanalizacja w miejscowości Wieloborowice? W jakich latach można spodziewać się...

Ja

Witam Panie Wójcie, Czy będą jeszcze prowadzone jakieś projekty w gminie w ramach odnawialnych źródeł...

Logowanie