pawlow.pl

Aktualności

 Z ostatniej chwili

Informacja na temat pracy Publicznej Szkoły Podstawowej im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” w Rzepinie w okresie od 25.03.2020 r.

Informacja na temat pracy Publicznej Szkoły Podstawowej im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” w Rzepinie w okresie od 25.03.2020 r.
25 marca
09:51 2020

Minister Edukacji Narodowej zdecydował o przedłużeniu okresu zawieszenia stacjonarnych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w przedszkolach i szkołach do 10 kwietnia 2020r. W tym okresie zadania jednostek oświatowych będą zrealizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Od dnia 25 marca 2020 r. do odwołania w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzepinie, będzie obowiązywało zdalne nauczanie na wszystkich etapach edukacyjnych. Zajęcia będą realizowane zgodnie z podstawą programową, z tygodniowym planem zajęć obowiązującym dotychczas oraz z uwzględnieniem możliwości psychofizycznych uczniów.

Nauczyciele będą komunikować się z uczniami za pomocą obowiązującego w szkole dziennika elektronicznego LIBRUS Synergia w zakładkach: wiadomości i zadanie domowe. Dodatkowo mogą utworzyć inne kanały komunikacji po wcześniejszej konsultacji z Rodzicami. Na stronie internetowej szkoły oraz w ogłoszeniach w dzienniku elektronicznym będą na bieżąco zamieszczane ważne informacje.

Nauczyciele poszczególnych przedmiotów realizują nauczanie zdalne z wykorzystaniem:

  • zwłaszcza materiałów i funkcjonalności dostępnych pod adresami:
    epodreczniki.pl
    www.gov.pl/zdalnelekcje

    www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty
  • materiałów prezentowanych w programach publicznej telewizji i radiofonii oraz innych materiałów wskazanych przez nauczyciela,
  • środków komunikacji elektronicznej zapewniających wymianę informacji między nauczycielem, uczniem lub rodzicem (e-dziennik, poczta elektroniczna, media społecznościowe, kontakt telefoniczny).

Pomocnymi materiałami do pracy zdalnej dla uczniów klas VIII może być strona internetowa https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/

Nauczyciele będą oceniać postępy uczniów zgodnie z zasadami oceniania obowiązującymi w placówce oraz ustaleniami przekazanymi Uczniom i ich Rodzicom na czas zdalnej nauki. Ocenie podlegać będą zadania i zagadnienia zlecone uczniom, odesłane nauczycielowi w formie elektronicznej lub innej ustalonej indywidualnie z nauczycielem danego przedmiotu.

Na czas zdalnej nauki do dyspozycji rodziców i uczniów są nauczyciele świadczący konsultacje w godzinach od 900 do 1400 od poniedziałku do piątku. Komunikowanie z nimi będzie możliwe za pośrednictwem dziennika LIBRUS Synergia w zakładce wiadomości lub innej formie  ustalonej  w porozumieniu nauczycieli z rodzicami i uczniami.

Zważywszy na skalę zjawiska i wprowadzanie w nadzwyczajnym trybie do praktyki edukacyjnej technik nauczania, z których dotychczas w polskiej oświacie nie korzystano i których wykorzystania nie przewidywało prawo oświatowe – apeluję do: Uczniów, Rodziców i Nauczycieli o wzajemną wyrozumiałość, świadomość ograniczeń ludzkich i technicznych – oraz o zwyczajne danie sobie i innym prawa do błędów.

Kontakt z dyrektorem szkoły: telefon  41-272-16-68, lub email: zsrzepin@interia.pl

Z poważaniem: Renata Cioroch dyrektor szkoły

O autorze

Mirosława Latała

Mirosława Latała

Zespół Szkół im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego" w Rzepinie

Brak komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy, chcesz dodać teraz?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Harmonogram odbioru odpadów w 2020 roku

Pobierz harmonogramy na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Archiwum

Ostatnie komentarze

Witam! Program dofinansowania zabiegów kastracji i sterylizacji psów i kotów rozpoczął się 15 stycznia 2020...

Witam. Program kastracji i sterylizacji. Przez połowę lipca nie dało rady się zapisać bo weterynarz...

Witam. Gmina zajmuje się koszeniem poboczy przy drogach gminnych i powiatowych. Przy drogach wojewódzkich koszeniem...

Logowanie